Smartfony

Puzzlephone: modularny smartfon może zadebiutować już przyszłym roku

przeczytasz w 1 min.

Już wkrótce otrzymamy możliwość niemal dowolnego modyfikowania swojego smartfona?

Puzzlephone

Wizje modularnych smartfonów, w których użytkownik będzie mógł swobodnie wymieniać poszczególne podzespoły prezentowane były nam już nie raz. Wydaje się jednak, że nigdy nie były one tak blisko zrealizowania, jak przy okazji Puzzlephone.

Mowa tutaj o projekcie, nad którym już od pewnego czasu pracuje fińskie Circular Devices, a o którym do tej pory za wiele nie słyszeliśmy. Teraz wypada jednak takowe braki nadrobić, ponieważ Puzzlephone może już w przyszłym roku trafić w nasze ręce.

Dość szybka, w porównaniu do innych podobnych propozycji, premiera możliwa ma być z prostego powodu. Puzzlephone traktuje temat "składanego" smartfona nieco prościej, ponieważ użytkownicy wymieniać będą mogli tutaj 3 moduły: mózg, serce oraz kręgosłup.

Nie mówi to za wiele, ale na szczęście ujawniono, że pod określeniami tymi kryją się kolejno: procesor i kamera, akumulator i elektronika, a także ekran LCD, głośniki i obudowa.

Puzzlephone modularny smartfon

Na tę chwilę nie wiadomo jednak praktycznie nic odnośnie specyfikacji urządzenia. Będzie ona tutaj w pewien sposób "dynamiczna", ale zmieniać będzie można ją w zakresie przewidzianym przez producenta. Ten ujawnił jedynie tyle, że pracą Puzzlephone zarządzać będzie system Google Android.


Jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta to już w drugiej połowie przyszłego roku na rynku zadebiutować ma Puzzlephone "ze średniej półki cenowej".

Źródło: puzzlephone, theverge

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    dolph
    8
    I bardzo dobrze, że mali coś kombinują sami. Szajsugi czy Ajple mają to w nosie, skoro sprzedają się kolejne ver. tego samego to po co inwestować w coś nowatorskiego...
    • avatar
      gumol
      2
      Zaraz Apple wyskoczy z pozwem, że oni już od dawna mają patent na modułową budowę, a tak w ogóle to oni wynaleźli nadgryzione jabłko i od teraz jabłek też nie można nadgryzać!

      A tak na poważnie może wreszcie pozwoli to na ciekawe opcje konfiguracyjne. Np. będę mógł kosztem słabszego aparatu i gorszego wyświetlacza zyskać na baterii i lepszej wydajności bebechów. Oby tylko moduły nie były wczepiane na jakieś liche zatrzaski, które po tygodniu noszenia w kieszeni będą całe luźne. Jakiś podstawowy zestaw do montażu byłby wisienką na torcie. Wystarczy chociaż jakiś śrubokręt precyzyjny i byłoby bosko.
      • avatar
        Konto usunięte
        1
        w sumie bardzo dobry pomysł aby to puzlowanie uprościć. jeśli cena będzie porównywalna z klasyką przy zbliżonej specyfikacji, a później da się to taniej upgradeować zamiast wymieniać całego smartfona, to rynek powinien chwycić.
        już od dawna brakuje na rynku rozwiązania będącego krzyżówką klasycznego telefonu klasy asha który w zasadzie powinien służyć tylko do dzwonienia, smsowania i mmsowania i będącego bazowym modułem komunikacyjnym (i tylko tyle!), ewentualnie aparat foto i latarka, oraz tableta z resztą funkcji do którego ten telefon powinien być mocowany. najprostsza modułowość o jakiej można pomyśleć :)
        • avatar
          kubbak
          1
          Wygląda dużo lepiej od projektu Google'a. Ciekawe jak z będzie z dostępnością i specyfikacją.
          • avatar
            Dragonik
            1
            Trzymam kciuki żeby się udało.
            • avatar
              Konto usunięte
              1
              Szczerze to Project Ara bardziej do mnie przemawia ;)
              • avatar
                Logox
                0
                Jakoś sobie tego obecnie nie wyobrażam modularnych telefonów. Telefon kupuje się tylko na góra max. dwa/trzy lata i takie modularne składnie nie ma żadnego sensu.

                Lepiej gdyby powstała strona oferująca usługę gdzie można wybrać poszczególne parametry telefonu, wygląd, materiały itp itd. Wtedy sami wybieralibyśmy co konkretnie chcemy i za jaką cenę.
                • avatar
                  Fa_sol
                  0
                  Cieszę się że coraz więcej tego typu rozwiązań chcą różni producenci umieścić na rynku, jednak o wiele bardziej mi pasują rozwiązania "project ara".
                  • avatar
                    KMyL13
                    0
                    Ciekawe.

                    Witaj!

                    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                    Połącz konto już teraz.

                    Zaloguj przez 1Login