Nowy produkt działa o 50 procent szybciej, jest bardziej wydajny i łatwiejszy w obsłudze.
Firma AVG Technologies, twórca darmowego oprogramowania antywirusowego, ogłosiła dzisiaj, że najnowsza linia jej rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo w Internecie - oprogramowanie AVG 9.0 - trafi do sprzedaży już w październiku 2009 r. W kolejnej wersji wprowadzono istotne usprawnienia zwiększające szybkość funkcjonowania i poziom ochrony. Zwiększono jednocześnie łatwość i komfort obsługi. Nowe produkty AVG gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo niezależnie od działań, jakie prowadzą w świecie online.
„AVG 9.0 zagwarantuje użytkownikom domowym potężniejsze i lepiej dopracowane rozwiązanie, zapewniające kompleksową ochronę bez obniżania komfortu korzystania z komputera. W ten sposób wracamy do zasady, która przyświecała nam u zarania istnienia naszej firmy: maksymalnej ochrony przy minimalnym obciążeniu zasobów sprzętowych komputera” – powiedział J.R. Smith, prezes AVG Technologies. „Zawsze uważaliśmy, że wszyscy mają prawo do bezpiecznego korzystania z Internetu. Niezależnie od tego, czy nasi użytkownicy korzystając z sieci pracują, bawią się, dokonują przelewów czy robią zakupy, przy pomocy AVG 9.0 chronimy ich przed wszelkimi zagrożeniami stwarzanymi przez cyberprzestępców i złodziei tożsamości.”
Prawdziwą rewolucją w AVG 9.0 jest integracja między modułami stałej ochrony (Resident Shield), firewalla oraz ochrony tożsamości. Dzięki temu poszczególne komponenty mogą współdzielić między sobą informacje, zwiększając zdolność AVG do wykrywania i usuwania bądź blokowania najbardziej złośliwych przypadków niebezpiecznego oprogramowania, rootkitów oraz prób kradzieży tożsamości, dla których nie wydano jeszcze sygnatur. Firewall został całkowicie przeprojektowany w taki sposób, aby o 50 procent ograniczyć uciążliwe komunikaty z pytaniami. Sprawia to, że działa on zdecydowanie „ciszej” i mniej natarczywie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu sprawdzonej bazy danych aplikacji i certyfikatów aplikacji, która pozwala określić bez interwencji użytkownika, czy dla danego programu komunikacja powinna zostać zablokowana czy nie. Ponadto firewall współpracuje z technologią wykrywania behawioralnego, wbudowaną w moduł AVG Identity Protection, dzięki czemu wyróżnia się szczególnie wysoką precyzją w wykrywaniu zarówno nowych, jak i tych nieznanych zagrożeń.
AVG 9.0 oferuje także ulepszoną ochronę przeciwko phishingowi, co wiąże się z poprawkami wprowadzonymi do modułu LinkScanner. Potrafi on teraz szybciej i precyzyjniej określić, czy dana strona internetowa przeprowadza ataki phishingowe. W tym celu podczas analizy strony oprogramowanie uwzględnia ponad 100 różnych oznak potencjalnego niebezpieczeństwa. Jeżeli wyniki nie dają ostatecznej odpowiedzi, wówczas LinkScanner łączy się z usługami sieciowymi, sprawdzając szereg kanałów phishingowych podłączonych do sieci badawczej AVG. Na tej podstawie określane jest ostateczne zagrożenie.
AVG 9.0 to rozwiązanie, które w stu procentach koncentruje się na tym, by zapewnić użytkownikom spokój ducha podczas korzystania z Internetu. Znakiem rozpoznawczym AVG 9.0 jest nowy wygląd. Najnowszy produkt AVG Technologies zaprojektowano z myślą o poprawie komfortu i łatwości obsługi. W odpowiedzi na opinie klientów czas instalacji AVG uległ skróceniu o 50 procent, a proces ochrony użytkownika jest zdecydowanie uproszczony. Ponadto wyraźnie ułatwiono wyszukiwanie i usuwanie rozwiązań zabezpieczających innych producentów, które mogłyby powodować konflikty z AVG 9.0 i zakłócać poziom ochrony.
Pełna rodzina płatnych produktów konsumenckich AVG 9.0 jest już dostępna w sprzedaży. Ceny za roczną licencję AVG 9.0 na jedno stanowisko zaczynają się od 114 PLN, zaś za dwuletnią licencję na jedno stanowisko od 167 PLN.
AVG Free 9.0 będzie dostępna od połowy października.
źródło: informacja prasowa
Komentarze
2Trudno tu mówić o błędzie, bo AVG oferuje zarówno rozwiązania darmowe (do użytku nie komercyjnego) jak i płatne, tyle że o wiele lepiej wyglądało by uściślenie tych informacji, zwłaszcza na poczatku artykułu :)
I tom_1984 zadał dobre pytanie, ile na tym skorzystają użytkownicy wersji Free do których osobiście się zaliczam :)