Polski smartwatch Boddie na platformie Indiegogo - przyglądamy się mu bliżej
Co kryje w sobie pierwszy polski smartwatch? Przyglądamy się urządzeniu Boddie, które właśnie zadebiutowało na platformie crowdfundingowej Indiegogo.
Smartwatch Boddie to jedna z największych nadziei polskiej myśli technicznej. Pierwsze tego typu urządzenie rodzimej produkcji pojawiło się na crowdfundingowej platformie Indiegogo. Z tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej.
Pierwszy polski smartwatch – Boddie – został zaprojektowany przez łódzką firmę Rearden Technology. Jak wcześniej zapowiadali producenci – gadżet ten uzupełniać ma smartfona, realizując łącznie trzy funkcje: zdrowia, rozrywki oraz ochrony. Na jego wyświetlaczu pojawiać będą się między innymi powiadomienia z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.
Z powiadomień dotyczących samego już smartfona, na ekranie wyświetlane będą informacje o nieodebranych połączeniach oraz nieprzeczytanych wiadomościach tekstowych i e-mailach. Nie zabraknie także przypomnień dotyczących wydarzeń zapisanych w kalendarzu. Całości dopełni natomiast bardzo przydatna funkcja, mianowicie monitorowanie poziomu naładowania akumulatora smartfona.
"Dzięki Boddie użytkownik smartofna będzie mógł w lepszy sposób wykorzystać jego funkcje, ale także „odciąć się” od mobilnego świata, mając nadal wszystko pod kontrolą. Dzięki naszemu produktowi, nabywca ma możliwość słuchania swojej ulubionej muzyki, uprawiania sportu, a także decydowania o byciu online czy też offline. Na razie nie chcemy zdradzać więcej szczegółów na temat samego produktu, ale przypuszczamy, że niedługo będzie o nas głośno" - w taki sposób przeszło miesiąc temu swój produkt zapowiadała firma Rearden Technology.
Polski smartwatch nie odbiegać ma od konkurencji pod względem technologicznym, a jednocześnie wyróżniać się wyglądem i intuicyjnością obsługi. Dodatkową zaletą będzie możliwość sterowania gestami. Za ich pomocą będziemy mogli odbierać i odrzucać połączenia oraz regulować poziom głośności odtwarzanej muzyki. Smartwatch zostanie także wyposażony w funkcję zdalnego wyzwalania migawki aparatu.
Kompatybilne z systemem operacyjnym Google Android urządzenie, zgodnie z zapowiedzią, ma się także cechować funkcjami dla zdrowia. Dlatego też producenci zaimplementowali opcję treningu, umożliwiającą zapis wyników użytkownika, takich jak liczba przebiegniętych metrów i spalonych kilokalorii, a także kontrolę temperatury ciała.
Smartwatch ten ma też jeszcze jedną funkcję stworzoną z myślą o użytkownikach biznesowych. Nazwana Slide Command opcja umożliwia przewijanie kolejnych slajdów prezentacji PowerPoint poprzez same ruchy ręką.
Urządzenie ma być dostępne w kilku wersjach kolorystycznych
Co kryje się wewnątrz pierwszego polskiego smartwatcha? Dwa mikrokontrolery MSP430, 2x16 KB pamięci RAM oraz bliżej nieokreślony akumulator, którego jednak jedno naładowanie gwarantować ma 7 dni pracy. Ze smartfonem urządzenie łączy się poprzez technologię Bluetooth 4.0 lub Bluetooth SMART. Użytkownik otrzymuje także dodatkowo port microUSB.
W obudowie stworzonej z jednego bloku aluminium zamknięte zostały również czujniki – akcelerometr, żyroskop i 2 termometry, a także kompas cyfrowy. Wszystkie powiadomienia pojawiać będą się z kolei na wyświetlaczu o przekątnej 1,44 cala.
Specyfikacja techniczna Boddie:
- Wyświetlacz: 1,44”
- Mikrokontrolery: 2x MSP430
- Pamięć: 2x 16 KB RAM
- Łączność: Bluetooth 4.0 / Bluetooth SMART (BLE)
- Porty: microUSB
- Sensory: akcelerometr, żyroskop, 2x termometr, kompas cyfrowy
- Akumulator: do 7 dni na jednym naładowaniu
- Obudowa: aluminiowa typu unibody
Tak Boddie wygląda naprawdę
Rearden Technology chce ruszyć z kopyta. Dlatego też smartwatch Boddie został umieszczony na Indiegogo. Jest to platforma crowdfundingowa – jej zadaniem jest pomoc użytkowników w finansowaniu projektu oraz zwiększenie popularności urządzenia przed premierą.
Kampania polskiej firmy już się rozpoczęła i potrwa dwa miesiące. Cel, jaki Rearden Technology chce w tym czasie osiągnąć to 100 000 dolarów. Brzmi rozsądnie. Zainteresowani pomocą mogą wpłacać dowolne kwoty, począwszy od 1 dolara. Jeżeli jednak ktoś chce wpłacić więcej, dla poszczególnych progów przygotowane zostały bonusy.
Dotacje dla Boddie:
- 1 dolar – newsletter na maila.
- 5 dolarów – newsletter + umieszczenie w „Hall of Fame” na stronie boddie.me.
- 39 dolarów – to, co powyżej + oficjalny T-Shirt z logiem urządzenia w wybranym rozmiarze (dostawa we wrześniu 2013 roku).
- 99 dolarów – jeden ze 100 pierwszych egzemplarzy smartwatcha Boddie w kolorze białym (dostawa w marcu 2014 roku).
- 129 dolarów – egzemplarz smartwatcha Boddie w kolorze czarnym lub białym do wyboru (dostawa w marcu 2014 roku).
- 159 dolarów – egzemplarz smartwatcha Boddie + oficjalny T-Shirt.
- 199 dolarów – smartwatch Boddie w limitowanej edycji (w niestandardowym kolorze wybranym przez społeczność) + oficjalny T-Shirt.
T-Shirt dla dotujących projekt na Indiegogo
„Decydując się na platformę crowdfundingową, postawiliśmy na dwie jej cechy: szybkie pozyskanie pieniędzy na realizację projektu, a także na możliwość stworzenia bliskiej relacji z nabywcami, która jest częścią naszej idei marki. Oddanie produktu w ręce zwykłych ludzi pozwala dokonać oceny własnego pomysłu, tego czy się on przyjmie czy też nie, a także przyczynia się do wprowadzania różnych zmian, w zgodzie z alarmowanymi potrzebami nabywców” – mówi Paweł Tomczyk, CEO Rearden Technology S.A.
Jako że smartwatch pojawił się już na platformie Indiegogo warto przyjrzeć się, jakie plany snuje firma Rearden Technology. Już w lipcu rozpocząć mają się pierwsze testy prototypu Boddie, dwa miesiące później rozpocznie się proces certyfikacji, aby w końcu na jesień ruszyć z realną produkcją pierwszej serii inteligentnych urządzeń. Finalny produkt trafić ma na rynek natomiast już na początku przyszłego roku.
Tak wyglądają plany Rearden Technology w kwestii smartwatcha Boddie
Nie ulega wątpliwości, że propozycja firmy Rearden Technology jest bardzo interesująca. Miło też widzieć, że rodzimy producent ma chęci, i co ważniejsze – możliwości, by zaistnieć na światowym rynku mobilnym. Smartwatch Boddie ma wiele interesujących funkcji i jeżeli producenci dobrze zoptymalizują jego pracę, ma on realne szanse na sukces.
Ważnym czynnikiem będzie jednak także jego rynkowa cena. Ta pozostaje jak dotąd nieznana. Jeśli nie przekroczy 200 dolarów, Boddie może spotkać się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno użytkowników, jak i recenzentów.
Na koniec – nietuzinkowy filmik promujący dzieło Rearden Technology:
Źródło: Rearden Technology, Indiegogo, Boddie, Facebook
Komentarze
16Przyda się dla lekko oklapłych 'użytkowników' facezbuka. ;)
Przydatne może być, mogliby popracować nad wyglądem.
http://www.youtube.com/watch?v=gXbghYw2vaw
:]
"jesteś nie trendiii bo mam zielony, idz dalej focić kanapki"