Gigabyte G1.Assassin 3: topowa płyta główna pod LGA 2011 dla graczy
Producent udostępnił wydajną sekcję zasilania, osiem banków pamięci, złącza dla 4 kart graficznych i bogaty tylny panel.
Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować płytę główną Gigabyte G1.Assassin 2, a więc jedną z topowych konstrukcji należących do serii G1.Killer dla graczy. Okazuje się jednak, że tajwański producent ma w planach podobny model dla jeszcze bardziej wymagających klientów – jego publiczna prezentacja odbyła się podczas targów IDF 2013 w San Francisco.
Mowa tutaj o płycie G1.Assassin 3, która bazuje na płytce drukowanej formatu ATX i tradycyjnie została utrzymana w czarno-zielonych barwach. Obok podstawki LGA 2011 umieszczono 10-fazową sekcję zasilania z komponentami Ultra Durable 5 (w finalnej wersji zostanie ona przykryta radiatorem), natomiast dla pamięci operacyjnej udostępniono osiem banków – obsługują one 4-kanałowe zestawy pamięci DDR3 o łącznej pojemności do 64 GB.
Karty rozszerzeń można montować w czterech złączach PCI-Express 3.0 x16 (z obsługą AMD 4-way CrossFireX i Nvidia 4-way SLI) i dwóch PCI-Express 2.0 x1. Tuż obok umieszczono chipset Intel X79, dziesięć gniazd SATA (w tym sześć 6 Gb/s) i pinowe złącze do wyprowadzenia portów USB 3.0. Nie zapomniano również o wyświetlaczu kodów POST, przycisku do włączania komputera, przycisku do przywracania domyślnych ustawień UEFI, a także przycisku do przełączania kości BIOS (technologia UEFI DualBIOS).
Na uwagę zasługuje również wysokiej jakości układ sieciowy Bigfoot Networks Killer 2100 oraz dźwiękowy Creative Sound Core3D ze wzmacniaczem słuchawkowym i regulacją siły wzmocnienia.
Na tylnym panelu udostępniono m.in. cztery porty USB 3.0, pozłacane złącze USB DAC-UP i dwie gigabitowe karty sieciowe, natomiast w zestawie będzie dodawana karta z bezprzewodową kartą sieciową Wi-Fi 802.11ac i modułem Bluetooth 4.0.
Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie G1.Assassin 3 trafi do sprzedaży. Można jednak podejrzewać, iż będzie on należeć do jednych z najdroższych płyt pod procesory Intel Sandy Bridge-E i Ivy Bridge-E.
Źródło: VR-Zone
Komentarze
11>Dla Graczy
:D
Teraz tak sobie liczę. Jeśli jest sześć Sata3, to dwa lecą na X79, cztery na zew kontrolerze (wydajność pewnie będzie dość marna a wyłączenie kontrolera zawsze daje ostrego kopa podczas startu systemu) ale gdzie są 4 porty sata2 które natywnie wspiera x79? W takiej płycie raczej by nie obcinali wsparcia dla wciąż popularnego standardu dla talerzowców i napędów optycznych. Poczekamy na testy i zobaczymy.