Czy jesteśmy lojalni wobec dostawców usług telekomunikacyjnych i Internetu?
Dzisiaj na rynku konkurencja jest naprawdę ogromna. Czy Polacy pozostają lojalni wobec swoich operatorów?
ilustracja: uberof202 ff/Flickr
Dzisiaj na rynku konkurencja jest naprawdę ogromna. Nie tylko wśród samych producentów, ale też operatorów i dostawców usług telekomunikacyjnych oraz Internetu czy też prądu, gazu itd. To pozwala nam przebierać spośród dziesiątek ofert w poszukiwaniu najlepszego dla nas rozwiązania. Czy Polacy są jednak wierni wobec konkretnych dostawców? Zbadała to firma TNS Polska.
Z badań tych wynika, że zaledwie co trzeci Polak pozostaje wierny wobec swojego dostawcy usług Internetu. Spośród pozostałych 66 proc. niemal dwie trzecie zmienia operatora co najmniej co dwa lata. W przypadku usług telekomunikacyjnych jesteśmy jeszcze mniej lojalni – jedynie 22 proc. z nas nie zmieniło do tej pory swojego dostawcy. Z kolei najsilniej konsumentów wiążą usługi komunalne, takie jak dostawa prądu czy gazu.
Dlaczego jednak w ogóle decydujemy się na zmianę oferty? Dla połowy (51 proc.) z nas powodem jest po prostu zakończenie czasu trwania dotychczasowej umowy. Dwóch na pięciu konsumentów zmienia dostawcę w poszukiwaniu tańszej oferty. 19 proc. natomiast wykorzystuje po prostu okazję w postaci promocji.
Jak wynika z badań TNS Polska, tylko co trzeci konsument precyzuje swoje oczekiwania przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej dla siebie oferty. Co jest dla nas najważniejsze? Przede wszystkim ogólnie ujęta atrakcyjność (63 proc.) oraz cena (56 proc.). Nie bez znaczenia jest też historia przygody z danym operatorem (38 proc.).
Poniżej możecie zobaczyć graficzne podsumowanie badań TNS Polska dotyczących naszej lojalności wobec dostawców:
Źródło: Pan Wybierak, TNS Polska
Komentarze
24Nie ma większych problemów z działaniem ale mają mało atrakcyjne oferty dla stałych abonentów,przy nowej umowie łaskawie dorzucą 1 miesiąc za free i tyle.
Kto robił tą ankietę? Większość umów jakie się podpisuje jest na 2 lata :)
internet? no tutaj to zastanawiam się nad powrotem do upc, ale sieć lokalnego opa jest wręcz niewiarygodnie stabilna, opóźnienia są minimalne(pewnie przez brak tych wszystkich zabawek po drodze do rozdzielania i łączenia sygnałów, modemu i czego tam jeszcze... ethernet i lecimy)