Chłodzenie

Corsair HG10: wspornik do instalacji chłodzenia cieczą na grafice

przeczytasz w 1 min.

Zestaw Hydro HG10 pozwala na instalację chłodzeń cieczą z serii Hydro - topowe modele pozwalają obniżyć temperaturę rdzenia nawet o 50° C.

Corsair Hydro HG10 A1 chłodzenie dla kart graficznych

Firma Corsair wprowadziła do sprzedaży zapowiadany wspornik Hydro HG10, który umożliwia instalację kompaktowego systemu chłodzenia cieczą na karcie graficznej – oferującego znacznie wyższą wydajność od standardowego, powietrznego chłodzenia.

Wspornik jest kompatybilny z chłodzeniami Corsair Hydro i składa się z dwóch elementów – stelażu do przymocowania bloku wodnego oraz osłony wentylatora (nie jest on dodawany w zestawie). Co istotne, konstrukcja ta chłodzi nie tylko procesor graficzny, ale też kości pamięci i sekcję zasilania.

HG10 można połączyć z topowymi zestawami chłodzenia cieczą – nawet takimi z podwójną chłodnicą, pokroju Hydro H105. Producent chwali się, że jego rozwiązanie pozwala uzyskać temperatury rdzenia niższe nawet o 50 stopni Celsjusza, a tym samym znacznie zwiększyć potencjał na podkręcanie akceleratora.

Obecnie dostępna jest tylko wersja HG10 A1 dla kart graficznych Radeon R9 290 i R9 290X bazujących na referencyjnym projekcie płytki drukowanej – listę kompatybilnych modeli znajdziecie na tej stronie. Na początku przyszłego roku powinny pojawić się inne wersje m.in. dla modeli GeForce GTX 700 i GTX Titan.

Specyfikacja zestawu Corsair Hydro HG10 A1:

  • kompatybilność - karty: Radeon R9 290 i R9 290X (referencyjne PCB)
  • kompatybilność - chłodzenia: Corsair Hydro
  • wymiary: 240 x 100 x 55 mm
  • wyposażenie: akcesoria montażowe

Wspornik dla kart Radeon R9 290 i R9 290X kosztuje 40 dolarów (nie wliczając ceny samego zestawu chłodzenia cieczą). Uważacie, że to dobra cena?

Źródło: Corsair

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    trybcio86
    3
    I to byla tylko kwestia czasu kiedy kompakty wodne beda montowane na grafice :) i tak trzymac kupujemy 2 zestawy chlodzenia wodnego i mamy zwodowana karte i proca wyglad to niczym prawdziwe LC a wydajnosc niektorych zestawow jest bardzo dobra :) Na grafike i proca wystarczy 2xH80
    • avatar
      Dudi4Fr
      1
      Ciekawe, trzeba sprawdzić jak to się realnie sprawdza. Mimo wszystko konkurencji dla Full Cover WC to nie będzie ale jeśli ktoś nie chce się bawić w z pompami i cala reszta ma jakąś alternatywę.
      • avatar
        Pejo_
        1
        Wole takie rozwiązanie jak kupować karte i sie zastanawiać czy cewki nie zaczną nawalać.
        • avatar
          Lukson
          0
          NZXT Kraken G10 jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem w podobnej cenie.
          • avatar
            Konto usunięte
            -2
            Śmiszny ten kolo
            • avatar
              kitamo
              -3
              w tej cenie kupic dla jednej grafy takie dodatki to raczej kiepski pomysl, szczegolnie ze to nie temperatury ograniczaja OC (a przeciez o OC chodzi).
              • avatar
                Ryuhoshi
                0
                Cóż, każdy produkt ma swoich docelowych odbiorców. Osobiście uważam że Arctic Accelero Hybrid II jest lepszym i przede wszystkim bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.
                • avatar
                  tuna007
                  0
                  zajebuiaszczy pomyslunek , czego ja na to nie wpadl
                  • avatar
                    wdowa94
                    0
                    W końcu pożyteczne zastosowanie kompaktowego chłodzenia wodnego...
                    • avatar
                      mopserdak
                      0
                      Nie ma jak tego porównać do full cover bo to inna półka ale można porównać do krakena g10. + i - to zakryte odrazu sekcje zasilania oraz ram. Przy krakenie trzeba dokupić albo dorobić coś na własną rękę. VRM 1 oraz VRAM jest zakryte ale jakąś blaszką bez dodatkowego radiatora albo wiatraka a wiatrak z tylnej części nie sięga do tej w to miejsce więc trzeba znowu coś kombinować z doklejaniem radiatora w to miejsce. Ja dokupiłem gelid enhancement kit ale po oc w furmarku w post fx na vrm 1 zobaczylem 115 stopni i zrezygnowałem z dalszego testu (w grach z oc daje rade). Wentylator z karty referencyjnej jest dziwnym rozwiązaniem bo jest głośny a do tego podłączony do karty będzie się ustawiał pod temperaturę procesora a nie VRM 2. Suma sumarum z corsair hg 10 dostajemy kiepskie chłodzenie wszystkiego oprócz procesora i głośny referencyjny wiatrak. Kraken g10 jest 20 zł tańszy ale trzeba do niego dołożyć chłodzenie VRM i VRAM wiatrak z zestawu jest cichszy.W obydwu przydatny jest regulator obrotów bo mamy 2/3 nowe wtyki do podłączenia. Dodatkowy plus dla krakena to kompatybilność z wszystkimi najnowszymi kartami ati i nvidia a hg10 pasuje tylko do r9 290(x). Więc ja zostaje na krakenie.

                      Witaj!

                      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                      Połącz konto już teraz.

                      Zaloguj przez 1Login