ASUS Zenbook UX31E i UX21E: premiera w Polsce, dane techniczne i zdjęcia
Komputer, który ma zaskoczyć, urządzenie wprowadzające powiew świeżości do świata IT... Takimi ambitnie brzmiącymi słowami określany jest pierwszy ultrabook w ofercie ASUSa. Serię tych produktów, nazwaną, dla podkreślenia jej wyjątkowości, Zenbook, oficjalnie zaprezentowano w Polsce.
Niespełna miesiąc po nowojorskiej premierze ultrabooków ASUS Zenbook, w warszawskim PIN-UP Studio zademonstrowano komputery, które zdaniem Intela pod względem wzornictwa jak i zastosowanych technologii wyznaczają ścieżkę rozwoju mobilnych komputerów osobistych.
Mały i duży ASUS Zenbook - porównanie rozmiarów.
Nasza redakcja miała już okazję przeprowadzić test Zenbooka, wyposażonego w 13,3 calowy ekran,oraz zapoznać się z mniejszym 11,6-calowym modelem. Dlatego też od strony technicznej prezentowane przez Jaceka Hadrysia z firmy Intel oraz Adama Żelazko z ASUSa informacje nie były dla nas zaskoczeniem. Jednak nie każdy redaktor miał okazję pobawić się osobiście Zenbookiem i stąd na polskiej premierze pojawiło się bardzo dużo osób.
Zanim rozpoczęło się spotkanie, salę wypełniła delikatna mgiełka. Był to niezbędny element dla pokazu tańca w świetle laserów.
Jacek Hadryś z Intela opowiedział o wkładzie Intela w powstanie ultrabooków. Przypomniał dwie ważne daty, 1993 - wprowadzenie MMX w procesorach Intel, dzięki czemu przestały one być kojarzone jedynie z wyposażeniem maszyn biurowych, oraz 2003 rok, kiedy zadebiutowała platforma Intel Centrino.
Zdaniem Intela, wymagania użytkowników komputerów, z których 2 miliardy korzysta z Internetu i każdego dnia wysyła dziesiątki miliardów e-maili, ogląda 2 miliardy filmów wideo oraz wstawia 84 miliony zdjęć na Facebooka, zmieniły się na tyle, że przyszła pora na pokazanie czegoś nowego - Ultrabooka.
Aby uprzedzić głosy porównujące wygląd ultrabooków do produktów Apple, zwracamy uwagę, że nie negujemy tego podobieństwa. Jednak Intel dopiero debiutujące w ostatnich miesiącach supersmukłe notebooki uznaje za reprezentantów „nowego” w branży IT.
Decydują o tym spore możliwości platformy dzięki procesorom Sandy Bridge-M (o TDP poniżej 20W) i technologiom Intela przyśpieszającym start lub wydłużającym czas pracy na akumulatorze.
Co znajdziemy we wnętrzu najmocniejszego Zenbooka.
Intel zamierza silnie wspierać rozwój ultrabooków, w 2012 roku ma pojawić się platforma Chief River (bazująca na Intel Core 3 generacji), a w 2013 Shark Bay. Na koniec przytoczone zostały słowa Alana Kaya – „Najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie”.
Adam Żelazko opowiedział nam o Zenbooku. ASUS postawił nacisk na stworzenie komputera, który zaskoczy nie tylko wydajnością, ale również wzornictwem. Najlepszą odpowiedzią, czy ASUSowi udało się spełnić te zamierzenia, są ilustrujące relację fotografie demonstrujące Zenbooka na żywo oraz lektura naszych recenzji – modelu Asus Zenbook UX31E oraz Asus Zenbook UX21E.
ASUS Zenbook to komputer z górnej półki cenowej i zapewne wielu chętnym na zakup takiego komputera cena się nie spodoba. Ale dajmy szansę branży ultrabooków na rozwinięcie się. W końcu laptopy 10 lat temu także były dobrem dla wybranych.
Zapoznaj się z pozostałymi relacjami:
- HP Envy 110: drukarka ze skanerem i inne nowości HP
- Audiobook Gra o Tron to nie tylko czytana książka
- TP-Link oficjalnie otwiera biuro w Polsce
- Gigabyte TechTour: karty graficzne, płyty główne, myszki i klawiatury dla graczy
- Logitech świętuje 30 lecie: użyteczność i design
- Canon EOS-1D X - nowy standard profesjonalnej fotografii
Źródło: ASUS, Inf. własna
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!