Onkyo TX-8050 to amplituner stereo, który posiada dostęp do Internetu oraz odtwarza pliki muzyczne zapisane na dyskach wpiętych w sieć Ethernet. Urządzenie oferuje także odtwarzanie radia internetowego.
Część wzmacniająca dźwięk oparta jest na analogowych szerokopasmowych wzmacniaczach zbudowanych zgodnie z technologią WRAT, wykonanych wyłącznie z wykorzystaniem tranzystorów. Duży transformator (pobór 295W) wspierany jest dwoma kondensatorami filtrującymi o pojemności 8,200 μF każdy.
Na panelu przednim amplitunera Onkyo odnajdziemy port USB z bezpośrednim sterowaniem iPoda/iPhone’a. Łącze USB zezwala także na połączenie WLAN. Oprócz tradycyjnych wejść analogowych audio i wideo, Onkyo posiada także cztery wejścia cyfrowe audio - dwa koaksjalne i dwa optyczne. Na wyjściu znajdują się dwie pary (A/B) zakręcanych gniazd głośnikowych akceptujących wtyki bananowe. Moc wyjściowa wynosi 130W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 1%), możliwe jest także podłączenie zewnętrznego wzmacniacza mocy. Amplituner posiada również wyjście na subwoofer oraz wyjście niskopoziomowe Zone2. Gniazda wejść są pozałacane. Całość sterowana jest z pilota.
Onkyo TX-8050 dostępny jest w wersjach czarnej i srebrnej w sugerowanej cenie ok. 2400 zł.
Właściwości amplitunera TX-8050:
- Moc wyjściowa 130W/6 Ω, 1 kHz, zniekształcenia 1%, 1 kanał wysterowany IEC
- Wzmacniacze w technologii szerokopasmowej WRAT (Wide Range Amplifier Technology)
- Masywny transformator zasilający
- Wzmacniacze na tranzystorach
- Dwa dyże kondensatory filtrujące 8,200 μF
- TI Aureus DSP Chip (DA830)
- USB ze sterowaniem iPod/iPhone
- Kompatybilny z UWF-1 adapter WLAN przez USB
- Radio internetowe
- Certyfikat Windows 7
- DLNA Version 1.5
- Odtwarzanie plików audio z dysków wpiętych w Ethernet
- Universalny port Onkyo
- Tuner radiowy
- Tryb Pure Audio
- Tryb Direct
- 4 wejścia / 2 wyjścia video
- 4 wejścia cyfrowe (2 x optyczne i 2 x koaksjalne)
- 6 wejść / 2 wyjścia analogowe
- Wejście gramofonowe
- Wyjście Pre Out Zone2
- Wyjście Pre Out - lewy i prawy kanał
- Wyjście na aktywny subwoofer
- Przełącznik wyjść głośnikowych A/B
- IR (In/Out)
- Wyjście słuchawkowe
Właściwości Tunera:
- Pamięć 40 stacji FM/AM
- RDS (PS/PTY/RT/TP)
- Bezpośredni wybór częstotliwości z klawiatury numerycznej pilota
- Nazywanie stacji (10 znaków)
Inne właściwości:
- Aluminiowy panel frontowy
- Antywibracyjna konstrukcja obudowy
- Pozłacane wejścia audio/video
- Solidne gniazda głośnikowe akceptujące wtyki bananowe
- Bezpośrednia regulacja: bass/treble/balance
- 3 tryby wyświetlacza: Normal/Dim/Dimmer
- Sleep Timer (pilot zdalnego sterowania)
- Współpracuje ze stacją iPod/iPhone wyposażoną w RI
- Pilot zdalnego sterowania
Więcej o rozwiązaniach audio:
- Creative stawia na bezprzewodowy dźwięk
- Boombox do iPhone zasilany energią słoneczną
- Beat: komputer treningowy sterowany gestami
Źróło: Onkyo
Komentarze
40a wsamym klozecie bedzie kam... nie to ochydne
Amerykę odkryłeś!!!
Czekałem aż ktoś powie że miał sklep albo zajmuję się sprzedażą!
Widać że to podwyższyło twoje mniemanie!Serie ES nazywasz japońszczyzną.Ciekawe!Może od razu powiedź że masz nautiliusy i końcówi mocy P5 Anthem.Ja powiem tak Veyron.Przy nim żaden samochód nie istnieje.Twoje gadanie jest tak głupie że to nie ma sensu.A co powiesz mi o VSA-Eo7?Cienki japoniec???Obecnie synku posiadam mhc-991av i dla mnie jest to najlepszy sprzęt na świecie który posiada 170W na 6 kolumn.Niesamowite co jak mało a daje tak wiele:)
Dodam, że żaden amplituner wielokanałowy czy to wymieniany HK AVR255 czy Yamaha w cenie ok 5tysięcy zagra w stereo znacznie gorzej niż to Onkyo. Oczywiście to Onkyo zagra także gorzej niż o połowę tańszy wzmacniacz stereo. Ale nie chodzi o porównanie. Generalnie jeżeli ktoś lubi bajery i masę funkcji to był skazany na zakup amplitunera wielokanałowego, a teraz Onkyo daje mu możliwość zakupu lepszego jakościowo sprzętu stereo w porównywalnej cenie. Ja buym tego modelu nie kupił - ale dalej uważam za dobry pomysł i model.
Fakt że amplituner wielokanałowy gra gorzej w stereo niż ampli tylko stereo.Jest jeden wyjątek.Harman Kardon.Te amplitunery po prostu nie mają słabych stron.Cena/Jakość = Celująca.
Cały problem polega na tym że nawet najtańsze (1000 - 2000PLN)modele wzmacniaczy czy amplitunerów firm takich jak NAD, Marantz czy Cambridge Audio grają o wiele lepiej od topowych modeli Onkyo czy Yamahy. Po prostu dla jednych firm liczy się ilość przycisków i znaczków na panelu czołowych a dla innych najzwyczajniej dźwięk. To dwa zupełnie odmienne światy, i naszą kwestią jest świadomy wybór jednej z tych możliwości.
Człowieku nie ma takiej opcji aby to co wymieniłeś zagrało lepiej niż topowy model.Topowy to kwintesencja.To coś co jest na najwyższym poziomie.Każdy chciałby mieć topa obojętnie jakiej firmy i na pewno na nić innego by go nie zmienił.NAD za 2k zagra lepiej od Denona za 50k.Pewnie tak ale na prozaku albo na koksie !!!
Co do przycisków to im mniej tym lepiej.Fakt.Fakt też jest każdy co się zna nie używa ich ale używa jednego Direct.Jeśli ma kolumny od wieży albo jakieś manty to niech sobie przyciskają.
Na direct wielokanałówka nie zagra gorzej.Zagra inaczej co może przekładać się na odczuwalny gorszy dźwięk.Dlaczego?Bo końcówki mocy często są takiej same w wielo/stereo.Często w ampli jest mniejsza moc.
Tych popularnych sprzętów które nabyć można w media albo w saturnie to zdecydowanie pierwsze miejsce ma HK a drugie Onkyo.Reszta jest dla mnie obojętna.
Co do odsłuchu to naprawdę każda minimalna zmiana sprzętu jest dla mnie wyczuwalna.Warto dodać że najwięcej można usłyszeć przy niskim/bardzo niskim poziomie głośności.Słuchałem płyty SACD DCD na sprzęcie za 70k.W tym był napęd denona za 15k.Nazw kolumn nie pamiętam.Powiem tak że w ogóle nie chciałem robić głośniej.Słyszałem rzeczy których nigdy wcześniej nawet nie pomyślałem że są a tę płytę znam od 15 lat !!!
Tych popularnych sprzętów które nabyć można w media albo w saturnie to zdecydowanie pierwsze miejsce ma HK a drugie Onkyo.Reszta jest dla mnie obojętna.
Co do odsłuchu to naprawdę każda minimalna zmiana sprzętu jest dla mnie wyczuwalna.Warto dodać że najwięcej można usłyszeć przy niskim/bardzo niskim poziomie głośności.Słuchałem płyty SACD DCD na sprzęcie za 70k.W tym był napęd denona za 15k.Nazw kolumn nie pamiętam.Powiem tak że w ogóle nie chciałem robić głośniej.Słyszałem rzeczy których nigdy wcześniej nawet nie pomyślałem że są a tę płytę znam od 15 lat !!!
1.HK gra basem (gdy ludzie nie potrafią użyć EQ to tak jest)
2.Onkyo ma najlepszy wykop (Tak to prawda)
3.Denon kompromis między HK i Onkyo (fakt ale ja nie lubię kompromisów)
4.Yamaha gra dobrze z mp3 bądź innych słabszych źródeł (Prawda szkoda tylko że wolno chodzi)
5.Marantz lepszy philips ( Jest to sprzęt uniwersalny bez większych minusów)
6.Sony masówka (Tak ale każdy sony ma to co lubię czyli żywy kolorowy dźwięk)
7.Pioneer BAS,BAS,BAS (tak było kiedyś jeśli mieliśmy stary znaczek.Teraz to przeciętniaki)
8.Technics to RoCk (nie wiem czy to prawda ale znajomi mówili mi że każdy kto słuchaj rocka,metalu miał właśnie technicsa)
9.Akai ceniony za brzmienie (Akai gra bardzo dobrze.Bas jest długi i głęboki a góra wysoka,środek jest neutralny.Akai miałem i mogę polecić go każdemu)
Napisałem tu o opiniach które każdy powtarza czy to w sklepie w necie czy to znajomi.
Teraz napiszcie do jakiej muzyki pasuje sprzęt danego producenta
1.Klasyka (tu nazwa firmy)
2.Pop/Radiówka/Dance
3.Techno/Elektroniczna
4.Chóralna/Sakralna
5.Goa/Trance/Jungle
6.Jazz
Pamiętajmy żeby napisać nie najdroższy model danej firmy ale modele popularne stare/nowe które będą na polską kieszeń.
Moc wyjściowa 130W/6 Ω, 1 kHz, ZNIEKSZTAŁCENIA 1%, 1 kanał wysterowany IEC świadczy o jego "padaczności"
Żeby nie było źródło wikipedia:
10% (-20dB) - taki poziom zniekształceń jest wyraźnie odczuwalny i właściwie dyskwalifikuje urządzenie audio
1% (-40dB) - poziom akceptowalny w prostych systemach odtwarzania dźwięku, natomiast odczuwalny w systemach hifi przez słuchaczy o wyrobionym słuchu muzycznym.
0,1% (-60dB) - poziom ogólnie akceptowany z wyjątkiem wysokiej klasy systemów hifi
0,01% (-80dB) - poziom reprezentatywny dla sprzętu hifi wysokiej klasy (np. odtwarzacze CD), akceptowany przez audiofilów
0,001% (-100dB) - poziom w zasadzie poza możliwościami systemów audio. Spotykany w odbiornikach radiowych wysokiej jakości.
0,0001% (-120dB) - poziom zbliżony do najniższych poziomów audio możliwych obecnie do zmierzenia w najkorzystniejszych warunkach.