Zasilacz wyróżnia się całkowicie bezgłośną pracą i kontrolą parametrów pracy.
Enermax zapowiedział zasilacz Digifanless - nową konstrukcję, która wyróżnia się możliwością kontroli parametrów pracy i całkowicie bezgłośną pracą.
Zaprezentowany zasilacz ma moc 550 W (szczytowo 605 W) – do dyspozycji oddano tutaj dwie linie o łącznej obciążalności 540 W, które w razie potrzeby można połączyć w jedną linii. Sprawność jednostki sięga 93%, co potwierdzono certyfikatem 80 PLUS Platinum.
Zasilacz jest chłodzony całkowicie pasywnie, a więc w środku nie znajdziemy wentylatora – w odprowadzaniu ciepła biorą udział tylko radiatory. Na uwagę zasługuje też modularny system okablowania, a poszczególne wiązki mają płasko ułożone przewody.
Zasilacz współpracuje z autorskim oprogramowaniem ZDPMS (Zero-Delay Power Monitoring System), które pozwala monitorować napięcia wejściowe i wyjściowe, a także obciążenie, sprawność i temperaturę zasilacza. Dodatkowo pozwala sterować zabezpieczeniem nadnapięciowym i nadprądowym.
Specyfikacja zasilacza Enermax Digifanless 550W:
- moc: 550 W
- sprawność: 80 PLUS Platinum (do 93%)
- okablowanie (modularne):
- 1x ATX12V 20+4 pin
- 1x EPS12V 4+4 pin
- 4x PCI-E 6+2 pin
- 8x SATA
- 4x MOLEX
- 1x FDD
- 1x ZDPMS
- wentylator: brak (chłodzenie pasywne)
- zabezpieczenia: SCP, OVP, UVP, OCP, OPP, OTP, SIP
- wymiary: 175 x 150 x 86 mm
Zasilacz został wyceniony na 199 euro i trafi do sprzedaży w połowie marca. Producent udziela na produkt 5 lat gwarancji.
Źródło: Enermax
Komentarze
26Oczywiście szczytowa sprawność zasilacza jest... szczytowa i będzie się zmieniać w funkcji obciążenia. Najprawdopodobniej im mniejsze obciążenie tego zasilacza tym mniejsza będzie jego sprawność (tak było w większości zasilaczy - nie było sensu montować zasilacza 1200W w kompie, któy pobierał max 600W, bo w tym przedziale PSU mógł mieć sprawność rzędu ~20%). Ale tym samym mniejsze obciążenie będzie w pewnym stopniu równoważyć jego niższą sprawność. Ot cała filozofia...
Oczywiście zadbać należy, żeby w przypadku braku jakichkolwiek innych wentylatorów w obudowie, istaniała możliwość grawitacyjnej cyrkulacji powietrza - nie można dopuścić do sytuacji, w której PC będzie zamkniętym piekarnikiem, w którym za grzałki robią CPU, GPU, HDD/SDD itp.. Na pewno piszą o tym na naklejce "Attention" na ostatnim zdjęciu...
Jak ktoś chce mieć cichy zasilacz to kupi bequiet którego i tak słychać nie będzie ( wiem bo mam ) .
Zapewne wszystkich w szkole uczyli że ciepłe powietrze idzie do góry , tak więc jeżeli otworami zamontujemy go do dołu to ciepło będzie zostawać w zasilaczu , a jeśli odwrotnie to ciepło z zasilacza będzie leciało do góry obudowy zwiększając temperaturę .
Wydaje mi się że strzelili sobie tym w kolano i zysków sporo mieć z tego nie będą .
zaraz zawali się kurzem i h... z tego będzie a do tego cena pewnie też kosmiczna bo napiszą 0db...