Intel Project Athena - projekt w końcu dostosuje laptopy do oczekiwań klientów
Project Athena przede wszystkim na przyspieszyć tempo innowacyjności. Podczas targów Computex 2019 ujawniono finalną specyfikację projektu, a pierwsze zgodne z nią laptopy mają pojawić się jeszcze w tym roku.
Intel kładzie spory nacisk na rozwój rynku laptopów i wsłuchuje się w zdanie klientów. W tym celu producent opracował innowacyjny program Project Athena, który ma za zadanie dostosować nowe konstrukcje do oczekiwań odbiorców. Co takiego zakłada program?
Program opiera się na wieloletnich badaniach potrzeb, problemów i oczekiwań użytkowników laptopów. Jego głównym celem jest zapewnienie użytkownikom wrażeń odzwierciedlających świat rzeczywisty, mierzonych za pomocą tzw. kluczowych wskaźników doświadczeń (ang. key experience indicators ― KEI).
Intel opracował nowe techniczne wskaźniki, które zostały użyte podczas weryfikacji programu, aby zapewnić spójne doświadczenia wszystkim użytkownikom laptopów. Wskaźniki te są oparte na badaniach jednego dnia z życia użytkowników laptopów w domu lub biurze. Producent opracowuje również nowe wskaźniki, aby wspólnie z całym środowiskiem branżowym tworzyć innowacje polepszające doświadczenia użytkowników laptopów oraz rozwijać i doskonalić nowe funkcje w kolejnych latach.
Project Athena i pierwsze docelowe wartości wskaźników KEI to:
- Spójny czas reakcji podczas pracy na baterii
- Co najmniej 9 godzin pracy na baterii w warunkach rzeczywistych i co najmniej 16 godzin lokalnego odtwarzania filmów wideo w trybie samolotowym
- Wybudzenie systemu z trybu uśpienia w czasie krótszym niż 1 sekunda
Specyfikacja, która pomoże w osiągnięciu tych celów, obejmuje wymagania na poziomie platformy, takie jak zgodność komputera ze standardami Thunderbolt 3, Intel Wi-Fi 6 (Gig+) i OpenVINO AI, a także nowy połączony tryb gotowości (ang. modern connected standby) w sześciu obszarach: natychmiastowego działania, wydajności, reagowania, inteligencji, czasu pracy na baterii, łączności i obudowy.
W ramach Project Athena Intel zapewnia wsparcie i współpracę techniczną obejmującą całe środowisko, do którego zapisało się ponad 100 firm, a także nowe narzędzia oraz wyposażenie laboratoriów Open Labs umożliwiające weryfikację i testowanie laptopów. Wiemy, że pierwsze modele zgodne ze specyfikacją w wersji 1.0 planowane są na drugą połowę bieżącego roku, a wśród nich pojawią się również pierwsze projekty pochodzące od partnerów, takich jak Acer, Dell, HP i Lenovo (także z nowymi procesorami Ice Lake).
Źródło: Intel
Warto zobaczyć również:
- Laptopy z procesorami Ryzen obsłużą Wi-Fi 6 - AMD nawiązuje współpracę z Qualcomm
- Nowy Pavilion Gaming 15 - HP stawia na procesor AMD Ryzen i grafikę Nvidia Turing
- Laptopy Lenovo ThinkBook 13s i 14s - do pracy i po pracy
- Surface Pro 6 i Surface Book 2 - użytkownicy skarżą się na problemy z procesorem i Wi-Fi
Komentarze
15Pomijajac te ble ble ble, to rozumiem ze laptopy beda tak jakby certyfikwoane tym znaczkiem, a to z kolei bedzie oznaczalo ze beda spelniac jakies minimalne wymogi co do wyposazenia, baterii i funkcji itp.?