Wygraj Nokia Lumia 920 w strefie Windows 8 - Rozstrzygnięcie konkursu
20 najciekawszych propozycji na tematy dotyczące Windows 8 i zwycięzca który otrzymał nagrodę główną
Nagrodą jest nowoczesny smartfon Nokia Lumia 920. Przypomnijmy, zadanie konkursowe polegało na ocenie 10 publikacji w strefie Windows 8, które wydały się Wam ciekawe lub przydatne, podaniu tytułu jednej najciekawszej, oraz zaproponowaniu tematu, który powinniśmy opisać.
Dostaliśmy od czytelników 485 propozycji i zapoznaliśmy się ze wszystkimi. Proponowane tematy są interesujące, zakres jest bardzo szeroki, a wybór najlepszej nie był dla nas łatwy. Wiele odpowiedzi wskazuje także, że tematem Windows 8 mocno interesują się nowi użytkownicy komputerów, dla których Windows sam w sobie jest nieco skomplikowanym systemem, a początkującemu użytkownikowi nie łatwo znaleźć niektóre funkcje. W pierwszym etapie wyłowiliśmy 20 najciekawszych propozycji:
autor: polischmen
propozycja tematu: Ilość zmian jaka zaszła jest wręcz ogromna. Niestety na komputerach nie dotykowych wiele z tych zmian jest nie tyle zła co mniej dogodna. Dlatego proponował bym opisać jakie części systemu które używa się na co dzień zmieniły się, czy jest możliwość "przywrócenia" ich do starego wyglądu, jak zaadaptować się do nowego systemu itp. Piszę to po tym jak po kilku miesiącach od rozpoczęcia użytkowania, brat (informatyk) nadal ma problemy z podstawowymi czynnościami.
autor: Modok
Jak wiadomo Windows 8 nie należy do zbytnio popularnego systemu operacyjnego Microsoft, mi osobiście też niezbyt się on podoba jednak uważam, że cały interfejs Windows 8 jest bardzo przyszłościowy. Pokaże on swój potencjał za kilka lat, a najlepiej teraz poruszyć temat w nowym artykule odnośnie całego interfejsu Windows 8 i pokazanie czytelnikom, że tak naprawdę nie jest on tak zły. Chodzi mi o to aby w nowym temacie było opisane krok po kroku jak dokładnie zacząć wspólną przechadzkę z Windows 8 oraz pokazanie też kilku zawansowanych opcji którym dzięki czemu Windows 8 ma przewagę nad innymi systemami.
autor: cza12ster
Zestaw aplikacji zwiększających funkcjonalność świeżo zainstalowanego Windows 8
autor: kubbak
Porównanie tabletów z Windows 8, wygody ich użytkowania oraz możliwości względem produktów z Androidem/iOS.
autor: havok
Chciał bym aby ktoś zrobił wielki i obszerny test pomiędzy Androidem a Windowsem, za i przeciw, czym się różnią, który lepszy i dla czego
autor: frog01
Różnice między Windows 7, a Windows 8 - krok po kroku. Handluje sprzętem IT. Wszystkie nowe laptopy są z W8, a klienci, szczególnie Ci starsi, bardziej przyzwyczajeni do starszych systemów Microsoftu szybko się krzywią na widok W8 i nie wiedzą jak sobie z nim poradzić. Taki poradnik - krok po kroku... np. dana funkcja w W7 jest tu, a w W8 jest tutaj (np.: zamykanie systemu, panel sterowania itp. itd. Bardzo przydatne byłoby to dla użytkowników niebyt doświadczonych z komputerami. :)
autor: M2000
Temat którego nie było, a jest również bardzo istotny, powinien nosić nazwę "Windows 8 konfiguracja urządzeń mobilnych w sieci Wi-Fi". Uważam, że komunikacja bezprzewodowa telefonów z komputerami czy chociażby samych komputerów z sobą jest czymś nowym dla użytkowników systemu Windows 8 i nie wszyscy mogą sobie z tym poradzić. A jak nam wiadomo taka łączność urządzeń w dzisiejszym świecie jest wykorzystywana na co dzień, a dodatkowo jest niezwykle wygodna i wszechstronna.
autor: Amshel
Zawsze interesowała mnie kwestia zabezpieczeń. Z chęcią przeczytałbym artykuł dotyczący poziomu zabezpieczeń w Windows 8, i to na szersza skalę. Rodzaje obsługiwanych algorytmów szyfrujących, zabezpieczenia Wi-Fi (czy innych metod bezprzewodowych), prawa dostępu w zależności od użytkowników. Może jest jakiś system inteligentnego sprawdzania uruchamianych aplikacji pod katem bezpieczeństwa dla systemu? Bo każdorazowe potwierdzanie uruchomienia programu, znane z Windows 7/Vista, to niestety żadne zabezpieczenie. Temat moim zdaniem bardzo ciekawy :)
autor: Wozik
Jeden by wszystkimi rządzić - Windows 8 współdzielony pomiędzy komputer desktop, tablet/laptop, smartfon, Xbox 360. Co daje, na co pozwala?
autor: piotrek84g
1. Zawsze, lub do czasu popularyzacji systemu, będzie brakowało artykułów związanych z customizacją. Nie tylko tapety, dźwięki i motywy, ale ciekawe smaczki typu ukryte funkcje systemu, zaszyte w systemie programy i ich nieznane funkcje, żarty programistów i wszelkiego typu porady HOWTO. Zwykłe i proste porady dla zwykłych ludzi, ponieważ nie trzeba być specjalistą i programistą. Na Benchmark.pl jest ich trochę, ale mogłoby być jeszcze więcej.
2. Warto rozważyć artykuły dla laików porównujące Windows 8 z wielkimi poprzednikami: Windows XP i Windows 7. Kto po Windows XP miał pierwszy kontakt z Windows 7, dostrzegł ogrom zmian i zapewne dostawał gorączki, gdy szukał bezpiecznego usuwania pamięci USB, systemowej wyszukiwarki czy cofania się do poprzedniego folderu. Windows 8 też może być zaskoczeniem.
3. Bardziej zaawansowanych użytkowników zainteresuje skryptologia. Nowe systemy Microsoftu posiadają zaawansowaną linię poleceń, dającą więcej możliwości w porównaniu do prymitywnych CMD i command.com.
autor: man13ck
Według mnie przydatnym byłby artykuł dotyczący głębszej analizy funkcji, możliwości oraz informacji, jakie dostarcza nam nowy 'Menedżer zadań'. Wersja, którą zaaplikowano nam w Windowsie 8 jest o wiele bardziej rozbudowana niż ta zastosowana w poprzednich wydaniach tego systemu. Można doszukać się w niej wiele istotnych informacji o działaniu wielu struktur systemu, dzięki czemu jesteśmy w stanie jeszcze bardziej kontrolować nasze poczynania w czasie korzystania z produktu firmy Microsoft. Na przykład bardzo wartościowy byłby opis usług (ostatnia zakładka - pierwsza od prawej), ponieważ wyłącznie/włączenie niektórych z nich daje naprawdę niezłego kopa jeżeli chodzi o stabilność oraz wydajność w działaniu systemu.
autor: iNiFx
Jak uporać się z problemami które często są naprawdę błahe ale dla "szarego" użytkownika mogą być problemem.
autor: quchoo
Temat dotyczący cech Systemu Windows Phone 8 oraz telefonów z tym systemem, które mogą mieć decydujący wpływ na wybór tych produktów rezygnując jednocześnie z produktów konkurencji ( smartfony/ tablety z systemami Android I iOS ).
autor: El Presidente
Windows 8 w korporacji - min. koniec z vpnami w przypadku pracowników pracujących poza biurem, a chcącym mieć dostęp do biurowej infrastruktury.
autor: Korkki
Porównanie zużycia pamięci windows 7 i windows 8. Był artykuł o tym, ale jako zapowiedź.
autor: vulgary
Niezbędnik Windows 8 - Najbardziej polecane programy w 10 kategoriach:
1. Menedżery plików. 2. Przeglądarki graficzne. 3. Programy antywirusowe. 4. Zapory sieciowe. 5. Wymiana plików 6. Klienty poczty e-mail. 7. Odtwarzacze plików audio. 8. Odtwarzacze plików wideo. 9. Rozszerzenia multimedialne i kodeki. 10. Narzędzia systemowe
autor: zombieman556
Myślę, że dobrym tematem byłoby uruchamianie aplikacji typu Skype w trybie pulpitu a nie w ModernUI, dużo ludzi ma z tym problem gdyż podczas rozmowy potrzebują coś jeszcze dodatkowego sprawdzić.
autor: Goldfinger
Chciałbym zaproponować temat związany z "Windows Phone 8". Moim zdaniem Redakcja Benchmark mogłaby przygotować artykuł/poradnik, który w przystępny sposób wyjaśniałby jak wykonać migrację danych ze smarftonów opartych na systemach: Android, Symbian, iOS do takiej postaci, by została "przyjęta" przez smartfon z systemem "Windows Phone 8". Pod pojęciem "migracja danych" rozumiem "przeniesienie" SMSów, Kontaktów (książka telefoniczna) oraz Kalendarza. Każda dodatkowa pozycja, którą uda się umieścić w nowym telefonie jest pożądana, ale ten zestaw uważam za podstawowy i w zasadzie wystarczający. Nie każdy użytkownik smartfona jest szczęśliwy na myśl o ręcznym wklepywaniu kilkuset kontaktów, czy utracie smsów. przygotowanie tego poradnika mogłoby ułatwić życie wielu benchmarkowiczom :-)
autor: pesel78
Temat, który powinien znaleźć swoje miejsce na stronach portalu Benchmark, to "Wszystko o systemie plików w Windows 8 oraz wsparcie dla rozwiązań alternatywnych". Chciałbym się z artykułu traktującego na powyższy temat dowiedzieć, jakie możliwości oferuje system plików zastosowany w "8", oraz czy system ten (sam lub przy zastosowaniu rozwiązań firm trzecich) pozwala na obsługę systemów plików stosowanych w Linuxie (np. ext3, xfs, ReiserFS). Myślę, że wiele osób z przyczyn pragmatycznych i funkcjonalnych chce wykorzystywać jednocześnie dwa systemy, czyli: Windows i Linux. Artykuł ten będzie miał więc praktycznie zastosowanie wśród czytelników.
Autor: mk-99
1. Więcej i konkretniej o StorageSpaces: może testy wydajności (słyszałem, że słaba) dla kilku różnych konfiguracji sprzętowych, realne wymagania sprzętowe (ile RAM-u i rdzeni na ile dysków/TB, żeby zapewnić dobrą wydajność), porównanie z podobnymi rozwiązaniami z innych systemów (ZFS z FreeBSD?), czy warto tego użyć do zrobienia z komputera z Windows 8 domowego serwera plików dla kilku użytkowników (albo w małej firmie)?
2. Test rozpoznawania mowy w Windows Phone 8 (czy działa po polsku?, czy sprawdza się w praktyce?).
Po "burzliwej" naradzie komisji konkursowej, uwzględniając wszystkie zadania konkursowe, postanowiliśmy głównę nagrodę przyznać czytelnikowi o loginie: man13ck - Marcin Młynarczyk
Dodatkowo przyznaliśmy też kilka nagród pocieszenia dla:
- polischmen - Wojtek Ganicz
- frog01 - Tomasz Molitorys
- vulgary
- Amshel - Jakub Łosiak
- Wozik - Jarosław Woźnica
- piotrek84g - Piotr Grajcarek
Gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją.
Wszystkim czytelnikom dziękujemy za udział w konkursie i nadsyłanie tematów. Wasze propozycje pomogą redakcji przygotować ciekawe publikacje na temat nowego systemu, które trafią w potrzeby użytkowników.
Komentarze
33http://forum.benchmark.pl/topic/72300-uwaga-kolejny-oszust-modok-pomocny-94/?hl=modok
Dla uniknięcia spiny roku o publikowanie pełnych odpowiedzi, here you go:
"1. Czy wykonałeś zadanie konkursowe nr 1 (opisane powyżej)
TAK
2. Który z opisanych tematów jest dla Ciebie najciekawszy - podaj tytuł artykułu.
Moim zdaniem najciekawszym artykułem dotyczącym nowego systemu operacyjnego Microsoft'u jest temat "Klasyczne menu Start w Windows 8". Pokazuje on, jak w kilku prostych krokach 'powrócić do korzeni', to znaczy jak przywrócić klasyczny pasek menu start, który przez tyle lat wiernie towarzyszył nam w lewym dolnym rogu ekranu. Nowy system zebrał krwawe żniwo 'hejtu' na forach internetowych oraz na wielu wortalach dotyczących tematyki IT, również na benchmark.pl, właśnie za brak tejże ikonki menu start. Wielu osobom nie przypadł do gustu interfejs metro. Jednakże moim zdaniem jest on całkiem wygodny, nie tylko przy wykorzystaniu go na ekranach dotykowych. Dlatego też artykuł ten strasznie przypadł mi do gustu. Pomimo tego, że sam z niego nie skorzystałem, znam kilka osób, które wspierały się nim przy modyfikowaniu i dopasowywaniu Windowsa 8 pod kątem swojej wygody, czy też po prostu pod wpływem nagłego widzimisię :)
3. Zaproponuj temat dotyczący Windows 8, który Twoim zdaniem powinniśmy opisać.
Według mnie przydatnym byłby artykuł dotyczący głębszej analizy funkcji, możliwości oraz informacji, jakie dostarcza nam nowy 'Menedżer zadań'. Wersja, którą zaaplikowano nam w Windowsie 8 jest o wiele bardziej rozbudowana niż ta zastosowana w poprzednich wydaniach tego systemu. Można doszukać się w niej wiele istotnych informacji o działaniu wielu struktur systemu, dzięki czemu jesteśmy w stanie jeszcze bardziej kontrolować nasze poczynania w czasie korzystania z produktu firmy Microsoft. Na przykład bardzo wartościowy byłby opis usług (ostatnia zakładka - pierwsza od prawej), ponieważ wyłącznie/włączenie niektórych z nich daje naprawdę niezłego kopa jeżeli chodzi o stabilność oraz wydajność w działaniu systemu."
Oczywiście to nie Lumia, ale zawsze coś :)
ps.
kontaktuję się z redakcją, a redakcja ze mną nie :(
Dziękuję.