SilentiumPC wprowadził do sprzedaży obudowę Gladius 800. Dzięki wyjmowanemu koszykowi na dyski pomieści ona nawet najdłuższe karty graficzne. Bez problemu zainstalujemy także większość radiatorów na procesory.
Obudowa SilentiumPC Gladius 800 jest zmodyfikowaną wersją popularnego Gladiusa 600. Podobnie jak w poprzedniej wersji, dostępna jest wersja zwykła (Gladius 800 Pure Black) oraz z oknem (Gladius 800 Window).
Warto przeczytać: | |
W środku obudowy zmieścimy płytę główną formatu mATX lub ATX (na tylnej ściance jest 7 miejsc na karty rozszerzeń). Do dyspozycji użytkowników zostało oddane dziesięć zatok z beznarzędziowym systemem montażu – cztery zewnętrzne 5,25 cala oraz sześć wewnętrznych 3,5 cala. Jedną z większych zatok możemy zamienić na zewnętrzną 3,5 cala, natomiast wśród mniejszych znalazło się miejsce na dyski 2,5 cala. Dzięki modułowej budowie zatok 3,5 cala możliwe jest ich usunięcie, dzięki czemu w środku zmieszczą się nawet najdłuższe karty graficzne (o długości do 39 cm). Również w przypadku chłodzenia procesora mamy sporo miejsca - maksymalna wysokość radiatora, który można zamontować, wynosi 16 cm.
Tacka przeznaczona do montażu płyty głównej ma małe otwory, umożliwiające poprowadzenie za nią kabli, oraz jeden duży, tuż pod procesorem, do łatwego montażu rozbudowanych systemów chłodzenia. Oczywiście miejsce na zasilacz przewidziano na dole obudowy, a gumowe podkładki wytłumią wibracje.
Obudowę wykonano ze stali SECC oraz tworzywa sztucznego, a jej wnętrze w całości jest czarne. Na przednim panelu znajdziemy dwa porty USB 2.0, jeden eSATA oraz wejście i wyjście audio. Dzięki temu, że panel zajmuje jedną z zaślepek przednich zatok, jego położenie możemy zmieniać. Wymiary Gladiusa 800 wynoszą 438 x 480 x 200 mm, a waga 6,54 kg. Za chłodzenie odpowiadają dwa ciche wentylatory dodawane w zestawie – 120 mm z tyłu oraz 140 mm z przodu. Warto również zaznaczyć, że na górnej i bocznej ściance (tylko w wersji bez okna) możliwe jest umieszczenie dodatkowych 120 mm wentylatorów. Konstrukcję przystosowano także do chłodzenia wodnego, umieszczając z tyłu dwa otwory na węże, natomiast na szczycie zostawiono miejsce dla chłodnicy z dwoma 120 mm wentylatorami.
Obudowa jest już dostępna w sprzedaży w cenie 260 zł za zwykłą wersję oraz 280 zł za wersję z oknem.
Źródło: silentiumpc.com
Polecamy artykuły: | ||
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5 | Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD | Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450 |
Komentarze
15buda całkiem spoko.Im więcej miejsca tym chłodniejsze powietrze, eee racja?
Moje zdanie jest takie: jak masz za dużo pieniędzy i jesteś fanem designu to kup co chcesz, ale przeciętnemu użytkownikowi nie jest potrzebne krówsko na powietrze.
W erze miniaturyzacji i nanotechnologii robią coraz to dłuższe i większe karty graficzne, a powinno być chyba na odwrót.