Na targach Gamescom 2010 w Kolonii został pobity światowy rekord prędkości dla pamięci DDR3. Układy Kingston HyperX, o nominalnej prędkości 2333 MHz, udało się podkręcić do częstotliwościi 3068 MHz.
Warto przeczytać: | |
Rekord ustanowili overclockerzy Benjamin Bioux znany też jako "Benji Tshi" i Jean-Baptiste Gerard o nicku "marmott". Użyli do tego celu płyty Gigabyte GA-P55-UD6 (która dała się już niejednokrotnie poznać jako świetna podstawa do podkręcania) wraz z procesorem Intel Core i7-870 podkręconym do 4347,39 MHz. Pamięci, jak i procesor chłodzone były ciekłym azotem.
"Jesteśmy zaskoczeni szybkością tego modułu. Wiedzieliśmy, że ma on duży potencjał, ale nie spodziewaliśmy się pobicia na nim rekordu świata, bardzo mnie to zdziwiło." - powiedział Jean-Baptiste Gerard.
Pamięci Kingston HyperX 2333 MHz (symbol KHX2333C9D3T1K3/3GX), które wydano w czerwcu tego roku, zostały dobrze przyjęte przez entuzjastów i są często wybierane przez overclockerów na całym świecie. Jak na swoją częstotliwość, mają niskie opóźnienia 9-11-9-27-2N przy napięciu zasilającym 1,65 V. Pozostałe komponenty, na których ustanowiono rekordową częstotliwość, to: karta graficzna Radeon HD 5670 oraz dysk SSD Kingston o pojemności 512 GB.
Powracając jednak do modułów pamięci, warto wspomnieć, iż uzyskały one certyfikat Intel XMP. Układy są objęte dożywotnią gwarancją oraz bezpłatnym, 24-godzinnym wsparciem technicznym.
Źródło: TCM, techPowerUp
Polecamy artykuły: | ||
Klonujemy komputer - maszyny wirtualne | 100 porad i sztuczek do Windows 7 | Test 4 kart GeForce GTX 460 |
Komentarze
16Brakowało mi w tym newsie informacji, że jest to taktowanie efektywne, a rzeczywiste wynosi 1534 MHz.
Ten rekord to chyba rekord to chyba rekord w OC ale Kingstonów.
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=742549
Newsy reklamowe dotarły nawet na tPU.
A ja jakos uzywam kosci kingston'a od lat i nigdy nie mialem z nimi problemu.
Szukałem ostatnio w sieci testów, czy jakikolwiek procesor potrafi wykorzystać przepustowość pamięci, która teoretycznie dla DDR3 jest dwa razy większa od DDR2, i znalazłem jedno wielkie NIC.
Gdzieś tylko może najnowszy model procesora AMD jakby mógł, ale było to tak jak złudzenie. ;)