Polska uczelnia kształcąca oficerów policji wybrała system dziekanatowy SIMPLE.EDU
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, jedyna uczelnia kształcąca kadrę oficerską policji wybrała system dziekanatowy SIMPLE.EDU.
Jedyna polska uczelnia, która specjalizuje się w kształceniu kadry oficerskiej policji dokonała wyboru nowego oprogramowania integrującego obsługę studiów oraz prac dziekanatu. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zdecydowała się na wdrożenie systemu dziekanatowego SIMPLE.EDU, którego dostawcą jest Grupa Kapitałowa SIMPLE.
Wdrożenie nowego systemu ma unowocześnić komunikację uczelni ze studentami, usprawnić oraz zautomatyzować obsługę semestralnych sesji egzaminacyjnych, a także wprowadzić i obsługiwać kwestie związane z elektroniczną legitymacją studencką. System SIMPLE.EDU pozwoli również na internetową rekrutację studentów, tak dziś popularną i potrzebną oraz umożliwi władzom uczelni śledzenie losów absolwentów.
Dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez SIMPLE.EDU możliwe będzie usprawnienie szerokiego zakresu prac dziekanatu i obsługi studentów oraz ewidencjonowanie dorobku naukowego pracowników uczelni. Umowa dotycząca wdrożenia systemu została już podpisana, teraz wystarczy tylko poczekać na wszczęcie odpowiednich prac.
Uczelnia kształcąca oficerów w Szczytnie jest częścią rozbudowanego systemu edukacyjnego dla funkcjonariuszy policji w Polsce. Studenci placówki w ramach nauki zdobywają wiedzę z zakresu nauk prawnych, humanistycznych i społecznych oraz etyki zawodowej i konkretnych przedmiotów zawodowych, takich jak taktyka służby prezencji, zwalczanie przestępczości kryminalnej czy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Co ważne, od 2014 roku Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie uczestniczy w programie ERASMUS, umożliwiając swoim studentom wyjazdy w celach edukacyjnych.
Źródło: SIMPLE S.A.
Komentarze
4Bo inaczej nie widzę żadnego sensu umieszczania go tutaj.
Każda uczelnia ma jakiś system informatyczny. Czasem lepszy, czasem gorszy, zazwyczaj tragiczny :P ale ma.
Artykuł nie podał żadnych informacji o tym systemie, co czyni go szczególnym ani dlaczego został wybrany.
Zresztą całość wygląda jak wyjęta żywcem z gazetki tej uczelni lub ze strony reklamowej firmy która ten soft robi.