18 czerwca w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja Open source w biznesie, podczas której paść mają odpowiedzi na kluczowe pytania zadawane przez dyrektorów firm na temat oprogramowania z otwartymi licencjami.
Czy rozwiązania open source mogą zwiększać potencjał firmy, a jeśli tak to w jaki sposób? O jakich oszczędnościach można mówić w przypadku zamiany komercyjnego oprogramowania na to o otwartym źródle? Czy systemy open source są w stanie zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa? Między innymi na te pytania będzie można poznać odpowiedzi już 18 czerwca.
Za trzy tygodnie w Warszawie odbędzie się pierwsza taka konferencja poświęcona wykorzystaniu rozwiązań open source w biznesie. Taka też będzie jej nazwa. Organizatorzy, którymi są YetiForce i GigaCon oferują darmowy wstęp dyrektorom (CEO, CTO i CIO), specjalistom IT i bezpieczeństwa, ale też entuzjastom – co dla nich wszystkich przygotował?
Przede wszystkim odpowiedzi na kluczowe pytania: o potencjał, bezpieczeństwo, wydajność, oszczędności czy też zalety i wady rozwiązań z otwartymi licencjami. Będą wykłady, prelekcje i prezentacje realizowane nie tylko przez organizatorów, ale też partnerów, którymi są Intalio, Indico, Microsoft, SUSE, Point i EuroLinux.
„Już praktycznie wszystkie firmy na świecie używają programów open source, choć duży odsetek nie jest nawet tego świadomy. Dodatkowo, nawet 80-90% współczesnych aplikacji jest opartych na otwartym kodzie. To właśnie open source jest przestrzenią do innowacji, w tym innowacji sprzyjających rozwojowi biznesu. Aby lepiej wykorzystać możliwości, jakie dają takie programy, firma musi być świadoma ich zalet”.
Tak sprawę przedstawiają organizatorzy i zapraszają 18 czerwca do Hotelu Courtyard w Warszawie. Wszystkie potrzebne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie wydarzenia.
Źródło: YetiForce. Foto: bruce mars/Pexels (CC0)
Komentarze
4Mam tylko jedną szpilkę, mianowicie poproszę autora o wyjaśnienie co ma do OpenSource zdjęcie młodej i zgrabnej kobiety w wieku studenckim, gdy bardziej pasowałoby zdjęcie ESRa czy choćby Linusa Torvaldsa, którzy są ikonami tego ruchu.
PS. Też lubię oglądać ładne i zgrabne panie, ale najlepiej gdy mają jakiś związek z tematem...