Huawei prezentuje Ascend GX1 z ekranem zajmującym ponad 80% frontowego panelu
Przed końcem roku producent zdecydował się na odsłonięcie jeszcze jednej nowości.
Huawei zaprezentował ostatnio bardzo interesującego smartfona Honor 6 Plus. Przed końcem roku producent ten zdecydował się jednak na odsłonięcie jeszcze jednej nowości, a mianowicie Ascend GX1.
W tym przypadku mamy do czynienia z propozycją dla miłośników naprawdę dużych już ekranów. Urządzenie oferuje bowiem wyświetlacz o przekątnej aż 6 cali. W tym miejscu warto podkreślić jednak dwie rzeczy.
Po pierwsze wykorzystano tutaj technologię IPS, a pod drugie, czym najbardziej chwali się producent, ekran zajmuje 80,5% przedniego panelu. Ramki są zatem dość cienkie, a to zazwyczaj podoba się całkiem sporej liczbie użytkowników.
Co poza tym będzie miało do zaoferowania potencjalnemu nabywcy nowe urządzenie? Całkiem wydajny, 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 z zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz system operacyjny Google Android w wersji 4.4 KitKat.
Praca powinna być tutaj jak najbardziej płynna, nawet w sytuacji korzystania z bardziej rozbudowanych aplikacji czy gier. Na uwagę zasługuje też fakt, iż producent nie zapomniał o modułach łączności NFC i LTE.
Specyfikacja techniczna:
- system operacyjny Google Android 4.4 KitKat
- 6-calowy ekran IPS o rozdzielczości 720p
- czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 z zegarem 1,2 GHz
- 1 GB pamięci RAM
- 8 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
- kamera główna 8 Mpix i przednia 2 Mpix
- Bluetooth, Wi-Fi, NFC, LTE
- 161 x 84.5 x 9,2 mm
- waga 172 g
Huawei Ascend GX1 dostępny jest już na rynku chińskim, w cenie około 255 dolarów. Wkrótce pojawić powinien się również w innych krajach.
Źródło: phonearena, ubergizmo
Komentarze
98 GB pamięci wewnętrznej .. zaszaleli :)
Bez sensu. Po pierwsze za malo ramu, po drugie zbyt mala czestotliwosc by zauwarzyc jaka kolwiek roznice pomiedzy 32 a 64 bitowcem.
Jednak postep musi byc, by producenci programow zaczeli wdrazac 64bity. Jak popatrze na rozwoj PC, to po 10 lat nadal uzywaja 32bity, a nawet sa nowe urzadzenia na ktorych nie ma mozliwosci zainstalowac systemu 64bit.