Jeśli nie przerazi cię cena, ten projektor może zastąpić ci telewizor
Nie obejrzysz na nim telewizji, ale jeśli wydajesz takie pieniądze na urządzenie to przecież nie po to, by oglądać reklamy. Zobacz, co ma do zaoferowania laserowy projektor Optoma UHZ65UST.
Optoma UHZ65UST to rozwiązanie dla osób, które mają małą przestrzeń, ale duży budżet
Optoma UHZ65UST reprezentuje gatunek projektorów ultrakrótkoogniskowych. Co to konkretnie oznacza w tym przypadku? Tyle, że wystarczy odsunąć go od ściany na odległość 66 centymetrów, by móc wyświetlać na niej nawet 120-calowy obraz. Dlatego właśnie jest to urządzenie, które sprawdzi się wtedy, gdy mamy w pokoju dość ograniczoną przestrzeń.
Ograniczony zdecydowanie nie może być jednak nasz budżet. Projektor UHZ65UST kosztuje 14 499 zł, co bez wątpienia nie jest kwotą akceptowalną dla przeciętnego „Kowalskiego”. Pamiętajmy jednak, że mniej więcej tyle samo trzeba zapłacić za dobry telewizor OLED o przekątnej 65 cali albo 75-calowy QLED TV, a urządzenie Optomy pozwoli cieszyć się znacznie większą przekątną. W takim przypadku jak najbardziej jest to godna rozważenia alternatywa.
Co ma w sobie ten laserowy projektor 4K, że może konkurować z telewizorem?
W projektorze Optoma UHZ65UST można widzieć alternatywę dla telewizora tak długo, jak potrzebuje się takiego urządzenia nie do oglądania telewizji, lecz do oglądania filmów i seriali z zewnętrznego nośnika. Urządzenie ma być w stanie zaoferować wysoką jakość obrazu – konkretnie mówimy o rozdzielczości 4K oraz obsłudze formatów HDR10 i HLG, a także pokryciu palety DCI-P3 na poziomie 87 proc. Możemy więc liczyć na dużą szczegółowość obrazu i przyzwoite kolory.
Projektor ma też na pokładzie 20-watowy system audio Dolby Digital złożony z czterech głośników, a oferowany przez niego dźwięk nie jest zagłuszany pracą samego urządzenia, bo to generuje hałas na poziomie zaledwie 26 dB. Wspomnieć wypada jeszcze o możliwości skorzystania z głosowego Asystenta Google oraz korekcji geometrii za pomocą aplikacji na smartfona.
Żywotność laserowego źródła światła jest szacowana na 20 000 godzin, a producent oferuje gwarancję na 12 000 lub 5 lat. Z kolei jasność sięga 3500 ANSI lumenów, więc nawet jeśli nie zaciemnimy pokoju idealnie, nie powinno być problemu z widocznością. Na interfejs projektora składają się natomiast porty HDMI 2.0, USB-A, mini jack, S/PDIF i RJ45 oraz moduły Wi-Fi 5 i Bluetooth 4.0.
Co myślicie o takim urządzeniu? Czy mając do dyspozycji 15 tysięcy złotych wybralibyście projektor, czy jednak postawilibyście na telewizor?
Źródło: Optoma
Warto zobaczyć również:
- Projektory laserowe Optoma - ich znakiem rozpoznawczym ma być niezawodność
- Projektor 4K zamiast TV do domu? Epson ma kilka propozycji
- Przenośny projektor Acer C250i jest inny niż wszystkie
Komentarze
1265 calowy oled kosztuje połowe tej kwoty a 75 calowe lcd 1/3 ... 12k godzin gwarancji ? Ja mam zwykly DLP ST od Benq z lampą na 15k godzin ...
Za 1/3 ceny masz Xiaomi ... wyjdź i nie wracaj z nachalnymi reklamami z wp.pl
Uruchom kalkulator i sprawdz, ze ten projektor jest na 500 dni swiecenia, gdzie w polowie zauwazysz degradacje jasnosci i barw ... te click baity zrobily sie juz tak obrzydliwe, ze sie stad wynosze ... zastapi telewizor ... ale nie do telewizji - TNIJ BAZIE