Gamingowa klawiatura CM Storm QuickFire TK z mechanicznymi przełącznikami
Niczym klasyk
Marka CM Storm zaprezentowała nową klawiaturę przeznaczoną dla graczy – model QuickFire TK.
CM Storm QuickFire TK to gamingowa klawiatura, mająca charakteryzować się dość standardowym wyglądem i układem, kompaktowymi wymiarami oraz stalowymi wzmocnieniami. Tym, co dla większości graczy jest jednak w tym wszystkim najważniejsze, to fakt, że zastosowano tu mechaniczne przełączniki.
Warto zwrócić uwagę na to, że pomimo zachowania niewielkich rozmiarów producent zdołał upchnąć tu pełnowymiarowy blok numeryczny. To plus stosunkowo wysoki skok klawiszy powinno zagwarantować odpowiednią ergonomię.
Kolejne cechy charakterystyczne klawiatury QuickFire TK to wsparcie dla technologii N Key Rollover, system podświetlenia klawiszy (3 tryby i 5 poziomów jasności) oraz dwufunkcyjność klawiszy F – dodatkowe opcje multimedialne. Nie zabrakło także możliwości blokowania klawisza Windows, co jest wyraźnym ukłonem w kierunku graczy.
Wspomniane już stalowe wzmocnienia to nie jedyny element mający gwarantować wysoką jakość wykonania. Producent chwali się także laserowo grawerowanymi oznaczeniami klawiszy. Warto również wspomnieć o wsparciu mechanicznych przełączników Cherry MX w trzech wersjach: czerwone, niebieskie i czarne.
Klawiatura QuickFire TK jest już dostępna na rynku. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 399 złotych.
Źródło: Cooler Master
Komentarze
21Metodę wytwarzania klawiszy, o której wspomniałem stosuje jeszcze jedynie TG3 Electronics w swoich niektórych klawiaturach pod marką Deck (ze względu na wysoki koszt produkcji). Firmy Fentek oraz Signature Plastics jako jedyne produkują klawisze przy wykorzystaniu tej metody.
Inne firmy wykorzystują nieco tańszą metodę (ale także bardzo skuteczną) zwaną "Dye Sublimation". Podczas produkcji klawisza z wykorzystaniem tego sposobu napisy są lekko "wdrążone" w klawisz, więc nawet jeśli klawisz z czasem będzie się wycierać, to czcionki będą nadal bardzo dobrze widoczne.
Tańsze metody produkcji to "Laser Etching" i "Pad Printing". Pierwsza metoda, jak sama nazwa wskazuje polega na wycinaniu laserem czcionek w klawiszu, które następnie wypełnia się kolorem (tym sposobem napisy szybko się nie zetrą).
Druga metoda (najtańsza obecnie stosowana) natomiast polega na nanoszeniu nazwijmy to "naklejek", które niestety dość szybko się ścierają.
Przycisk "Windows" - po co w ogóle go dawać ?