Masowa produkcja mikrokontrolerów z układami ReRAM
Panasonic jest pierwszym producentem, który rozpoczyna masowe wytwarzanie mikrokontrolerów przemysłowych wyposażonych w pamięci ReRAM. Resistive RAM to wysokowydajne układy nieulotnej pamięci, zapewniające szybki dostęp do danych przy jednoczesnym niższym poborze energii przez układ. Dzięki zastosowaniu pamięci ReRAM, wykonanej w procesie 0,18 µm, będzie możliwe zredukowanie zewnętrznej pamięci EEPROM i, co za tym idzie, zmniejszenie kosztu wyprodukowania urządzenia przemysłowego.
Mikrokontrolery firmy Panasonic, produkowane w liczbie miliona sztuk miesięcznie, mają trafić początkowo do urządzeń przenośnych i urządzeń związanych z bezpieczeństwewm. Pierwszym z masowo produkowanych urządzeń będzie 8-bitowy mikrokontroler z serii MN101LR. Urządzenia będą wytwarzane w 16 wersjach różniących się od siebie wbudowanymi kontrolerami urządzeń peryferyjnych, takimi jak np. sterowniki wyświetlaczy LCD, precyzyjny 12-bitowy przetwornik A/C i zegar czasu rzeczywistego.
Z czasem pamięci ReRAM japońskiej firmy mogą trafić np. do inteligentnych kart, takich jak paszporty elektroniczne, ubieralne urządzenia łączące się z chmurami obliczeniowymi czy urządzenia do pozyskiwania energii. Zobaczymy je w ciśnieniomierzeach, urządzeniach przeciwpożarowych czy czujnikach środowiskowych.
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!