Do naszego porównania trafił również Gigabyte GeForce GTX 960 G1 Gaming. Karta graficzna wyróżnia się największymi rozmiarami spośród wszystkich GeForce GTX 960 jakie mieliśmy okazję testować. Producent zainstalował na pokładzie akceleratora 2 GB pamięci, zaś częstotliwość taktowania została podniesiona do 1241/1753 MHz.
Zawartość pudełka:
- karta graficzna
- sterowniki
- instrukcja obsługi
- dwa przewody zasilające molex->6-pin
GeForce GTX 960 G1 Gaming jest przeogromny i na pierwszy rzut oka przypomina akceleratory pokroju GeForce GTX 980. Mierzy blisko 30 cm, choć sama płytka drukowana ma długość 24,5 cm. W obudowie komputera trzeba przeznaczyć dwa sloty, plus jeden pusty na dostęp chłodnego powietrza.
Kolejną rzeczą różnicą przedstawiony akcelerator od innych modeli GeForce GTX 960, to zastosowane dwa gniazda 6-pin, zamiast pojedynczego 6- lub 8-pinowego.
Czarny laminat płytki drukowanej zakrywa flagowy system chłodzący z serii WindForce z trzema wentylatorami o wielkości 75 mm. Pod nimi schowany jest trzyczęściowy radiator. Znajduje się on odpowiednio nad sekcją zasilającą i nad rdzeniem graficznym. Trzecia część wystaje już poza obrys płytki PCB.
Nie mogło zabraknąć rurek cieplnych, które obecnie występują w praktycznie każdym chłodzeniu karty graficznej. W tym przypadku użyto czterech rurek, które odprowadzają ciepło z rdzenia na aluminiowe radiatory.
Zespół trzech wentylatorów przy dużym obciążeniu jest bardzo cichy. Standardowo przy temperaturze poniżej ok. 62 stopni oprogramowanie karty graficznej nie wyzwala ich pracy i można się cieszyć błogą ciszą. Fajne rozwiązanie.
W czasie długotrwałego grania układ graficzny osiągał temperaturę 67 stopni. W trybie spoczynku natomiast oscylowała w granicach 33 stopni.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- 3x Display Port
- SLI
- zasilanie 2x6-pin