Nasz rodak stanął na pierwszym miejscu turnieju w przyspieszaniu podzespołów komputerowych Kingston HyperX OC Takeover.
Ubiegły rok był wyjątkowo udany dla naszych rodzimych overclockerów. Niewykluczone, że w tym będzie równie dobrze lub nawet lepiej – dobrą passę w nowym roku rozpoczął Michał „Xtreme Addict” Vobożil, który wygrał finał zawodów Kingston Kingston HyperX OC Takeover w Las Vegas.
Eliminacje do zawodów Kingston HyperX OC Takeover (HOT) były prowadzone od października do listopada 2013 roku w serwisie HWBot, a następnie wyłoniono z nich uczestników z najlepszymi wynikami w benchmarkach Intel Extreme Tuning Utility (XTU) i SuperPI 32M oraz najwyższym taktowaniem pamięci RAM. Do finału zakwalifikowali się: Vivi (RPA), l0ud_sil3nc3, Splave.ROM (obydwoje z USA), DFORDOG (Chiny) oraz Xtreme Addict - jeden z najbardziej utytułowanych overclockerów w naszym kraju.
Finał turnieju Kingston HOT odbył się w nocy z 9 na 10 stycznia podczas targów CES 2014 w Caesars Palace w Las Vegas.
Organizator postawił na te same konkurencje, co w eliminacjach do zawodów, a uczestnicy mieli do dyspozycji platformę testową składającą się z następujących podzespołów (procesor, kontenery na ciekły azot i dodatkowe oprzyrządowanie do załatwienia we własnym zakresie):
- chłodzenie procesora: CoolerMaster TPC 812, wentylatory CoolerMaster JetFlo, pasta Gelid GC-Extreme
- płyty główne: ASUS Maximus VI Extreme oraz Maximus VI Impact
- karta graficzna: ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II
- pamięć RAM: Kingston HyperX 2x 4 GB 2933 MHz MFR oraz 4x 4 GB HyperX 2666 MHz Samsung
- dysk SSD: Kingston HyperX 3K 120GB
- zasilacz: CoolerMaster Silent Pro Gold 1200W
- system operacyjny: Microsoft Windows XP SP3 oraz Windows 8.1
W przypadku benchmarków Intel XTU i SuperPI 32M wymagane było zastosowanie płyty głównej ASUS Maximus VI Extreme i pamięci Kingston HyperX 2666 MHz Samsung, natomiast w przypadku podkręcania pamięci płyty ASUS Maximus VI Impact i pamięci Kingston HyperX 2x 4 GB 2933 MHz MFR.
Walka była naprawdę zacięta. Michał Vobożil już po dwóch pierwszych konkurencjach objął prowadzenie (w Intel XTU poradził sobie nieco gorzej), co w efekcie pozwoliło mu stanąć na najwyższym stopniu podium i „zgarnąć” główną nagrodę w wysokości 5000 dolarów. Na drugim miejscu uplasował się Vivi (3000 dolarów nagrody), natomiast na trzecim l0ud_sil3nc3 (2000 dolarów nagrody). Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe nagrody w wysokości 1000 dolarów za każdy pobity rekord świata.
Szczerze gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych sukcesów naszym rodzimym „podkręcaczom” - w końcu bieżący rok dopiero się rozpoczyna i będzie jeszcze sporo okazji do triumfu Polaków ;)
Źródło: HWBot
Komentarze
15od siebie mocno gratuluje i zycze dalszych sukcesow
ps geecy komputerowi z powietrza sie nie biora wiec o ciaglosc linii genetycznej sie nie martwcie...
pozdrawiam
Co do głupich komentarzy - psy szczekają, a karawana jedzie dalej.