Gigabyte przedstawia trzy podświetlane płyty pod procesory Skylake
Modele Gigabyte GA-Z170X-Designare, GA-Z170X-UD3 Ultra i GA-Z170X-Ultra Gaming przede wszystkim powinny zainteresować graczy i entuzjastów.
Jakiś czas temu pisaliśmy o nowych płytach głównych Gigabyte'a z podstawką LGA 2011-3 pod procesory Intel Haswell-E i Broadwell-E. Nie są to jedyne nowości tego producenta, bo przygotował on również nowe konstrukcje pod procesory Intel Skylake – mowa o modelach GA-Z170X-Designare, GA-Z170X-UD3 Ultra i GA-Z170X-Ultra Gaming, które wyróżniają się funkcjonalnością i efektownym wzornictwem.
Wszystkie trzy płyty zostały utrzymane w ciemnej kolorystyce, a całość uzupełnia podświetlenie LED (w przypadku modelu Z170X-Designare podświetlana jest tylko górna i dolna krawędź laminatu w systemie LED RGB, a w Z170X-UD3 Ultra i Z170X-Ultra Gaming jeszcze sekcja zasilania, chipset i banki pamięci – tyle tylko, że już w niebieskim lub czerwonym kolorze). Model Designare ponadto może pochwalić się osłoną całej sekcji układu dźwiękowego.
Model GA-Z170X-Designare został wyposażony w podświetlenie Ambient Surround LED RGB
Rozkład elementów na laminacie jest bardzo podobny - do dyspozycji oddano podstawkę LGA 1151, cztery banki pamięci DDR4 RAM oraz trzy złącza PCI-Express 3.0 x1 i trzy PCI-Express 3.0 x16 (wzmocnione). Ponadto producent przewidział dwa gniazda SATA 6 Gb/s, dwa SATA Express 10 Gb/s oraz po jednym M.2 32 Gb/s i U.2 32 Gb/s.
Gigabyte GA-Z170X-Designare, GA-Z170X-UD3 Ultra i GA-Z170X-Ultra Gaming
Na uwagę zasługuje także tylny panel, na którym wyprowadzono porty USB typu C w standardzie Power Delivery 2.0 (o obciążalności 100 W). Oprócz tego producent udostępnił port PS/2, dwa porty USB 2.0, cztery porty USB 3.0, wyjścia HDMI i dwa DisplayPort/mini-DisplayPort, kartę sieciową GbE LAN, a także złącza audio z optycznym S/PDIF.
Gigabyte GA-Z170X-Designare
Gigabyte GA-Z170X-UD3 Ultra
Gigabyte GA-Z170X-Ultra Gaming
Z punktu widzenia graczy i entuzjastów lepszym wyborem wydaje się model GA-Z170X-Designare, bowiem producent udostępnił lepszej jakości układ dźwiękowy, a także wydajniejszą sekcję zasilania i wyświetlacz kodów POST. Można jednak podejrzewać, że będzie on najdroższy z całej trójki (ceny i termin sklepowej premiery jeszcze nie są znane).
Źródło: Gigabyte France
Komentarze
71. Króta - błąd
2. "Najbardziej" wyklucza opcję żadna - źle to wygląda :/
Jedyne światełka w płycie głównej do zaakceptowania to poświetlane logo jak w Asus ROG i I/O z tyłu obudowy jak w Gigabyte ale reszta to zbędne badziewie...
Zwyczajne listwy LED są najlepsze do ,,upiększenia,, naszej maszynki ;)