Obudowy

Fractal Design Define C i Define Mini C: eleganckie obudowy z "piwnicą"

przeczytasz w 2 min.

Modele Define C i Define Mini C zostały utrzymane w eleganckiej stylistyce, ale nowością jest tutaj zastosowanie dwukomorowego wnętrza.

Dawno nie pisaliśmy o nowych obudowach firmy Fractal Design, ale ostatnio w jej ofercie pojawiły się dwie ciekawe propozycje – mowa o modelach Define C i Define Mini C, będącymi pierwszymi konstrukcjami tego producenta z dwukomorowym wnętrzem. Nowe rozwiązanie nie tylko wpływa na walory estetyczne zestawu, ale też poprawia chłodzenie komponentów.

Obydwa modele zostały utrzymane w eleganckiej, stonowanej stylistyce, która jest charakterystyczna dla obudów z linii Define. Ponadto klienci mają możliwość wyboru modelu standardowego oraz wersji z przeszklonym bokiem – dobrej dla osób chcących wyeksponować podzespoły swojego komputera. Na górnym panelu wyprowadzono taki sam komplet złączy: wejście i wyjście audio oraz dwa porty USB 3.0.

Fractal Design Define Nano C i Define C - porównanie obudów

Obudowy różnią się wielkością i pojemnością, ale w obydwóch przypadkach mamy do czynienia z dwukomorową konstrukcją. W głównej komorze zmieści się płyta główna i karty rozszerzeń, natomiast z tyłu przewidziano miejsce dla dysków 2,5 i 3,5 cala oraz zasilacza. Nie zapomniano też o wolnej przestrzeni do aranżacji okablowania.

Standardowe wyposażenie obejmuje dwa wentylatory Fractal Design Dynamic X2 GP12, ale w razie potrzeby można dołożyć cztery (Define Mini C) lub pięć (Define C) kolejnych. Wewnątrz zmieści się też wysokie chłodzenie na procesor, a zwolennicy wodowania podzespołów mogą pokusić się o zainstalowanie dużej chłodnicy z przodu i/lub u góry obudowy. Newralgiczne miejsca osłonięto filtrami przeciwkurzowymi.

ModelDefine Mini CDefine C
Panel I/O2x audio, 2x USB 3.0
Kompatybilne płyty głównemini-ITX, mATXmini-ITX, mATX, ATX
Miejsca dla kart rozszerzeń5x 315 mm7x 315 mm
Zatoki dla dysków3x 2,5", 2x 3,5"
Maksymalna wysokość coolera CPU168 mm
Zainstalowane wentylatoryPrzód: 1x Fractal Design Dynamic X2 GP12
Tył: 1x Fractal Design Dynamic X2 GP12
Miejsca na wentylatoryPrzód: 2x 120/140 mm
Tył: 1x 120 mm
Góra: 2x 120/140 mm
Dół: 120 mm
Przód: 3x 120/140 mm
Tył: 1x 120 mm
Góra: 2x 120/140 mm
Dół: 120 mm
Miejsca na chłodnicePrzód: 280/240/140/120 mm
Góra: 240/120 mm
Przód: 360/280/240/140/120 mm
Góra: 240/120 mm
Wymiary413 x 210 x 412 mm413 x 210 x 453 mm
Waga6,3 kg6,8 kg
Cena82/87 euro87/93 euro

Nowe obudowy niebawem powinny pojawić się w sklepach, a ich ceny to odpowiednio: 82 lub 87 euro za mniejszy model Define Mini C oraz 87 lub 93 euro za większy model Define C. Zerknijcie jeszcze na prezentację nowych konstrukcji.

Źródło: Fractal Design

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Franz
    3
    Jak dla mnie fajnie wyglądają, ale nie kupiłbym, bo nie mają zewnętrznych zatok 5,25" lub 3,5", a to bardzo ogranicza funkcjonalność obudowy.
    • avatar
      Konto usunięte
      2
      niech zbiora te wszystkie nowe rozwiazania z tej budy oraz R5 i wreszcie wypuszcza XL R3
      • avatar
        Marcin5611
        1
        Wszystko fajnie tylko dlaczego w tylnej części obudowy jest krok wstecz czyli możliwość montażu wentylatora tylko 120mm..
        • avatar
          mrocznysedes
          1
          Przynajmniej chyba zaczęli już oferować filtry anty kurzowe do założenia w miejsce klapek moduvent. Bo w przypadku mojej R5 wysłali mnie na drzewo czyli do jakiegoś zewnętrznego producenta gdzie cena przesyłki była wyższa niż cena tego filtra. ;-)
          • avatar
            Konto usunięte
            1
            A ja chyba zamienię sobie Define Nano S na C bo jest trochę wyższa co da dodatkowy przepływ powietrza dla grafiki. Muszę tylko porównać inne wymiary. Fractal nigdy nie zawodzi.
            • avatar
              projectdarkstar
              1
              Niedawno składałem swój piec z Define R5 i muszę powiedzieć że praca z tą obudową to prawdziwa przyjemność. Składa się łatwo a miejsca jest dość. Obudowa jest świetnie wygłuszona i filtrowana - otworzyłem po 6 miesiącach i w środku praktycznie nie ma kurzu.
              Jeżeli Define C jest podobnej jakości jak R5 to nic tylko polecać.
              • avatar
                kola01
                0
                Brak zewnętrznych slotów 3,5" i 5,25" dyskwalifikuje tą budę. Obudowa komputera stacjonarnego, zwłaszcza duża, musi mieć te sloty. To nie laptop, żeby oszczędzać miejsce. Udane konstrukcje mają te sloty demontowalne (odpinane klatki) i to jest dobry pomysł. Bez napędu DVD może jeszcze bym przeżył ale bez możliwości zainstalowania czytnika kart, panela z dodatkowymi USB czy wewnętrznej stacji dokującej na dyski już na pewno nie. Mam komputer stacjonarny, żeby właśnie korzystać z ww. opcji a ta buda tego nie umożliwia. Dla mnie pomyłka ale jak komuś pasuje to jego sprawa. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi Fractal R5.

                Witaj!

                Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                Połącz konto już teraz.

                Zaloguj przez 1Login