Telewizory

Panasonic prezentuje nowy telewizor OLED

przeczytasz w 1 min.

Panasonic TX-65EZ1002 to nowy, 65-calowy telewizor OLED w ofercie japońskiego producenta. Czym konkretnie może się ten model pochwalić?

Jeżeli zamierzacie kupić w tym roku telewizor z wyświetlaczem OLED, to wybór poszerzył się wam właśnie o kolejny model. Firma Panasonic zaprezentowała podczas targów CES 2017 urządzenie TX-65EZ1002.

Nowy telewizor OLED firmy Panasonic wykorzystuje 65-calowy panel od LG oraz procesor obrazu Studio Colour HCX2, co oznacza, że o jakość obrazu możemy być raczej spokojni. Obiecująco brzmią również zapowiedzi o niemal całkowitym pokryciu przestrzeni kolorów DCI oraz obsłudze obrazu HDR – w dwóch formatach: HDR10 i HLG.

Panasonic TX-65EZ1002 przód

Telewizor Panasonic TX-65EZ1002 zaoferuje naturalnie rozdzielczość 4K / Ultra HD, a jasność w trybie HDR sięgać ma 800 nitów. Dzięki zastosowaniu wyświetlacza OLED oraz filtra „czerni absolutnej” można też liczyć na bardzo głębokie czernie. Producent jest pewny jakości swojego urządzenia, dlatego też zgłosił go do certyfikacji Ultra HD Premium.

Równie dobrze co obraz wypadać ma dźwięk. Telewizor TX-65EZ1002 został wyposażony w głośnik Dynamic Blade, w którego produkcję zaangażowany był zespół marki Technics. Efektem jest potężny soundbar z 8 przetwornikami niskotonowymi, 4 średniotonowymi i 2 wysokotonowymi oraz poczwórnym radiatorem pasywnym.

Panasonic TX-65EZ1002 tył

Panasonic TX-65EZ1002 to także system Smart TV wraz z „inteligentnym ekranem domowym” My Home Screen 2.0, który pozwala na swobodną personalizację. Można oczywiście liczyć na dostęp do najważniejszych usług i serwisów. Potwierdzona została między innymi obsługa strumieniowania wideo w jakości 4K/HDR z serwisów Netflix, Amazon Prime Video i YouTube.

Premiera telewizora planowana jest na tegoroczny czerwiec. Cena pozostaje nieznana.

Źródło: Panasonic, TVTest

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kitamo
    1
    tylko 800nitów. Żeby cieszyć się w pełni z HDR to tak nieco skromnie choć sa i gorsze ekrany HDR które mają po 500nitów.
    • avatar
      kitamo
      0
      widziałem jak świecą OLEDy z HDR.
      Jak stosuje się materiał filmowy gdzie masz połączenie dużej ilości czerni z jasnymi elementami to i 500 nitów robi wrazenie.
      Zastanów się teraz dlaczego materiały demonstracyjne dla tych telewizorów zawierają głównie czerń.
      Oglądałem kilka normalnych filmów w HDR na kilku ekranach i róznica już nie jest taka oczywista.

      Jak na telewizor przeznaczony na 2017 rok wymagał bym już tych 1000 nitów w przypadku OLED właśnie pod kątem oglądania filmów a nie księżyca nocą.

      Maciej pisze ze jest fanem czerni OLED i że przy takiej jasności jaką prezentuje B6J jest on w stanie konkurować z większością ekranów LCD ale nie z flagowcami.
      Jeśli idzie o ten wyprany obraz - 9500 ma matryce VA a jak widzisz na filmiku jest on pod kątem dlatego czerń wydaje się wyprana, z drugiej strony widać więcej detali (przy lampie) niż na oledzie. No i standardowy materiał typowy pod OLED - ciemno ciemno ciemno ;)
      9500 potrafi zejść z jasnoscia do 0,015nita więc jak na LCD jest to taki poziom że ekran praktycznie masz czarny tak jak byłby wyłączony.

      Tak jak wyżej pisałem, jeśli chcesz oglądac materiały HDR przygotowane od LG gdzie w 70% materiału dominuje czerń to wybierz OLEDA, ale jeśli interesujesz się oglądaniem normalnego kina to już efekt HDR nie będzie tak zaskakujący bo w OLEDach im więcej jasnych elementów jest na ekranie tym jest gorzej (wystarczy ze podłączysz OLEDA pod peceta to dowiesz się dlaczego).

      Ja że jakiś Maciej wybiera czerń, nie oznacza ze mi nie może bardziej pasować biel.


      a Dodam cos jeszcze ciekawego jeśli idzie o LG a czego nikt nie mowi - kompensacja.
      LG podaje np ze ich panele sa w stanie przepracować ok 100k godzin, ale jest to wartość po której jasność matrycy spada do 50% jeśli ... kompensacja będzie wykonywana średnio co 4h.
      Przy wylaczeniu TV do trybu standby jest wykonywana przez ok 10 minut kompensacja matrycy.
      Jest to swietny marketingowy chwyt by pochwalić się długa jak na OLED zywotnoscia matrycy, szkoda tylko ze w parze nie mowią o tym jak spada dramatycznie jej jasność.
      Nagle z tych 800 nitów po roku może zrobić się rownie dobrze 600.
      W takim LG robiłem kompensacje 2 tygodnie temu bo był wypalony- po 4h wymuszonej komensacji ekran się wyrównał ale ciężko było ocenic na ile jasność spadła.
      Przyczyną wypalenia był fakt że właściciel wyłączał listwe od razu po
      • avatar
        Konto usunięte
        0
        Z tego co wiem to Technics jest marka Panasonica, wiec raczej powinno byc napisane o zatrudnionym w produkcje ww. TV pododdziale, a nie o firmie.

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login