Dzięki zamianie systemu Windows CE na Linux nawigacja działać ma zdecydowanie wydajniej. Oto Navitel E505 Magnetic – pierwsze tego typu urządzenie w ofercie producenta.
Niektórzy mówią, że czas nawigacji GPS w formie samodzielnych urządzeń już minął. Jeśli nie zgadzacie się z nimi, to może was zainteresować Navitel E505 Magnetic – niedrogie urządzenie, które to ma jednak cechować się wysoką płynnością działania i intuicyjną obsługą.
Navitel E505 Magnetic to kolejna już w portfolio producenta nawigacja GPS z uchwytem magnetycznym oraz pierwsza, na której pokładzie znajduje się Linux (a nie Windows CE, jak w pozostałych modelach). – „Wyszukiwanie trasy i niezbędne podczas jazdy funkcje wyświetlają się teraz nawet pięciokrotnie szybciej” – zachwala zmianę Tobiasz Jankowski, dyrektor generalny europejskiego oddziału firmy. – „Nie mamy żadnych wątpliwości, że wpłynie to pozytywnie na komfort użytkowania i zadowolenie klienta końcowego”.
Trójwymiarowy podgląd mapy, wskazówki dojazdu do celu czy też informacje o fotoradarach i obowiązującym na danym odcinku ograniczeniu prędkości wyświetlane są na dotykowym ekranie TFT o przekątnej 5 cali. Wypada również wspomnieć o zainstalowanych mapach offline 43 krajów Europy, komunikatach głosowych, sercu w postaci procesora taktowanego zegarem 800 MHz i 8 GB pamięci wewnętrznej, a także obsłudze kart pamięci i funkcji transmitera FM.
Nawigację Navitel E505 Magnetic można już znaleźć w sklepach na terenie naszego kraju. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 299 złotych i – poza samym urządzeniem – zawarte są w niej również: (wspomniany) magnetyczny uchwyt, ładowarka samochodowa, przewód mini-USB, rysik oraz papierowa instrukcja obsługi i 24-miesięczna gwarancja.
Źródło: Navitel
Komentarze
8Jeśli już oddzielna nawigacja to połączona z wideorejestratorem. Dwa w jednym
To ma sens
Jeśli już oddzielna nawigacja to połączona z wideorejestratorem. Dwa w jednym
To ma sens
ale co w trawie piszczy ?
tak samo ciekawy jestem co jest w TOMTOM'ach
Platforma Android.
Myślę że Linux to super pomysł jako następca WinCe.
WinCe to bardzo ograniczony system, miał być prosty.