Monitory

Manta: pierwszy polski telewizor LCD z pasywnym 3D

przeczytasz w 2 min.

W ofercie rodzimej firmy Manta pojawił się telewizor 3D LCD 32 pracujący w pasywnym 3D. Warto podkreślić, że jest to pierwsze takie urządzenie wyprodukowane w Polsce.

Ten 32-calowy model potrafi wyświetlać obraz w rozdzielczości 1366 x 768 w 16,7 mln kolorów, a jego kontrast dynamiczny wynosi 12 000:1. Jeśli zaś chodzi o to co najistotniejsze w telewizorze, a wiec o ekran, zdecydowano się na matrycę LCD firmy LG, która, jak zapewnia producent, jest wysokiej jakości i na potwierdzenie tego oferuje pięcioletnią gwarancję „zero martwych pikseli”.

Telewizor Manta 3D LCD 32 pracuje w pasywnym 3D. W urządzeniu zainstalowane zostało także specjalne oprogramowanie, pozwalające na konwersję obrazu 2D na przestrzenny. Dodatkowo, telewizor wyposażony został także w tuner MPEG-4, który umożliwia odbiór sygnału DVB-T (naziemnej telewizji cyfrowej), w stronę którego zmierza aktualnie rynek TV - coraz większa część Polski jest w zasięgu nowego cyfrowego sygnału. Do zestawu z telewizorem dodawane są 4 pary okularów  przeznaczonych do oglądania programów w 3D.

Telewizor Manta 3D LCD 32 - wygląd

Na obudowie urządzenia, którego wymiary wynoszą 782 x 555 x 101 mm (z podstawką) znajdziemy też 2 gniazda HDMI, po jednym S-Video, SCART i VGA, a także wejście USB.

„To pionierskie działania w skali kraju i bardzo ważny moment w historii naszej firmy. Po raz pierwszy do naszej oferty trafia urządzenie wyprodukowane w Polsce - nowoczesny, niedrogi polski telewizor. Sercem każdego TV, oprócz płyty głównej, jest matryca. To najważniejszy i często najdroższy element odbiornika. Zdecydowaliśmy się na nim nie oszczędzać i postawić na najwyższą jakość, czego dowodem jest 5-letnia gwarancja ‘zero martwych pikseli’, jaką objęty jest każdy odbiornik. Liczymy, że dzięki prawdziwej innowacyjności i wysokiej jakości, nasze nowe telewizory zdobędą serca wielu Polaków. ” – powiedział Bogdan Wiciński, CEO Manta Multimedia.

Telewizor Manta 3D LCD 32 - pierwszy polski telewizor 3D

Telewizor Manta 3D LCD 32 jest już dostępny na rynku, a jego cena w autoryzowanych sklepach nie przekracza 2000 złotych. Już wkrótce natomiast oferta trójwymiarowych telewizorów firmy Manta zostanie poszerzona o kolejne modele – 42-calowy LCD oraz 32” i 42” z podświetleniem LED.
 

Więcej o TV:

Źródło: Manta

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Damian_jo
    1
    Jak kolega marcin wspomniał ... co to ma być?!
    Dobrze że manta zaczyna coś wprowadzać ... ale co to za obudowa? LCD z kineskopem >.< ?
    Mimo wszystko za taki telewizor nie dałbym 2000zł
    • avatar
      Konto usunięte
      1
      Prywatnie nic nie mam do firmy Manta ale ich telewizory odstają spor od dzisiejszych standardów. Widać to gołym okiem bez marketingowej papki.
      • avatar
        tommyt1983
        1
        pasywne 3d polega na wyswietlaniu co druga linie na przemian obrazu dla prawego i lewego oka( czy to są uzyte okulary polaryzacyjne czy przyslona paralaksy). plusem takiego rozwiazania jest brak migotania ale reszta to same minusy... najwiekszym z nich jest spadek rozdzielczosci o polowe gdyz wyswietlany obaz jest widziany co druga linie naprzemian i powstaja schody...nasepny minus to mniejsze kąty widzenia glebi. pasywne 3d jest dobre ale na tv wysokiej rozdzielczosci. mam w domu monitor 3d lg pasywnm oraz telewizor z aktywnym 3d samsunga - różnica w odbieraniu 3d ogromna. a wracajac do tematu - co to takie szerokie? kineskop??? hehe
        • avatar
          Konto usunięte
          1
          Matko kochana, nie żebym narzekał ale to jest po prostu śmieszne. Rozdzielczość przedpotopowa, obudowa może była modna z 6 lat temu. Ogólnie to jest brzydkie.
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Oczywiście obudowa na pełen połysk i świeci jak buremu psu jaja. Rozdzielczości 1366 x 768 też nie powala jak na te czasy. Według mnie matryca 32" kompletnie nie nadaje się do 3D (3D ma sens kiedy w naszym polu widzenia większością jest obraz telewizora). Osobiście wolę za tą cenę zainwestować w telewizor bez 3D z lepszą matrycą no i oczywiście wykonaniem obudowy.
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Jezeli ktokolwiek narzekal na migawkowe okulary, marudzil jakie to ciezkie, ciemne i cholera wie co jeszcze, to powinnien sprobowac pasywnych na lcd... zobaczycie mase innych problemow o ktorych nikt nie mowi specjalnie - np. fakt ze trzeba patrzec z jednego kata (wysokosci) i oczy musza byc idealnie na wysokosci wyswietlacza - obrzydliwie irytujace :)
              • avatar
                kiewek
                0
                Trzeba zużyć stare podzespoły żeby sie na magazynie nie kurzyły :)
                • avatar
                  romisz
                  0
                  hmmm ale grubasek... i trzeba przyznać że tanio nie jest... 2000zł za 32 cale 3D HD Ready.... nawet nie miesiąc temu widziałem promocje LG 42 cale Full HD 3D za 1699zł...
                  • avatar
                    tommyt1983
                    0
                    dokladnie...cena jakas z dupy za przeproszeniem... moj Samsung UE32D6100SW kosztuje 2200 i jest ultracienki na ledowej matrycy z opcjami smart...
                    • avatar
                      maker
                      0
                      "Sercem każdego TV, oprócz płyty głównej, jest matryca. To najważniejszy i często najdroższy element odbiornika. Zdecydowaliśmy się na nim nie oszczędzać i postawić na najwyższą jakość" trzeba przyznac, ze 1366 x 768 to najwyzsza jakosc...
                      • avatar
                        wildthink
                        0
                        W przypadku telewizorów ta świecąca obudowa raczej nie przeszkadza. Przecież nikt nie chodzi przełączać kanałów i regulować parametry z poziomu guzików na tv, tylko z pilota. Ja do telewizora zbliżam się tylko jak czyszczę matrycę, więc żadne paluchy mi się tam nie odbijają.

                        Witaj!

                        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                        Połącz konto już teraz.

                        Zaloguj przez 1Login