Huntkey opracował obudowę, która ma dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo podczas długich godzin spędzanych przed komputerem. A jest to nieraz ponad połowa dnia - najpierw w pracy, a potem przy grach i oglądaniu filmów.
Warto przeczytać: | |
Komputer jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego, które może mieć bardzo silny wpływ między innymi na rozwój chorób skóry (trądzik), łysienie, a także powodować niepłodność (zwłaszcza wśród mężczyzn). Mimo to, przez większość osób problem ten jest bagatelizowany. Niemniej, niezależnie od tego czy sami odczuwany wspomniane negatywne skutki czy też nie, szkodliwości komputerów nie da się zaprzeczyć.
W ramach przeciwdziałania szkodliwości promieniowania radiacyjnego komputera firma Huntkey uruchomiła program “Radiation Protection for the Future” i zaprezentowała swój najnowszy produkt dbający o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników komputerów stacjonarnych.
Obudowa Huntkey SHIELD H405 wyposażona została w system ochrony przed promieniowaniem, na który składa się 5 elementów:
- Układ blach blokujący promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące z wewnątrz obudowy
- Porty USB 3.0 z osłonkami
- Uszczelniony tył obudowy
- Stalowy panel frontowy chroniący przed promieniowaniem od dysków twardych
- Otwory wentylacyjne o dużej gęstości (5,5 mm)
Obudowa o wymiarach 475 x 190 x 450 mm wykonana została z 0,6 mm stali SECC malowanej na czarno, a jej kształt jest inspirowany wyglądem kabin samochodów ciężarowych. Oprócz wspomnianych mechanizmów chroniących nasze zdrowie, jest to całkiem dobrze wyposażony produkt. Do dyspozycji mamy 4 zatoki zewnętrzne 5,25 cala, zewnętrzne porty USB 3.0 i 120 mm średnicy podświetlany wentylator na froncie (dodatkowy tylny wentylator dostępny jest jako opcja). Producent nie zapomniał także o wsparciu dla systemu chłodzenia cieczą, beznarzędziowym montażu podzespołów i filtrach przeciwkurzowych.
Więcej szczegółów na razie nie ujawniono - Huntkey ujawni je w najbliższym czasie.
Źródło: Huntkey, inf. własne
Polecamy artykuły: | ||
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5 | Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD | Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450 |
Komentarze
38firma wyciaga od naiwnych ludzi gruba kase
żal
Blachy 0.6 to połowa puch ma :/
Pani Diano, gdy autor newsa wygłasza tak mocne i definitywne stwierdzenia, to wypadałoby podać jakieś solidniejsze źródła niż "inf. własne" i "u mojej mamy w pracy...".
Nie dajmy się zwariować - bez noszenia opaski uziemiającej do pracy przy kompie też nam zęby i włosy wypadną tudzież krowy przestaną dawać mleko? ;)
Cały pierwszy akapit bez solidnych źródeł jest tylko pomówieniem.
A co do samego produktu:
"specjalny układ blach" czyli klatkę Faradaya tworzy każda metalowa obudowa.
Do tego proszę sobie porównać moc fal elektromagnetycznych generowanych przez procesor czy kartę, z mocą fal z anten WiFi i bluetooth czy z zasilacza.
Promieniowanie to prawda, tylko o tym nie mówi się głośno- nie na darmo same zasilacze mają metalowe obudowy, a przecież plastik byłby o wiele tańszy w produkcji, a nawet bezpieczniejszy bo nie przewodzi prądu.
PS. nie ma co porównywać promieniowania Wi-fi czy bluetooth do elektro-magnetycznego, gdyż te pierwsze mają wyższą częstotliwość w granicach 2,4 GHz ażeby (nie) szkodzić w bezpiecznych, naukowo obliczonych granicach.
Bo u mnie w bocznym panelu są dziurki ;P
Obiecuji, że jaku prezydynt zlikwiduji dla ludności i dla młudzieży wszystkie promieniowanie eliektromagiczne. Ni będzi żadnegu światła, ciepła ani radiów. Niczegu nie bedzi, bo z tego tylko choroby som.