23-letni student za projekt inteligentnego dzwonka do drzwi otrzymał w nagrodę płatny staż w Sharp Laboratories.
Ludzie potrafią przychodzić w najmniej oczekiwanym momencie. Szczególnie kurierzy. Dzięki wynalazkowi Daniela McGrane, być może wkrótce przestanie to być jakimkolwiek problemem. Jego inteligentny dzwonek do drzwi umożliwia bowiem komunikację z gościem niezależnie od tego gdzie znajdujemy się my, domownicy.
23-letni student Daniel McGrane zaprojektował interaktywny system dzwonka do drzwi. Umożliwia on obserwację i komunikację ze stojąca przy drzwiach mieszkania osobą za pośrednictwem aplikacji na telefonie komórkowym. Aby odpowiedzieć na dzwonienie do drzwi wcale więc nie musimy znajdować się w domu.
Jakie korzyści niesie ze sobą tego typu rozwiązanie? Przede wszystkim zwiększa nasza wygodę. Dzięki możliwości komunikacji z odwiedzającymi nas osobami możemy, na przykład, udzielić kurierowi instrukcji lub poinformować gościa, że już prawie jesteśmy na miejscu. Poza komunikacją „na żywo”, możliwe jest też odtwarzanie wcześniej nagranych komunikatów wideo.
„Byłem już zmęczony ciągłym narzekaniem członków rodziny, że dzwonek u moich drzwi milczy a ich przesyłki nie są odbierane. Więc rozmyślałem nad możliwymi rozwiązaniami. Szybki rozwój zamówień on-line oznacza zapotrzebowanie na odpowiednią technologię dla domu, która sprosta temu trendowi” – skomentował swój wynalazek Daniel McGrane.
23-latek był jednym z uczestników corocznego konkursu Sharp #GetItDownOnPaper. Studenci z całego świata mieli za zadanie opracowanie projektu produktu dla inteligentnego domu przyszłości. Propozycja McGrane’a była najlepsza zdaniem naukowców z Sharp Laboratories of Europe oraz dwóch niezależnych ekspertów – Michaela Thomsona (dyrektor Design Connect) i Eddiego Walkera (szef spółki The Design Council).
Naczelny dyrektor Sharp Laboratories of Europe, Ian Thompson, powiedział: „Firma Sharp dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu. Zachwyciła nas liczba i zakres zastosowania zgłoszeń – od interaktywnego dzwonka do drzwi opracowanego przez Daniela do systemu rozpoznawania alergii. Omawialiśmy zgłoszone projekty przez sześć godzin, ale czuliśmy, że pomysł Daniela był odpowiedni, praktyczny i powinien zostać zrealizowany, by stanowił integralną część domu przyszłości”.
Sharp Laboratories of Europe
Za swój wynalazek Daniem McGrane otrzymał nagrodę w postaci płatnego wakacyjnego stażu w Sharp Laboratories of Europe z siedzibą w Oksfordzie. Tam 23-latek wraz z ekipą naukowców zajmie się doskonaleniem swojego projektu.
Źródło: Sharp
Komentarze
7