PiRack zwiększa możliwości minikomputera Raspberry Pi - obsłuży do 4 urządzeń na raz
Firma Farnell element14 wprowadziła do swojej oferty moduł PiRack umożliwiający zwiększanie możliwości Raspberry Pi.
Niewielki komputer Raspberry Pi wywołał nie lada sensację i mimo upływu wielu miesięcy od jego premiery to wciąż pojawiają się kolejne rozwiązania ułatwiające prace jego użytkownikom. Ostatnio w tej kwestii bardzo aktywna jest firma Farnell element14, która poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modułu PiRack, którego powstanie to efekt współpracy z dr Andrew Robinsonem, twórcą m.in PiFace Digital.
Dzięki rozwiązaniu PiRack użytkownicy komputerów Raspberry Pi będą mogli korzystać nawet z czterech niezależnych urządzeń jednocześnie, co może okazać się świetnym narzędziem dla szkół i nauczycieli, pomocnym w podnoszeniu efektywności procesów dydaktycznych.
Konstrukcja wyróżnia się przystępną ceną oraz duża elastycznością zastosowania - to najważniejsze zalety modułu PiRack. Twórcy urządzenia wskazują, że jest to rozwiązanie, które może być stosowane m.in. dla zwiększenia wydajności edukacji i wsparcia realizowanych przez nauczycieli i uczniów programów dydaktycznych na wszystkich poziomach zaawansowania.
„RiPack to doskonałe wsparcie dla użytkowników urządzeń z rodziny Raspberry Pi. Zwiększa nie tylko ich elastyczność i wielofunkcyjność, ale przede wszystkim pozwala na większą interakcję tych urządzeń z otoczeniem. PiRack jest również idealnym rozwiązaniem dla uczniów szkół, którzy dzięki jego wykorzystaniu z łatwością będą mogli realizować różne złożone projekty i zadania w ramach realizowanego programu dydaktycznego” - mówi dr Andrew Robinson.
PiRack to kolejny z serii produktów PiFace, który jest obsługiwany przez większość kart I/O kompatybilnych z urządzeniami Raspberry Pi. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest nie tylko równoległe korzystanie m.in. z popularnego modułu Pi Camera – niezależnie od karty kontrolującej pracę silników sterujących i pozostałych czujników komputera. Pi Rack jest przede wszystkim urządzeniem w pełni autonomicznym i może być zasilany niezależnie, nie pobierając przy tym energii z komputera.
„Bardzo długo pracowaliśmy nad rozwiązaniem, które zwiększy potencjał urządzeń Raspberry Pi i otworzy przed ich użytkownikami nowe możliwości. Za każdym razem, kiedy wprowadzamy do swojej oferty nowy produkt, jesteśmy zdumieni genialnymi pomysłami na jego wykorzystanie. Ich autorami są nasi użytkownicy, którzy za pośrednictwem społeczności skupionej wokół portalu element14 dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Stanowi to prawdziwą wartość dodaną dla naszych działań i utwierdza w przekonaniu, że jako firma nie tylko dostarczamy sprzęt, ale również gromadzimy i wymieniamy się bezcenną wiedzą na temat jego potencjalnych zastosowań” – mówi Claire Doyle, szef działu Raspberry Pi w Farnell element14.
Moduł PiRack można nabyć za pośrednictwem strony Farnell w cenie 6,99 £.
Źródło: Farnell element14
Komentarze
11Człowieku to jest malutki komputerek ,który nie osiągnie nigdy wydajności normalnego nawet najsłabszego PC.
A i na jakiś sensowny składak (PC) wydałbyś co najmniej 2,5 raza tyle ...
Mimo ze przeciez jego procesor arm 700Mhz, 512mb to swietnie radzi sobie z dekodowaniem 1080p, do tego przeciez pobor pradu w granicach 2,5w jak dobrze pamietam.
Co do zrywania sygnalu WIFI to ja nie mialem takich problemow i wszystko dzialalo jak nalezy :)))
Dlatego czekam na cos co pozwoli polaczyc 2 urzadzenia czy tez wiecej i wykorzystywania mocy procesorow, by zamiast pracy na desktopie przy 700Mhz, mozna było miec np 2x700Mhz ;)))
Jak z jakością działania, czy przynosi efekty, czy warto kupić?