Lodowce w Himalajach topnieją w zastraszającym tempie, a skutki tego są wręcz trudne do wyobrażenia. Biorąc pod uwagę fakt, że teoretycznie zagrożone są społeczności liczące 2 miliardy osób, nie ma czasu do stracenia – trzeba działać.
Lodowce w Himalajach topnieją w alarmującym tempie, co może prowadzić do tragicznych konsekwencji dla lokalnych społeczności. Według raportu Międzynarodowego Centrum Zintegrowanego Rozwoju Gór (ICIMOD), w drugiej dekadzie XXI wieku lodowce znikają o 65% szybciej niż w pierwszej dekadzie tego stulecia. Główną przyczyną tego zjawiska są gwałtowne zmiany klimatyczne.
Himalajskie lodowce topnieją w alarmującym tempie
Jak zauważył główny autor raportu, Philippus Wester, „nie jest zaskoczeniem, że gdy robi się cieplej, lód topnieje, ale tempo tego jest nieoczekiwane i bardzo niepokojące”. Dość powiedzieć, że jeśli obecne tendencje się utrzymają, lodowce mogą stracić nawet 80 proc. swojej objętości do roku 2100.
Konieczne jest więc podjęcie właściwych działań. I to podjęcie ich jak najszybciej. Okazuje się bowiem, że nawet gdyby udałoby się ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5 czy 2 stopni Celsjusza względem poziomów sprzed epoki przemysłowej, lodowce i tak straciłyby jedną trzecią objętości do końca obecnego stulecia.
Katastrofy, jakie mogą być spowodowane przez tak gwałtowne topnienie lodowców, stanowią niezwykle duże zagrożenie dla lokalnych społeczności. Grożą im powodzie, lawiny mogą występować jeszcze częściej niż obecnie, a do tego istnieje ryzyko pojawienia się rozmaitych ekstremalnych zjawisk pogodowych. Topniejące lodowce negatywnie wpływają także na jakość powietrza.
Dwa miliardy zagrożonych ludzi
Warto tu zaznaczyć, że lodowce w regionie Himalajów, a przede wszystkim w łańcuchu Hindukusz, są źródłem wody dla rzek, takich jak Ganges, Irawadi czy Jangcy. Te zaś zapewniają wodę blisko 2 miliardom osób. W niedalekiej przyszłości te społeczności mogą znaleźć się w tragicznej sytuacji – już teraz aż 200 jezior polodowcowych w pobliżu ich miejsca zamieszkania uważanych jest za niebezpieczne.
Izabella Koziell, zastępca szefa ICIMOD, skomentowała sytuację, mówiąc: „przy dwóch miliardach ludzi w Azji zależnych od wody utrzymywanej przez te lodowce, konsekwencje utraty tej zamarzniętej strefy są zbyt rozległe, by je rozważać". Philippus Wester dodał, że to „podkreśla potrzebę pilnych działań w zakresie klimatu. Każdy mały przyrost temperatury będzie miał ogromne skutki i musimy nad tym pracować”.
Źródło: ICIMOD, Science Alert
Komentarze
18- Topnieją lodowce w Himalajach
- Zagrożeni są tam mieszkający (głównie) Chińczycy i Hindusi
- Tylko te dwa państwa (Chiny i Indie) produkują około 60% CO2 na świecie.
- Wg zachodnich naukowców CO2 powoduje zmiany klimatyczne
- Przejmuje się tym ICIMOD, organizacja zarządzana i sponsorowana przez EU i USA
- Chiny i Indie mają to gdzieś, oni się rozwijają i bogacą dalej, ICIMOD mają w 4 literach, jak i topnienie lodowców...
Wynika z tego, że jedynym celem tego artykułu jest dalsze straszenie NAS, nie mających żadnego wpływu na tą sytuację w celu wprowadzania kolejnych ekoterrorystycznych i totalitarnych absurdów, za (oczywiście) nasze pieniądze na których wzbogacą się korporacje uczestniczące w tym szwindlu...
PS W ramach tego ekoszaleństwa Francja zakazuje lotów krótkodystansowych - Oczywiście bogatych to NIE DOTYCZY, Irlandia chce zabić 200 tys. krów ...bo pierdzą i bekają, a w rodzimym Krakowie powstaje pierwsze miasto (dzielnica) 15-minutowe...
https://www.money.pl/gospodarka/zakazali-lotow-na-krotkich-dystansach-pierwsza-taka-decyzja-6902113613396608a.html
https://wiadomosci.wp.pl/klimatyczny-absurd-200-tysiecy-krow-w-irlandii-ma-isc-pod-noz-6910624199572128a
https://ztp.krakow.pl/miasto-15-minutowe
Dzięki temu, globaliści skutecznie mogą dojść do swojego celu, którym jest komunizm 2.0 – nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy.
I tak jak w przypadku straszliwej "pandemii", wynajęto w tym celu całą bandę dyżurnych trolli internetowych, którzy po prostu będą kłamać, naciągać fakty, ściemniać, szukać dziury w całym, żeby tylko przepchnąć narrację o "katastrofie klimatycznej".