Darmowy antywirus do pobrania - Avast, AVG, Avira, BitDefender, Panda Cloud
Darmowy antywirus do pobrania
Zobacz najnowsze zestawienie darmowych antywirusów
Programy antywirusowe są obecnie niezbędnym oprogramowaniem dla wielu użytkowników, jednak nie każdy może sobie pozwolić na zakup licencji na komercyjne rozwiązania. Postanowiliśmy zgromadzić w jednym miejscu najpopularniejsze darmowe antywirusy do pobrania.
W sieci można znaleźć wiele zarówno darmowych jak i płatnych pakietów antywirusowych. Niektóre z nich są znane i lubiane oraz dobrze oceniane przez użytkowników. Są też i mniej znane, aczkolwiek funkcjonalnością i skutecznością nie ustępują popularnym.
W gąszczu wielu podobnych aplikacji, nie mając o nich głębszej wiedzy, łatwo nadziać się na tzw. fałszywe antywirusy lub programy o wątpliwej skuteczności czy funkcjonalności.
Nie każdego też stać aby regularnie opłacać wykupioną wcześniej subskrypcję licencji na komercyjny pakiet antywirusowy. Dlatego przygotowaliśmy dla was mały spis dobrych darmowych antywirusów, które uszeregowaliśmy alfabetycznie.
Jednym z popularnych pakietów antywirusowych jest avast antivirus. Twórcy przygotowali zarówno wersję darmową (free) jak i komercyjną płatną (pro), a także Internet Security. Darmowa wersja aplikacji oferuje powszechnie znane opcje takie jak: ochrona komputera w czasie rzeczywistym, automatyczne pobieranie definicji wirusów, mechanizm strumieniowego wysyłania definicji wirusów.
Avast oferuje również funkcję FileRep działającą podobnie do znanej już WebRep, dzięki niej przed otwarciem danej aplikacji, program sprawdzi dany program w bazie danych czy powodował problemy u innych użytkowników, jaką reputacją się cieszy i czy został uznany za niebezpieczny, jeśli tak zostaniemy o tym poinformowani przy próbie jego uruchomienia.
Program oferuje również tryb SandBox czyli tzw. piaskownica do której trafiają podejrzane aplikacje. Cechą charakterystyczną najnowszej odsłony avasta jest możliwość jego instalacji w trybie kompatybilności, tak aby nie kolidował z innym już zainstalowanym programem antywirusowym.
Avast! Free Antyvirus można pobrać bezpłatnie dla systemów Windows, Mac OS X i Linux, wykorzystując go do celów niekomercyjnych. Istnieje możliwość wypróbowania w opcji trial komercyjnej odsłony Pro.
Pobierz bezpłatną wersję Avast! Free Antivirus dla Windows, Mac OS X i Linux
Pobierzdla Windows(85 MB) | Pobierz dla Mac OS X(60 MB) | Pobierz dla Linux(27 MB) |
AVG Anti-Virus podobnie jak opisywany wcześniej Avast! jest udostępniany zarówno w wersji płatnej-komercyjnej oraz w wersji bezpłatnej z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. AVG Anti-Virus Free Edition jest bezpłatną wersją jednego z najpopularniejszych programów antywirusowych.
Na pakiet antywirusowy składają się zaawansowany skaner antywirusowy, skaner rezydentny monitorujący każdy kopiowany i otwierany plik, moduł kwarantanny oraz skaner poczty e-mail.
AVG umożliwia dzięki dodatkowemu skanerowi rootkitów, usuwać niestandardowe zagrożenia, niewykryte podczas skanowania modułem głównym. Obsługuje technologię Identity Protection dzięki której, niepożądane obiekty zostają wykryte nawet wówczas jeśli nie zostały opisane w bazie danych sygnatur wirusów.
Antywirus został wyposażony również w moduł LinkScanner, chroniący użytkownika przed atakami podczas wyszukiwania informacji w internecie.
Najnowsza 12 odsłona antywirusa zadebiutowała wraz z funkcją PC Analyzer, odpowiedzialną za skanowanie komputera i wyszukiwanie błędów oraz różnych problemów powodujących spadek jego wydajności.
Pobierz bezpłatną wersję AVG Anti-Virus Free Edition dla Windows i Linux
Pobierz dla Windows(3,7 MB online) | Pobierz dla Linux(105 MB) |
Avira Free Antivirus jest popularnym programem antywirusowym, przeznaczonym dla domowych użytkowników. Avira zawiera w sobie to co niezbędne do zapewnienia podstawowej ochrony użytkownikom. Cechą charakterystyczną programu jest niezwykle wysoka wykrywalność zagrożeń oraz co jest odróżnikiem od innych rozwiązań również niewielkie wymagania systemowe.
Silnik Avira zapewnia ochronę antywirusową w czasie rzeczywistym, moduł kwarantanny, harmonogram zaplanowanych operacji skanowania, raportowania zdarzeń.
Aplikacja ma intuicyjny i czytelny interfejs dzięki czemu jego obsługa nawet niedoświadczonym użytkownikom nie powinna sprawiać trudności, wadą jest tutaj jednak brak polskiej wersji językowej.
Program nadrabia to jednak ochroną przeglądarki internetowej, dużą bazą wirusów wzbogacaną częstymi aktualizacjami oraz bardzo szybkim skanowaniem lokalnych dysków.
Pobierz bezpłatną wersję Avira Free Antivirus dla Windows i Mac OS
Pobierz dla Windows(95 MB) | Pobierz dla Mac OS X(114 MB) |
BitDefender Free Edition jest programem antywirusowym przygotowanym dla domowych użytkowników chcących cieszyć się z podstawowej ochrony antywirusowej całkowicie za darmo. Darmowa wersja antywirusa korzysta dokładnie z tych samych silników skanowania co jego płatne odpowiedniki BitDefender, wszystkie są certyfikowane przez ICSA Labs.
BitDefender Free Edition umożliwia skanowanie i usuwanie wirusów, dzięki modułowi skanowania na życzenie, dzięki modułowi harmonogramu umożliwia zaplanowanie aktualizacji bazy wirusów lub przeprowadzenia w określonym czasie pełnego skanowania dysków.
Aplikacja oferuje funkcję natychmiastowego skanowania, funkcję raportowania, a także zaawansowany moduł kwarantanny. Darmowa wersja oferuje wszystko to co niezbędne w minimalnym stopniu do zapewnienia podstawowej ochrony domowym użytkownikom.
Pobierz bezpłatną wersję BitDefender Free Edition dla Windows
Pobierz dla Windows(155 MB) |
Panda Cloud Antivirus jest jednym z pierwszych programów antywirusowych wykorzystujących technologię pracy w chmurze. W odróżnieniu od standardowej wersji Panda Antivirus, wersja Cloud Free jest w pełni darmowa i mogą z niej korzystać użytkownicy domowi do zastosowań niekomercyjnych.
Wersja darmowa umożliwia ochronę komputera w czasie rzeczywistym przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym. Program zawiera narzędzie analizujące zapewniające ochronę behawiorystyczną, zapewnia automatyczne aktualizacje, monitor działających w systemie procesów, zaawansowane filtrowanie stron internetowych i adresów URL.
Pobierz bezpłatną wersję Panda Cloud Antivirus Free dla Windows
Pobierz dla Windows(903 KB online) |
Źródło: inf. własna, CNET, avast, avg, avira, bitdefender, panda
Komentarze
46Prosty, intuicyjny i nie zamula kompa.
Aktualizacja bazy wirusow srednio 1-2 razy dziennie.
Polecam :)
Ma firewall lepszego niż Kaspersky
(niestety u mnie przy Comodo nie odpalała się F1 2011 co zdyskwalifikowało ten pakiet na rzecz KIS)
(Teraz czekam na stek bluzg i obrzucenie zgniłymi jajami)
Korzystam z Aviry, polecam ją użytkownikom netbooków, gdzie nierzadko avast czy kaspersky potrafią nieźle przymulić. Używam od 7 lat i jeszcze mnie nie zawiodła. Pomimo drobnych niedogodności jak brak polskiego menu i wyskakująca reklama przy aktualizacji, jest to dobry program :)
Dawno już nie sprawdzałem antywirów, więc polegam na swojej wiedzy z 2007 roku, jakoś tak. Korzystam z Aviry, jest bardzo dobra, jednak ma minus to reklama po każdym update.
Plusem jest bez wątpienia to, że radzi sobie także z rootkitami, posiada moduł wykrywania heurystycznego, jest szybki i choć nie posiada modułów maila i przeglądarki, to i tak skanuje i wykrywa zagrożenia. Jeśli posiada się spory ramdysk dobrze jest przenieść pliki tymczasowe, by skanowanie było jeszcze szybsze (nawet dwukrotnie). Nadmiar opcji i bajerów w antywirusie nie jest potrzebny (choć lubię konfigurować to bardzo).
Avira od lat jest na czele większości rzetelnych testów, oczywiście nie mówię że nr 1. Innym antywirusem co do którego mam zaufanie to BitDefender, kiedyś za free był jednak tylko skaner. Ma on jednak tendencje do zamulania, dwa lata temu pomógł mi w czymś, z czym Avira sobie nie poradziła. Używam go więc tylko w przypadku co większych problemów.
Wiecej mi nie trzeba, bo z neta korzystam glownie przez Ubuntu, a na linuksa narazie z wirusami jest spokoj.
Od 10 lat jadę na produkcie Avira - z krótkimi przerwami na Symanteca, NOD`a i Kasperskiego.
Posiadam od 3 lat licencję komercyjną na Avirę (wczoraj zakupiłem aktualizację) - także co nieco wiem na temat tego produktu.
Ze względu na specyfikację swojego zawodu zajmuję się kompami w firmach - i tutaj bywało różnie jeśli chodzi o zabezpieczenia. Avira w swojej podstawowej darmowej formie zaskoczyła mnie tym że wykryła zagrożenie pochodzące z sieci LAN wskazując IP kompa który sieje. Dodatkowo plus za fakt że heurystyka działa :) Wysłałem zgłoszenie nowego zagrożenia i po godzinie dostałem odpowiedź z Aviry że faktycznie załapałem nowy szczep wiruska... nono poczułem się pravie jak DEV :D
Za tym softem przemówił do mnie fakt że swego czasu darmowy silnik Aviry wygrał z komercyjną konkurencją :) Było to jakieś 4-5 lat temu - ale to właśnie wtedy mnie ten fakt urzekł.
Minusy..
Potrafi (potrafiła) przepuścić babole - na szczęście te upierdliwe ale z niską tolerancją szkodliwości.
Sporadycznie zdarzały się również same problemy z programem (jakieś 2-3 lata temu) - ale od pewnego czasu jest już spokój.
Serwer(y) z aktualnymi bazami zagrożeń czasami bardzo zajęty ;)
To tylko moja opinia z czym się na co dzień spotykam.
Avirę wybrałem ze względu na jakość/cena.
Wykrywalność poważnych zagrożeń (oraz umiejętność radzenia sobie z nimi) to jej atut stąd instaluję często w domowych kompach - szczególnie tych starszych.
Używał ktoś? non-free jest od jakiegoś czasu top 1 w testach :)