Koreański producent stawia na technologie OLED 4K - "to prekursor rewolucji".
Wczoraj pisaliśmy, że LG planuje zakończenie produkcji telewizorów plazmowych. Czy koreańska firma wie co robi? Wygląda na to, że tak, bo nie zostawia użytkowników z niczym. Zapowiedziała bowiem właśnie pierwsze na świecie telewizory OLED 4K.
Firma LG oficjalnie wprowadziła do swojej oferty dla telewizory wyposażone w zakrzywione ekrany typu OLED o rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli) – 65-calowy 65EC9700 oraz 77-calowy 77EG9700. Według koreańskiego producenta – taka technologia pozwala znacząco poprawić jakość wyświetlanego obrazu.
Telewizory OLED 4K firmy LG zostały wyposażone w wyświetlacze bazujące na czteropikselowej technologii tego producenta – WRGB. Łącznie daje to więc ponad 33 miliony subpikseli, co ma przełożyć się na realistyczne odwzorowanie oraz możliwość zastosowania wysokiego współczynnika kontrastu. LG zapowiada też głęboką czerń oraz krótki czas reakcji matrycy, mający gwarantować brak migotania i rozmycia.
Koreański producent nie zapomniał także o dźwięku. Dlatego też obydwa modele zostały wyposażone w system audio Ultra Surround firmy Harman Kardon. Do tego dochodzi platforma smart TV oparta na webOS oraz możliwość powieszenia telewizora na ścianie.
„Telewizor LG OLED 4K jest szczytem osiągnięć technologicznych i nowym paradygmatem, który zmieni dynamikę rynku telewizji nowej generacji”, mówi Hyun-hwoi Ha, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Home Entertainment Company. „W kolejnym, ewolucyjnym kroku w technologii wyświetlania, OLED będzie odgrywać ważną rolę w przekształcaniu naszego przemysłu. Jestem pewien, że OLED 4K to autentyczny prekursor rewolucji”.
Według Hyun-hwoi Ha, technologia OLED już wkrótce stanie się standardem. – „Przewiduje się, że telewizory OLED w ciągu pięciu lat wyprzedzą popularnością tradycyjne LCD – żadna inna firma nie jest na to lepiej przygotowana niż LG. Zalety TV OLED są oczywiste. Nie występują w nich rozmycia, zniekształcenia i wycieki kolorów. Telewizor OLED 4K stanowi doskonałą wartość dla konsumenta pod kątem jakości obrazu, odwzorowania kolorów, kontrastu, szczegółów oraz kątów widzenia”.
Źródło: LG
Komentarze
25U mnie już inżynierowie i fachowcy budowlani przewidzieli takie rozwiązanie w 1976, tyle że ściana jest krzywa w płaszczyźnie pionowej :(
Aczkolwiek produkcja plazm bylo sporo drozsza od lcd a dlugo jednak swiadomi konsumenci je kupowali jako tv.
Natomiast do monitora 4K jak najbardziej. Aktualnie ustawiam powiększenie w przeglądarce na 80%(ekran 21,5"), gdybym miał wyższe ppi ustawił bym na 50%.