Opcji do wyboru mamy sporo. Jedyny problem w tym, że każda z nich wiąże się ze sporym wydatkiem.
Dwa dni temu Microsoft udostępnił pakiet Office 2016 dla systemów Windows. Zainteresowanie powinno być spore, a zatem nie wypadało nam pominąć kwestii tego, ile trzeba za niego zapłacić.
Office 2016 oferowany jest w kilku wariantach i to one są głównym determinantem cen. Należy jednak pamiętać, iż producent przygotował jednocześnie dwa modele dystrybucji - abonamentowy (w ramach usługi Office 365) oraz klasyczny.
Decydując się na ten drugi, a więc, najprościej mówiąc, kupując Office 2016 w pudełku należy liczyć się z następującymi wydatkami:
- Office 2016 dla Użytkowników Domowych i Uczniów (Word, Excel, PowerPoint i OneNote) - 639,99 złotych
- Office 2016 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm (Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote) - 1 199,00 złotych
- Office Professional 2016 (Outlook, Publisher, Access, Word, Excel, PowerPoint i OneNote) - 2 299,00 złotych
W przypadku abonamentu ceny kształtują się natomiast tak:
- Office 365 dla Użytkowników Domowych (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, Skype, 1TB przestrzeni w OneDrive) - 429,99 złotych rocznie / 42,99 złotych miesięcznie (do 5 urządzeń)
- Office 365 Personal (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, Skype, 1TB przestrzeni w OneDrive) - 299,99 złotych rocznie / 29,99 złotych miesięcznie
- Office 365 University (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, Skype, 1TB przestrzeni w OneDrive) - 339,99 złotych na cztery lata (do 2 urządzeń)
Trudno oprzeć się wrażeniu, iż producent zawartością poszczególnych propozycji zachęca do wybierania opcji abonamentowych. Jeśli będziecie sięgać po nowego Office'a to w którym wydaniu?
Źródło: microsoftstore, technewstoday
Komentarze
45Człowiek nie korzysta z tego na okrągło a raz na jakiś czas dostaje dokument, który nie może poprawnie otworzyć, wprowadzić tekst i wydrukować/wysłać.
Do domu też bym nie kupił wersji za 640 zł.
W obu przypadkach prędzej przejdę na OpenOffice niż wydam 3000 zł. (2 licencje do pracy i 1 do domu).
Używanie 365 interesowałoby mnie tylko wtedy, gdy można by pracować również całkowicie offline i zapisywać pliki tylko lokalnie.
co do opcji abonamentowych, jakoś nie zachęcają. do domu pudełko 640pln, a abonament 430pln. przecież po półtora roku wychodzi się na ZERO. jedyny plus, w abonamencie można zainstalować na 5 urządzeniach. i co z tego?
Naprawdę mając firmę to dużo 16zł/m-c za legalne profesjonalne oprogramowanie do PRACY?
Albo licencja student 340ł/4 lata - 80zł/rok - 5.6zł na miesiąc. Na 2 kompy. No bez jaj... To nawet nie jest pół paczki fajek albo jedno piwo w klubie (gorszym...) ewentualnie wiśniowy dzban i Harnaś w puszce (*** post sponsorowany przez producenta Wiśniowego Dzbanu***) wypity na akademikach:D
Zresztą... Szkoda gadać... Nie bądźmy januszami - zasilacz do kompa to 250zł... Oryginalna gra AAA - ponad 150zł.
Znów piratów przybędzie!