Czasy gdy Amiga 500 z 1 MB pamięci RAM była szczytem marzeń minęły bezpowrotnie. W dzisiejszych czasach smartfony z wyższej półki są wyposażone w 1 GB pamięci RAM. Oczywiste jest więc, że rośnie zapotrzebowanie na coraz to większą ilość pamięci operacyjnej. Dziś 4 GB RAM w komputerach stacjonarnych to standard, jednak jeśli ktoś pracuje nad obróbką zdjęć, wideo czy muzyki potrzebuje zazwyczaj większej pojemności i tu z pomocą przychodzi firma Lexar.
Crucial 8GB DDR3-1333MHz UDIMM
Niebawem na rynek trafią kości pamięci DDR3 Crucial, o pojemności 8 GB i mówimy tutaj zarówno o pamięciach do komputerów stacjonarnych jak i laptopów. Michael Moreland, z firmy Lexar, powiedział, że jego firma zdaje sobie sprawę z rosnących wymagań odnośnie rynku pamięci, dlatego też zdecydowano się na wypuszczenie kości pamięci o pojemności 8 GB.
Jako przykład podaje nowego iMaca, który może zostać wyposażony w 32 GB pamięci RAM, które są wykorzystywane przy programach odpowiedzialnych za zaawansowaną obróbkę zdjęć czy wideo. Dlatego też przedstawiciele Lexar nie uważają by kości o tak dużych pojemnością były ciągle domeną serwerów i chcą by trafiły również pod strzechy zwykłego Kowalskiego czy Smitha.
Crucial 8GB DDR3-1333MHz SODIMM
Do sklepów trafią zarówno pamięci dla laptopów jak i komputerów stacjonarnych. Obydwie będą pracować z częstotliwością 1333 MHz przy napięciu kolejno 1,35 V i 1,5V oraz opóźnieniach CL9. Kość 8 GB dla laptopa będzie kosztować 399 dolarów, natomiast do komputerów stacjonarnych 329 dolarów.
Więcej o pamięciach RAM:
- Urbanistyczne pamięci DDR3 z japońskiego aluminium
- AMD sprzedaje w Japonii pamięci RAM DDR3
- 4 GB kości pamięci w zestawach Patriot i ADATA
- Trójkanałowy zestaw pamięci Kingstona
Źródło: Softopedia, TechConnect Magazine
Komentarze
25PS. Czekamy na moduły 16 GB ;D
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778%28v=vs.85%29.aspx#physical_memory_limits_windows_7
Założyłem RAMDYSK i wrzuciłem do niego plik do obróbki, przyspieszenie 6-8 krotne w stosunku do HDD. 3-4 krotne do SSD. Niedogodność przed wyłączeniem trzeba pamiętać przegrać na dysk.
Żona mi miesza w systemie, po poważnym kryzysie małżeńskim musiałem jej przyznać ADMINA. Chciałbym mieć pełne buforowanie dysku systemowego w ramie, tak aby po ponownym włączeniu system był jak nowo-założony bez różowych tapet... wirusów itp, idiotycznych wygaszaczy i krótkim rejestrem