Dostęp do takich treści zagwarantowany ma być natomiast poprzez silniejszą koncentrację na Internecie.
Telewizja jest według wielu przestarzała, a przez to nieatrakcyjna dla (nie tylko) młodych odbiorców. Szef ds. technologii w BBC wierzy jednak, że to wkrótce się zmieni. Według niego leciwe medium odżyje przede wszystkim dzięki dwóm technologiom – rozdzielczości Ultra HD i rzeczywistości wirtualnej.
Przyciągnąć ponownie do siebie użytkowników – to ogromne wyzwanie dla telewizji. Według Matthew Postgate’a, szefa ds. technologii w BBC, nadszedł najwyższy czas na rozwój nowych technologii. Nowa generacja telewizji to przede wszystkim wykorzystanie Internetu w celu dostarczania treści.
„Będziemy coraz częściej korzystać z Internetu, aby dostarczać programy i usługi – czy to na duży ekran w salonie, czy też na smartfony i tablety porozrzucane po całym domu” – napisał Postgate na swoim blogu. „To początek zupełnie nowego rozdziału. Internet pozwala na dostarczanie treści o wiele bardziej atrakcyjnych – mówię tu między innymi o Ultra HD i rzeczywistości wirtualnej”.
Coraz szybszy Internet i rozwój dodatkowych rozwiązań może jednak tchnąć w telewizję nowe życie. Postgate zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zmiany nie nadejdą z dnia na dzień. Tradycyjne technologie pozostaną przy życiu jeszcze przez co najmniej kilka lat.
Źródło: TechRadar, BBC
Komentarze
33jak samo BBC zepsuło swoją dobrą przyszłość poprzez zniszczenie top gear
Bo jeżeli ma byc tak, że np. ja ogladam na jednym TV program UHD, żona na TV w sypiali swój program też UHD, a dzieci na laptopach, czy tabletach w tym czasie oglądają materiały UHD lub co najmniej FHD i nie ma to byc oszukanej jakości (czyli nie będzie silnie skompresowane), to takie łącza to minimum.
Poza tym nie wierzę, że rozdzielczość UHD i VR same z siebie dadzą nową jakość jeżeli nie pojawią się nowe ciekawe traści - chociaż z drugiej może się mylę, bo ludzie są coraz bardziej prymitywni ostatnio i coraz prymitywniejszej rozrywki oczekują (widać to w TV, czy w kinach).