Czysty dźwięk i mniejsze pingi
ASRock Game Blaster to karta, która łączy wysokiej jakości układ dźwiękowy Creative Sound Core3D oraz kartę sieciową Broadcom Gigabit LAN.
Niegdyś tajwańska firma ASRock głównie kojarzyła się z budżetowymi płytami głównymi, ale obecnie coraz częściej oferuje konstrukcje z najwyższej półki. Na uwagę zasługuje również fakt, iż producent ten w 2010 roku sprzedał 8 milionów płyt głównych, a tym samym stał się ich trzecim producentem na świecie.
Tym razem ASRock przygotował wyjątkową kartę rozszerzeń, która w szczególności przeznaczona jest dla graczy.
ASRock Game Blaster dotychczas był dodawany do płyt głównych X79 Extreme6/GB oraz X79 Extreme9, ale teraz mogą z niego korzystać posiadacze innych konstrukcji producenta. Obecnie lista kompatybilnych modeli zawiera jeszcze modele Fatal1ty X79 Professional, X79 Extreme7, X79 Extreme6, X79 Extreme4, X79 Extreme4-M oraz X79 Extreme3, ale wkrótce powinna ona zostać poszerzona o dodatkowe płyty.
Urządzenie to jest połączeniem karty dźwiękowej i sieciowej, a do komunikacji z komputerem wykorzystuje pozłacane złącze PCI-Express x1. Przetwarzaniem dźwięku zajmuje się 4-rdzeniowy, 8-kanałowy układ Creative Sound Core3D, który obsługuje takie technologie jak: THX TruStudio PRO, CrystalVoice, Scout Mode, EAX1.0 – EAX5.0.
Dodatkowo obsługuje on profile audio Blu-ray 2.0 oraz szyfrowanie i deszyfrowanie AES-128. Z kolei gigabitową kartę sieciową obsługuje układ Broadcom BCM57781, który zgodny jest z technologiami Wake-On-LAN, Energy Efficient Ethernet 802.3az, Dual LAN (tylko w przypadku płyt głównych z dodatkową kartą sieciową firmy Broadcom) oraz PXE.
Na śledziu umieszczono cztery złącza audio, optyczne i prądowe S/PDIF oraz gniazdo RJ45. Z tyłu natomiast ulokowano dodatkowe piny do wyprowadzenia panelu audio oraz HDMI S/PDIF.
Więcej o kartach muzycznych:
- Enermax DreamBass AP001: karta dźwiękowa USB czy lampa elektronowa?
- Creative Sound Core3D - wielordzeniowy procesor dźwięku i głosu
- HP Beats Audio: doskonały dźwięk w notebooku - relacja
- ASUS Xonar U3: kieszonkowa karta dźwiękowa
Źródło: ASRock
Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!
Komentarze
28byle konsole maja od lat nawet w najbardziej prostych popierdolkach DTS, na piecu dzwiek lezy i kwiczy, robiony jest pod proste zestawy piszczalek z marketu
gracz majacy amplituner i normalne kolumny podlogowe jest mocno poszkodowany, co z tego, ze gram w B3 na piecu bo ma lepsza grafike, jak stara PS3 generuje DTS i doznanania sa znacznie mocniejsze
kiedy to ruszy do przodu?