Masz własne mieszkanie? Ta nowość w mObywatelu jest dla ciebie
Problematyka procesów płatniczych w administracji publicznej jest tematem, który od dawna budzi wiele kontrowersji. Są one często uznawane za czasochłonne, niewygodne i skomplikowane. Aplikacja mObywatel może to zmienić.
Aplikacja mObywatel 2.0, która w lipcu tego roku ujrzała światło dzienne, stanowi swego rodzaju klucz do rozwiązywania cyfrowych problemów związanych z administracją publiczną. Pozwala choćby logować się do e-Urzędu Skarbowego i potwierdzać swoje dane za pomocą cyfrowych dokumentów. Teraz został podjęty kolejny istotny krok w kierunku ułatwienia obywatelom regulowania należności.
Zapłacimy podatek od nieruchomości poprzez aplikację mObywatel
Mieszkańcy Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia mogą już regulować należności z tytułu podatku od nieruchomości za pomocą aplikacji mObywatel. To znaczące osiągnięcie, które może przynieść wiele korzyści dla użytkowników.
Stało się to możliwe dzięki integracji platformy ePłatności z systemem OTAGO firmy Asseco. Kompatybilność z systemem płatności BLIK sprawia ponadto, że proces ten jest bezpieczny, wygodny i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci prowizji. Z kolei dla samorządów oznacza to przyspieszenie i automatyzację księgowania wpłat.
10 milionów użytkowników mObywatela
Chęć udziału w tym projekcie wyraziły władze kilkudziesięciu polskich miast. Niewykluczone, że już niebawem lista zostanie więc wydłużona. To byłaby dobra wiadomość dla użytkowników mObywatela, których jest już około 10 milionów.
Artur Siodmiak, dyrektor handlowy Asseco Data Systems, określił to wdrożenie jako „wielki krok naprzód w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesów płatniczych w administracji publicznej”, a zarazem jako „doskonały przykład współpracy sektora prywatnego i publicznego”.
Źródło: Asseco
Komentarze
9