Filtr przeciwkurzowy SilverStone SST-FF142B dla dwóch wentylatorów 140 mm
Bardzo łatwy w montażu
SilverStone zaprezentował podwójny filtr przeciwkurzowy SST-FF142B, który można łatwo zamontować na metalowej obudowie.
W ubiegłym roku pisaliśmy o filtrze SilverStone FF122 dla wentylatorów typu 120 mm. Tym razem tajwański producent przygotował nowy model dla dwóch większych wentylatorów.
Filtr przeciwkurzowy SilverStone SST-FF142B ma wymiary 320 x 155 x 5 mm, a więc dobrze się sprawdzi w przypadku obudów z dwoma miejscami dla wentylatorów 140 mm obok siebie – na przykład na górnej ściance.
Model ten został wykonany z tworzywa sztucznego ABS, a w jego ramce umieszczono magnesy – dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej zamontować go na metalowej obudowie komputer. Czyszczenie go także nie sprawi kłopotu - niczego nie trzeba rozkręcać, tylko błyskawicznie zdemontować wymyć, wysuszyć i zamontować ponownie.
Specyfikacja filtru SilverStone SST-FF142B:
- wymiary: 320 x 155 x 5 mm
- kompatybilność: 2x 140 mm
- waga: 62 gramy
- materiały: ABS/magnes
Opisywana konstrukcja jest już dostępna w sklepach i została wyceniona na niespełna 9 dolarów.
Źródło: SilverStone
Komentarze
8Gąbka, czy jakaś tkanina to rozumiem że kurz wyłapuje, a takie coś?
Idac dalej tym tropem, w pewnym momencie poklady kurzu przestana narastac, bo beda wydmuchiwane na bierzaco przez cyrkulujace powietrze, a co za tym idzie, jesli komus niezbyt sie chce czyscic elementy w srodku, to opcja z wyjeciem filtrow wydaje sie lepsza.
Posiadam Fractal Design R3 z takowym rozwiązaniem i po roku użytkowania, natchnięty tym artykułem wziąłem pędzelek i przeczyściłem kilka drobnych paproszków, które tam wpadły, natomiast filtry wciągające powietrze do obudowy czyszczę średnio raz na miesiąc. Jeśli panowie z wielkich firm czy korporacji się nudzą i wymyślają mało potrzebne gadżety to niech opracują jakiś air duct wyciągający ciepłe powietrze ze śledzia karty graficznej, kratki tam są jak na DCU II Asusa czy innych podobnych rozwiązaniach, a mimo to ciepłe powietrze i tak hula po budzie, a na owych kratkach nie czuć ruchów powietrza.