Gigabyte G1.Sniper 5 i M5: płyty główne pod Intel Haswell z rozbudowanym układem dźwiękowym
W gamingowych modelach zostanie zastosowany układ dźwiękowy Creative Sound Blaster X-Fi (20k2) z wymiennymi wzmacniaczami operacyjnymi
Jakiś czas temu mogliście przeczytać o nowych radiatorach na sekcję zasilania, które firma Gigabyte zastosuje na swoich płytach głównych pod nadchodzące procesory Intel Haswell. Okazuje się, że to nie będzie to jedna niespodzianka tajwańskiego producenta.
W gamingowych modelach G1.Sniper 5 (format ATX) i G1.Sniper M5 (format mATX) znajdziemy nowy układ dźwiękowy Creative Sound Blaster X-Fi 20k2 (z procesorem Sound Core 3D), który zostanie wyposażony w wysokiej klasy kondensatory Nichicon (wszystkie będą ekranowane i uziemione niezależnie od reszty płyty głównej), wzmacniacz słuchawkowy dla graczy oraz pozłacane wejścia/wyjścia na tylnym panelu.
Na uwagę zasługuje również ścieżka z zielonym podświetleniem LED – ma ona obrazować oddzielenie sekcji audio od reszty PCB. Przy okazji powinna także zainteresować modderów ;)
To jednak nie koniec rewelacji, bowiem producent ma również w planach wymienne wzmacniacze operacyjne. Fabrycznie zostanie zamontowany standardowy model BB OPA2134 o neutralnej barwie dźwięku, natomiast w zestawie dodawany będzie również LM4562NA o czystym i jasnym brzmieniu dla muzyki orkiestrowej i POP. W sprzedaży dostępne będą także inne modele w cenie 1 – 20 dolarów.
Premiera płyt głównych z gniazdem LGA 1150 i chipsetami Intel z serii 8 planowana jest na początek czerwca – wtedy też powinny zadebiutować procesory Intel Haswell. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia modeli Gigabyte G1.Sniper 5 (format ATX) i G1.Sniper M5.
Źródło: Sweclockers, Hardware Heaven
Komentarze
15Wentylator na radiatorze od mosfetów będzie tylko hałasował, a znając życie jest tam zbędny.
Osoby nieposiadające loopa LC są i tak zmuszone do płacenia za blok, a przecież ten mógłby być oferowany w osobnej ofercie.
Do tego jak zawsze przekombinowana sekcja... i ta czacha na radiatorze mostka.
Szkoda że to kolejna płyta klasy high-end, gdzie nikt nie pomyślał, by
-ATX 24pin puścić równolegle do płyty głównej
-wewnętrzny USB 3.0 puścić również w ten sam sposób
-dać chociaż 1 PCI zamiast "kilograma" PCI_E
Dużo bardziej ucieszyłyby mnie takie "ficzery" niż logo Creative i ogólna "gejmingowa" buzera.