Pro Display XDR - nowy monitor Apple można czyścić tylko oryginalną ściereczką
Producent ostrzega przed nieodpowiednim czyszczeniem urządzenia. Jeżeli użyjecie zwykłej ściereczki, możecie uszkodzić sprzęt.
Apple Pro Display XDR to jeden z tych monitorów, który powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających profesjonalistów. Nie każdy jednak wie, że urządzenie wymaga odpowiedniego czyszczenia.
Apple Pro Display XDR to marzenie profesjonalistów
Monitor został zaprojektowany z myślą o twórcach treści – to sprzęt dla grafików, projektantów i filmowców. Producent zastosował 32-calową matrycę o rozdzielczości 6K (6016 x 3384 pikseli), która cechuje się dużą jasnością – 1000 cd/m2 (szczytowo 1600 cd/m2) i dobrym kontrastem i realistycznym odwzorowaniem kolorów. Do przesyłania obrazu wykorzystano złącze Thunderbolt 3 40 Gb/s.
Producent chwali się, że konstrukcja monitora już w standardzie charakteryzuje się niskim współczynnikiem odbicia. Opcjonalnie można zdecydować się na wersję ze szkłem nanostrukturalnym, która zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu o stałym kontraście, a jednocześnie rozprasza światło, ograniczając jego odblaski – takie rozwiązanie sprawdzi się w miejscu, w którym trudno kontrolować panujące warunki oświetleniowe.
Pro Display XDR wyczyścisz tylko oryginalną ściereczką
Czym czyścić monitor Pro Display XDR? Sprawa wbrew pozorom nie jest taka prosta. O ile przy wersji ze szkłem standardowym bez problemu można użyć normalnej ściereczki i wody, tak przy nanostrukturalnym producent pozwala używać tylko suchej ściereczki do polerowania dostarczonej z wyświetlaczem. Nie można też dodawać wody ani innych płynów do czyszczenia szkła nanostrukturalnego. W innym przypadku można uszkodzić ekran.
Jeżeli zgubicie dołączoną ściereczkę do polerowania, możecie skontaktować się z producentem w celu zamówienia zamiennej sztuki. Miejmy nadzieję, że nie będzie kosztować majątku ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ile kosztuje monitor Apple Pro Display XDR?
Apple Pro Display XDR to sprzęt dla najbardziej wymagających i najbardziej majętnych klientów. Standardowy model kosztuje 23 999 złotych, a wersja ze szkłem nanostrukturalnym 27 999 złotych (do tego można dokupić podstawkę Pro Stand za 4799 złotych lub uchwyt mocujący VESA za 999 złotych). W sam raz do najnowszego komputera Mac Pro, który też nie należy do najtańszych.
Źródło: Apple
Warto również zobaczyć:
- Xiaomi prezentuje monitor dla graczy - będzie lepszy od modeli konkurencji?
- Eizo prezentuje przenośny monitor OLED - limitowana edycja tylko dla nielicznych
- Jaki monitor dla fotografa lub grafika? TOP 5
Komentarze
29http://theaviationhomeoffice.com/wp-content/uploads/2012/11/dilbert-comic.png
niezła lipa. kupujesz samsunga galaxy fold, zanim ci sprzedadzą, przechodzisz szkolenie po to, że jak złamiesz ekran to jest twoja wina i tracisz gwarancję.
apple dołącza hiper ściereczkę, i pewnie w warunkach gwarancji jest że jak jej użyjesz, to masz mechaniczne uszkodzenie i ...... tracisz gwarancję.
no fajne są te mega drogie sprzęty :D
Tych co "stać" na zakup Apple robią to często z czysto honorowych pobudek bo jest to firma Amerykańska i rozumiem ten tok myślenia ponieważ robiłbym to samo mieszkając w USA.Ale ja nie mam żadnych korzyści wspierając przewartościowane produkty dlatego jest nastawiony Anty.Czekam na dzień kiedy ceny amerykańskich produktów będą na poziomie Chińskich i chodzi mi o marki kojarzone z produktem Premium.
Monitor ze standardowymi parametrami z niestandardowa rozdzielczoscia...