Gigabyte: >5 GHz na wszystkich rdzeniach Core i9-9900K na płytach Aorus Z390
Deklaracje producenta potwierdzono wynikiem z Cinebench R15. Szykuje się naprawdę wysoki potencjał na OC.
Zbliżająca się premiera płyt głównych Intel Z390 to dobra okazja, aby producenci mogli już zawczasu wypromować swoje konstrukcje. Niedawno firma ASUS pochwaliła się potencjałem na OC. Firma Gigabyte najwyraźniej nie chce pozostawać w tyle i również ujawniła pierwsze szczegóły odnośnie możliwości swoich nadchodzących konstrukcji.
Producent deklaruje, że topowy model Z390 Aorus Master pozwoli na podkręcenie 8-rdzeniowych procesorów Intel Coffee Lake do ponad 5 GHz na wszystkich rdzeniach oraz pamięci RAM do 4333 MHz. O ile pierwszy wynik pokrywa się z deklaracjami konkurencji, tak drugi jest nieco wyższy (ASUS zapowiadał tutaj „tylko” 4266 MHz).
Gigabyte potwierdził swoje zapowiedzi wynikiem z benchmarka Cinebench R15 – 8-rdzeniowy/16-wątkowy Core i9-9900K podkręcony do 5,3 GHz uzyskał 2347 punktów, co plasuje go w pobliżu 10-rdzeniowego/20-wątkowego Core i9-7900X po OC. Trzeba zatem przyznać, że wynik robi wrażenie.
Kto by się przejmował NDA... :-)
Na koniec pozostało jedynie przypomnieć, że nowe płyty główne oficjalnie mają zadebiutować 8 października. Czekacie?
Źródło: Gigabyte
Komentarze
37Ceny są masakryczne.
Kilka lat temy składałem platforme na topie mainstreamu
gtx 780ti / i7 4770k / 16gb ddr3 / mobo z97 extreme 6 /
Dałem za to wszytko jakies 5k.
Teraz trzeba wyłożyć za podobny top z mainstream dwa razy więcej czyli około 10k.
Poje.....o ich z tymi cenami.
Czas się przesiąść na konsole.
15s test w Cinebench tak na prawdę niczego nie obrazuje poza potencjałem tylko co komu po potencjale skoro procesor jest niestabilny...
Co do stres testów to po części się z Tobą zgadzam bo procesora się nie katuje w ten sposób w normalnych warunkach.
Lecz generalnie procesor uznaje się za stabilny wtedy, kiedy jest gotowy do pracy w każdych warunkach niezależnie od tego czy są to gry, renderowanie , szyfrowanie czy inne zadania.
Tak czy siak nic nam po potencjale jeżeli nie da się go osiągnąć i wykorzystać w normalnych domowych warunkach.
W artykule brak jakichkolwiek konkretów, nie ma nawet żadnej wzmianki o tym, przy użyciu jakiego chłodzenia udało się osiągnąć takie zegary.