Karta została wyposażona w hybrydowy system chłodzenia z blokiem wodnym.
Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o niereferencyjnej karcie ASUS GeForce GTX 780 Poseidon, która została wyposażona w hybrydowy system chłodzenia z blokiem wodnym. Niebawem w ofercie producenta pojawi się podobna wersja modelu GeForce GTX 770.
ASUS ROG Poseidon GTX 770 Platinum bazuje na procesorze graficznym Kepler GK104 z 1536 rdzeniami CUDA i 2 GB pamięci GDDR5 o 256-bitowym interfejsie. Taktowania akceleratora zostały podniesione do 1111 MHz (1163 MHz w trybie Boost 2.0) dla GPU, natomiast częstotliwość pamięci wynosi standardowe 7008 MHz.
Do chłodzenia karty wykorzystano system DirectCU H2O, który wykorzystuje aluminiowy radiator z blokiem wodnym, trzy niklowane ciepłowody oraz dwa wentylatory. Całość schowano pod czarno-czerwoną obudową z podświetlanym logo ROG.
Producent udostępnił po jednym wyjściu DVI-D, DVI-I, HDMI 1.4a i DisplayPort 1.2, a także dwa złącza SLI. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie 6- i 8-pinowej wtyczki dodatkowego zasilania.
Specyfikacja karty graficznej ASUS ROG Poseidon GeForce GTX 770 Platinum:
- rdzeń: Kepler GK104
- procesory strumieniowe: 1536
- taktowanie rdzenia: 1111/1176 MHz
- pamięć wideo: 2 GB GDDR5 256-bit
- taktowanie pamięci: 7008 MHz
- złącza zasilające: 6 + 8 pin
- wyjścia wideo: DVI-D, DVI-I, HDMI 1.4a, DisplayPort 1.2
- chłodzenie: DirectCU H2O
Karta już jest dostępna w europejskich sklepach, gdzie kosztuje około 400 euro. Niewykluczone, że będzie ona również dostępna w niepodkręconej wersji bez dopisku Platinum – oczywiście w nieco niższej cenie.
ASUS GeForce GTX 770 (u góry) i GTX 780 (na dole) w wersji ROG Poseidon - różnice w wyglądzie są marginalne
Źródło: Compare
Komentarze
9Konstrukcja--> "która została wyposażona w hybrydowy system chłodzenia z blokiem wodnym" LoL trochę Autora poniosło tu bloku wodnego nie ma!!!,jest tylko płaska rurka odprowadzająca ciepło typu"U-pipe" nie mająca nic wspólnego z blokiem wodnym, w zasadzie to jak obniży temperaturę o 3-5 stopni to już będzie sukces, ograniczająca na dodatek flow układu LC.
Dobrego układu LC nie opłaca się nawet podpiąć do "tego czegoś"(ograniczy flow, ciepła za bardzo nie odbierze,zepsuje estetykę)jedynie zmiana na bloczek fullcover da tutaj efekt.
Nie wiem po co zostało to stworzone(fajnie wygląda ma "dwa pistolety z gwintem" i mogę podpiąć sobie wodę jak co, nic to da ale mogę...LoL)
Już lepiej jak dają kompaktowe chłodzenie Arctic Accelero Hybrid II-120.
Pozdro
PiFF