Polskie Green Hell zadebiutowało na Steamie - amazoński survival zbiera dobre oceny
Green Hell to kolejna gra, w której bohater nie ma wspomnień i musi walczyć o przetrwanie w niełatwym środowisku. Twórcy proszą jednak o to, by dać im szansę się wykazać i jak na razie jej nie marnują.
Byli pracownicy Techlandu utworzyli nowe studio o nazwie Creepy Jar, a ich pierwszym projektem jest Green Hell – survivalowa gra z akcją w amazońskiej dżungli. Choć ten gatunek już się przejada, Polacy są przekonani o tym, że ich tytuł będzie bardziej angażujący. Teraz każdy chętny może się już o tym przekonać.
Green Hell w programie Early Access
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 29 sierpnia na Steamie zadebiutowała gra Green Hell we wczesnej wersji. Udział w programie wczesnego dostępu kosztuje 72 złote bez grosza i oczywiście – po jej wydaniu – zapewnia dostęp do pełnej wersji.
Green Hell przenosi nas do Amazonii i każe walczyć nie tylko z zagrożeniami, jakich pełno w tamtejszych lasach tropikalnych, ale też z własnymi słabościami. Twórcy podkreślają, że ich priorytetem jest realizm (od autentycznej fauny i flory, przez znaczenie psychiki bohatera, po konieczność przyswojenia każdej pojedynczej umiejętności z zakresu survivalu).
Gracze „zostaną wystawieni na rozliczne niebezpieczeństwa, od trudnych warunków lasów tropikalnych po dzikich mieszkańców, którym będą musieli stawić czoła w desperackiej walce o przetrwanie. […] W tym tropikalnym lesie panuje jedna zasada: albo zadbasz sam o siebie, albo zginiesz. Nie ma trzeciej opcji” – czytamy w zapowiedzi.
W programie wczesnego dostępu na graczy czeka duża część mapy, wiele gatunków zwierząt, nauka inspekcji ciała w poszukiwaniu infekcji oraz fragment trybu fabularnego. Z czasem pojawiać będą się aktualizacje, a pełna wersja gry ma być dostępna jeszcze przed końcem tego roku.
Tak wygląda Green Hell – gameplay – 12 minut z grą:
Pierwsze recenzje Green Hell są pozytywne
W ciągu ostatniej doby na platformie Steam wystawiono grze Green Hell ponad 150 recenzji i 85 proc. z nich to noty pozytywne. Gracze chwalą przede wszystkim intuicyjną rozgrywkę, wysoki poziom skomplikowania i nie najgorszą optymalizację. Jest więc potencjał!
Źródło: Creepy Jar, IGN
Komentarze
5