Aplikacja PhotoMath wykorzystuje kamerę i moc obliczeniową naszego smartfona, aby w mig rozwiązać zagadki matematyczne.
Któż lubi odrabiać zadania domowe? A no właśnie rzecz w tym, że niewielu z nas. Świadczyć o tym może chociażby spora liczba stron z rozwiązanymi pracami lub czkającymi jeszcze na rozwiązanie. W szkole można jeszcze zadanie odpisać – a co gdyby powstał jeszcze prostszy sposób? Na przykład – gdyby to wykonanie pracy powierzone zostało naszemu smartfonowi?
Kamera w smartfonie pod wieloma względami przegrywa z typową lustrzanką, ale z drugiej strony ma coś, o czym ta druga – przynajmniej na razie – może tylko pomarzyć. Firma MicroBLINK opracowała narzędzie, dzięki któremu nasz smartfon może… rozwiązać za nas zadanie domowe z matematyki. I nie – nie chodzi tu o możliwość wyłączenia aplikacji aparatu i włączeniu kalkulatora. Nowe narzędzie to PhotoMath, którego zadaniem jest najzwyczajniej w świecie nas wyręczyć.
PhotoMath to aplikacja, która wykorzystuje kamerę oraz moc obliczeniową naszego smartfona, aby rozwiązywać działania matematyczne. Wystarczy „najechać” na zadanie, a naszym oczom automatycznie ukaże się wynik. Mało tego – aplikacja pokaże krok po kroku jak dojść do tego rozwiązania. Całość działa mniej więcej tak:
I choć może to zostać wykorzystane do złych celów – właśnie takich o jakich pisaliśmy we wstępie, to PhotoMath powstało z innego powodu. Aplikacja ma być pomocą naukową. Jeśli nie wiemy jak rozwiązać zadanie – możemy przejść krok po kroku i zrozumieć. Jeśli natomiast mamy rozwiązane równanie – wystarczy naprowadzić na nie kamerę i w mig dowiemy się czy odpowiedź jest prawidłowa.
Obecnie aplikacja PhotoMath dostępna jest na iOS i Windows Phone. Wersja na Androida pojawić ma się na początku 2015 roku.
Pobierz PhotoMath na iOS | Pobierz PhotoMath na Windows Phone |
Źródło: PetaPixel
Komentarze
53@Temat
To zrobi z gimbów jeszcze większych gimbów, bo nie będą wiedzieć jak liczyć.
prosze bardzo, czekam na wynik.
Stawiam hipotezę: benchmark.pl to IDIOCI.
Z informacji producenta wynika, że aplikacja nie policzy ani całek, ani funkcji trygonometrycznych, ani funkcji kwadratowych itd. Odręcznego pisma też nie odczytuje, tylko drukowane.