ProtonMail Bridge - sposób na szyfrowaną pocztę w Thunderbird czy Outlook
Dzięki ProtonMail Bridge możliwe jest wysyłanie i odbieranie zaszyfrowanych wiadomości w programach Thunderbird, Apple Mail i Outlook.
Ci, dla których prywatność korespondencji jest szczególnie ważna, znają pewnie ProtonMail – to usługa pocztowa z zaawansowanym szyfrowaniem. Teraz jej twórcy postanowili zrobić ukłon w kierunku zwykłych użytkowników, którzy cenią sobie wygodę (ale nie kosztem bezpieczeństwa).
„Odkąd wpadliśmy na pomysł, by stworzyć ProtonMail, naszym priorytetem było zaoferowanie odpowiednio zabezpieczonej poczty elektronicznej, która jednocześnie będzie prosta w użytkowaniu dla zwykłych ludzi” – napisali autorzy na swoim blogu. I tak właśnie zrodził się pomysł na…
ProtonMail Bridge – szyfrowana poczta w Thunderbird. Co to jest?
ProtonMail Bridge to aplikacja, umożliwiająca połączenie „zaszyfrowanego” konta ProtonMail z desktopowym klientem pocztowym, takim jak Mozilla Thunderbird, Apple Mail czy Microsoft Outlook. Krótko mówiąc: możliwe jest skorzystanie z szyfrowania end-to-end przy jednoczesnym zachowaniu komfortu płynącego z użytkowania ulubionego programu.
Aplikacja ProtonMail Bridge działa w tle. Pełni funkcję lokalnego serwera poczty elektronicznej (IMAP/SMTP). Wysyłając wiadomość przez Thunderbirda, trafia on przez Bridge na serwer ProtonMail, dzięki czemu cała komunikacja jest szyfrowana i (jak zapewniają twórcy) nie da się jej „podsłuchać”. Tak samo działa to oczywiście w drugą stronę. Tak wygląda schemat:
ProtonMail Bridge pozwala więc wygodnie korzystać ze swojego klienta pocztowego i jednocześnie cieszyć się w pełni szyfrowaną korespondencją.
Pobieranie ProtonMail Bridge – jak zainstalować, jak korzystać?
Aby korzystać z usługi należy mieć konto ProtonMail (jeśli nie macie, możecie się zarejestrować tutaj – uwaga: Bridge dostępny jest tylko dla płacących użytkowników). Trzeba też mieć któryś z programów pocztowych (Thunderbird, Outlook lub Apple Mail). Następnie należy pobrać ProtonMail Bridge – aplikacja dostępna jest na systemy Windows i macOS (a wersja na Linuksa ma być gotowa za kilka miesięcy):
ProtonMail Bridge na Windows | ProtonMail Bridge na macOS |
Po zainstalowaniu i uruchomieniu ProtonMail Bridge należy dodać konto – aplikacja sama przeprowadzi nas przez ten proces. Wreszcie, należy skonfigurować klienta. O tym, jak to zrobić, przeczytacie na stronie pomocy.
Źródło: ProtonMail
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!