Rynek chiński jest dla firmy Intel bardzo ważny. Warto jednak pamiętać, że nie mamy tu do czynienia z nową sytuacją.
Rynek chiński jest dla firmy Intel bardzo ważny. Warto jednak pamiętać, że nie mamy tu do czynienia z nową sytuacją. Ostatnio obchodzono bowiem 30-lecie obecności Intela w Państwie Środka.
Z tej okazji, podczas Intel Developer Forum, Brian Krzanich ogłosił kolejne inwestycje i partnerstwa. Podkreślił, że Intel oraz deweloperzy powinni śmielej udostępnić chińskim twórcom nowoczesne technologie, które będą stymulować rozwój rozmaitych branż i kategorii produktów — od centrów danych, przez PC i sprzęt mobilny po urządzenia „wearable”. Nie zabrakło także nawiązania do 50-lecia ustanowienia prawa Moore'a, o czym już zresztą pisaliśmy.
„Lokalne i globalne oddziaływanie 50 lat naszych innowacji związanych z prawem Moore'a oraz 30 lat ścisłej współpracy na rynku chińskim nie ma sobie równych. Intel wciąż skupia się na dostarczaniu czołowych produktów i technologii w tradycyjnych obszarach rozwiązań komputerowych, inwestując zarazem w nowe dziedziny i grupy odbiorców - studentów, wytwórców i deweloperów - aby znaleźć i wesprzeć przyszłe innowacje w Chinach.” - Brian Krzanich, CEO Intela
Pomóc ma w tym program Mass Makerspace Accelerator, którego celem jest odnajdywanie i finansowanie kolejnych globalnych przedsiębiorców z Chin. Intel będzie współpracował też z chińskimi firmami w zakresie wykorzystania możliwości z zakresu efektywności energetycznej, transportu i monitorowania zanieczyszczeń.
Jedna z ważniejszą kwestii jest zapewne fakt, iż Intel przeprowadził pierwszą demonstrację procesora Intel Atom x3 na smartfonie obsługującym łączność LTE-TDD w sieci China Mobile. Szczegółów odnośnie pokazy niestety w tym miejscu brakuje, ale same parametry układu nie są większą zagadką. Potwierdzono, że pojawi się on na rynku w drugiej połowie tego roku, czemu wtórował Min Li, CEO Rockchip. Tak, procesor powstaje we współpracy z tym chińskim producentem.
Dowiedzieliśmy się też, iż planowane jest poszerzenie planów rozwojowych procesora Intel Atom x3 o układy 3G i LTE dla Internetu rzeczy. Nowe układy o specjalnym przeznaczeniu mają być bardziej odporne na skrajne temperatury i obsługiwać systemy Linux oraz Android.
Plany są zatem ambitne. Zobaczymy co z nich wyjdzie i czy Atom x3 rzeczywiście okaże się czymś, co odmieni oblicze budżetowych urządzeń mobilnych, z myślą o których powstaje.
Źródło: Intel
Komentarze
17http://www.theregister.co.uk/2015/04/10/us_intel_china_ban/
http://www.vrworld.com/2015/04/07/usa-shocks-intel-ban-on-china-xeon-supercomputers/
Tłumaczył: Google translate
Przy niedzieli wkleił: ....