Obudowy

Takiej obudowy dawno nie było - Chieftec wprowadził do oferty model, który może Was zaskoczyć

przeczytasz w 1 min.

Większość nowoczesnych obudów to efektowne konstrukcje, które wyróżniają się agresywną stylistyką. Firma Chieftec postanowiła jednak pójść w odwrotnym kierunku i przygotowała ciekawy model o stonowanej stylistyce.

Chieftec Mesh CI-02B-OP, bo właśnie o nim mowa, ma wiele wspólnego z testowanym przez nas modelem Gamer CI-01B-OP. Producent wprowadził tutaj kilka pomysłowych modyfikacji, dzięki czemu "skrzynka" pozwoli na budowę ciekawego zestawu do domu.

Chieftec Mesh CI-02B-OP – ciekawa obudowa do domu

Chieftec Mesh CI-02B-OP

Nowy model zalicza się do obudów typu cube. Uwagę zwraca charakterystyczny design – eleganckie wzornictwo szczotkowanego aluminium połączono z siatkowymi elementami. Taki styl na pewno znajdzie swoich zwolenników.

Chieftec Mesh CI-02B-OP

Do dyspozycji oddano wejście i wyjście audio oraz dwa porty USB 3.0. Warto również zwrócić uwagę na zewnętrzne zatoki 5,25 i 3,5 cala, które są rzadkością wśród nowoczesnych obudów - można zamontować napędy lub panele sterujące.

Chieftec Mesh CI-02B-OP

Chieftec Mesh CI-02B-OP wyróżnia się łatwym dostępem do wnętrza. W środku przewidziano miejsce na płytę główną formatu mATX oraz cztery długie karty rozszerzeń (do 320 mm). Oprócz tego udostępniono pięć miejsc na dyski: trzy 2,5 cala i dwa 3,5 cala.

Chieftec Mesh CI-02B-OP

Standardowe wyposażenie nie obejmuje wentylatorów, ale konstrukcja pozwala na montaż trzech „śmigiełek” - z przodu i u góry można zainstalować model o średnicy 120 lub 140 mm, a z tyłu tylko o średnicy 120 mm. Newralgiczne miejsca zabezpieczono filtrami powietrza.

Ile kosztuje obudowa Chieftec Mesh CI-02B-OP?

Obudowa Chieftec Mesh CI-02B-OP ma trafić na sklepowe półki w ostatnim tygodniu lutego. Sama obudowa ma kosztować około 210 złotych, ale w sprzedaży pojawią się też wersje z zasilaczami – za komplet z jednostką o mocy 350 W (GPB-350S) trzeba będzie zapłacić około 350 złotych, a za komplet z jednostką o mocy 500 W (GPB-500S) około 370 złotych.

Jak w praktyce wypada nowa obudowa Chiefteca? Już wkrótce będziecie mieli okazję zapoznać się z naszą recenzją. Stay tuned!

Źródło: Chieftec, inf. własna

Zobacz więcej newsów o obudowach:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    slo1q
    4
    Jestem wielkim zwolennikiem mATX, użytkuję m. in. SPC Alea S35w.
    Skoro w większości PC jest i tak tylko jedna karta rozszerzeń (grafika), reszta zintegrowana, do tego 1 dysk 3.5", a do tego nVME, to po co komu duży ATX?

    W tym Chieftecu zawodzi jednak zbyt mała ilość możliwych do zainstalowania wentylatorów, by można było skutecznie schłodzić wydajny procesor i grafikę.
    A szkoda, bo brakuje na rynku dobrych obudów mATX.
    • avatar
      KMN123
      -4
      PC z MB w formacie mATX dają co prawda możliwość złożenia całkiem mocnego kompa lecz o dobrym chłodzeniu i ciszy można zapomnieć, chyba że zastosuje się APU i w tym widzę główną zaletę takich obudów: małe zgrabne pc-ty do domu (Office, pasjanse, internet) lecz nie do gier lub prac projektowych, gdzie wymagane są albo podkręcone mocno CPU i GPU, albo więcej niż jeden dysk M.2 NVMe, szybki port LAN, 64-128GB DDR4. Odprowadzić moc cieplną na poziomie >900W w takiej obudowie staje się wręcz niemożliwe. Mając więc do wyboru PC z mATX w małej obudowie bez karty GPU lub zakup laptopa zdecydowałbym się na laptopa.
      • avatar
        mrocznysedes
        0
        Fajna obudowa. Ostatnio składałem kompa w poprzednim modelu. I mimo, że to obudowa mAtx to okazało się, że to całkiem spory klocek. ;-)
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          Obudowa fajna, całkiem uniwersalna (z dokładnością do braku miejsca na pełnego ATX, ale w końcu to cube). Cena nie zabija, ale IMHO przynajmniej wentylator z tyłu powinien być w standardzie. Wentylator u góry niestety zabrałby miejsce wieży na CPU, więc kratkę na górze trzeba by traktować jak pod AIO 140m (ale uwaga na wężyki). W sumie szkoda, że nie ma jak zaczepić AIO 240 lub 280 mm np. kosztem demontażu koszyka na 5.25".

          Tak się jakoś ostatnio zadumałem nad pustą przestrzenią w towerze i popatrzyłem, jak wyglądały pierwsze płyty, które miałem (Iwill P55Xplus, Abit BF6). No cóż, jeśli się miało grafę, dźwękówkę, sieciówkę i czasem jeszcze jakiś kontroler z dodatkowymi USB czy SATA niezintegrowane, to mATX trochę nie miał wtedy sensu :-)
          • avatar
            Luiso
            0
            Od ponad dekady użytkowałem już kila lepszych i gorszych obudów do mATX (cube, mini tower) . Kilka dni temu zamówiłem (chyba) idealną obudowę na moje potrzeby. Chciałem aby była możliwie mala, ale funkcjonalna, przewiewna ale prosta w stylistyce. I tak od kilku dni jestem mega szczęśliwym posiadaczem Lian Li 205m . Na obudowę czekałem ponad 2 miesiące i wreszcie pojawiła się w normalnej cenie 250zł w dwóch sklepach:-) Szczerze polecam wszystkim bo obudowa uznana za oceanem a u nas zupełnie jeszcze nie popularna.

            Witaj!

            Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
            Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

            Połącz konto już teraz.

            Zaloguj przez 1Login