Panasonic Tough to sprzęt do firmy, która chce mieć wszystko pod kontrolą
Firma Panasonic uruchamia nową usługę Toughbook Smart Service, która gromadzi i analizuje dane na temat funkcjonowania firmowych sprzętów.
Toughbook i Toughpad to serie urządzeń firmy Panasonic, które wyróżniają się na tle konkurencji wzmocnioną konstrukcją, zapewniającą bezpieczeństwo danych i dostęp do odpowiedniej mocy obliczeniowej, bez względu na miejsce przebywania. Dzięki nowej usłudze Toughbook Smart Service przedsiębiorstwa mają możliwość prowadzenia dokładnego monitoringu i analizy funkcjonowania firmowych urządzeń mobilnych.
Panasonic Toughbook Smart Service
Toughbook Smart Service to usługa typu SaaS (czyli oprogramowanie jako usługa), która przeznaczona jest dla przedsiębiorców, chcących mieć wszystko pod kontrolą. Owoc współpracy firm Panasonic i B2M Solutions gromadzi i analizuje informacje o funkcjonowaniu urządzeń mobilnych w firmie, takich jak wydajność sieci, wykorzystanie aplikacji, żywotność akumulatora czy przepływ danych. Po co?
Monitoring danych może przełożyć się na skuteczniejsze zarządzanie sprzętem firmowym i precyzyjniejsze określanie strategii dotyczącej urządzeń, a dodatkowo na szybsze wykrywanie usterek i problemów. Sami autorzy twierdzą, że tego typu rozwiązanie pozwoli „zapobiegać awariom i przestojom w pracy, przyczyniając się do maksymalizacji zwrotu z inwestycji”, jak możemy przeczytać w notce prasowej.
Najważniejsze zalety rozwiązania
„Monitorowanie wydajności urządzeń pozwala analitykom szybko zidentyfikować źródło ewentualnych problemów i natychmiast wdrożyć działania naprawcze. Alerty dotyczące awarii oraz ich przyczyn są dostarczane w czasie rzeczywistym, co pozwala wyeliminować problem zanim stanie się on poważny. Klienci mogą zdecydować, czy chcą wykorzystywać Toughbook Smart Service sami, czy też wolą, aby usługą w ich imieniu zrządzali specjaliści Panasonic”.
Firma Panasonic wymienia też pięć najważniejszych zalet swojego nowego rozwiązania. Mają to być: lepsze wykorzystanie zasobów IT, wygodny monitoring przepływu danych w sieci, identyfikacja najintensywniej wykorzystywanych aplikacji, wykrywanie i analiza zakłóceń w czasie rzeczywistym oraz monitorowanie stanu akumulatorów w urządzeniach i tym samym zapobieganie nieplanowanym przestojom.
Źródło: Panasonic
Komentarze
1