TANDBERG prezentuje 10 sposobów na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych
Firma TANDBERG, jeden z największych na świecie dostawców produktów i usług w technologii Telepresence, wideokonferencji o wysokiej rozdzielczości oraz mobilnego wideo, zaprezentowała 10 sposobów, umożliwiających ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, a jednocześnie zapewniających osiągnięcie celów biznesowych.
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie emisji CO2 jest ograniczenie zbędnych podróży. Klienci firmy TANDBERG zauważają, że dzięki systemom Telepresence i wideokonferencjom ograniczają podróże średnio o 30%. Jednocześnie zastosowanie tych rozwiązań wpływa na osiągnięcie lepszych wyników finansowych. Na przykład TNT, największa w Europie firma świadcząca usługi kurierskie, wdrożyła technologię wideokonferencji w ramach realizowanego przez nią programu Planet Me. Przedsiębiorstwo szacuje możliwość ograniczenia podróży o 20%. Dzięki temu firma osiągnie oszczędności w wysokości 11 mln EUR w ciągu czterech lat oraz znacznie ograniczy emisję gazów cieplarnianych.
Organizacja Nature Conservancy wymienia technologię wideokonferencji jako jedną z „prostych rzeczy, które mogą pomóc chronić klimat” (Easy Things You Can Do To Help Our Climate). Fundacja World Wildlife Fund (WWF) opublikowała dwa raporty, które wskazują, jak technologia wideokonferencji pomaga przedsiębiorstwom poważnie obniżyć emisję gazów cieplarnianych.
10 wskazówek, które umożliwią realizację celów biznesowych oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko dzięki zastosowaniu systemów telepresence i wideokonferencji
- Telepraca — Możesz pracować w domu, a jednocześnie wykazywać pełne zaangażowanie w miejscu pracy. Dzięki telepracy przedsiębiorstwa ograniczają m.in.: koszty operacyjne, koszty związane z utrzymaniem pomieszczeń dla pracowników oraz zwiększają wydajność i morale pracowników, którzy nie muszą spędzać wielu godzin w korkach.
- Dostęp do zdalnych ekspertów — Dzięki połączeniom wideokonferencyjnym mamy możliwość nawiązania osobistego połączenia pomiędzy klientami a ekspertami i doradcami bez względu na miejsce, w którym się znajdują. Technologia wideokonferencji umożliwia zaoszczędzenie czasu i pieniędzy oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, a jednocześnie wpływa na zwiększenie zadowolenia klientów i ich lojalność.
- Globalne spotkania — W przypadku posiedzeń zarządu oraz spotkań globalnych zespołów nie trzeba wymagać od wszystkich osób odbywania długich podróży lotniczych. Wystarczy krótki spacer korytarzem lub nawiązanie połączenia za pomocą systemu biurkowego, aby wszyscy uczestnicy spotkali się osobiście — nie ponosząc przy tym kosztów związanych z podróżami i nie obciążając środowiska naturalnego.
- Centra spotkań informacyjnych dla klientów — Komunikacja wideo umożliwia połączenie nabywców, klientów, pracowników działu sprzedaży i inżynierów w czasie rzeczywistym bez konieczności podróżowania. Dzięki niej możliwe jest szybkie podejmowanie decyzji i efektywna współpraca. Systemy wideo zapewniają także ograniczenie negatywnego wpływu podróży na środowisko.
- Równowaga pomiędzy pracą a życiem osobistym — Pracownicy, którzy nieustannie podróżują często wykazują wyższy poziom stresu i niższą wydajność oraz są mniej zadowoleni z pracy. Technologia wideo eliminuje konieczność podróżowania przez co zwiększa morale, wydajność oraz zdolność współpracy, a także umożliwia kierownictwu utrzymanie komunikacji osobistej.
- Nauka na odległość — Szkoły, szpitale i inne ośrodki szkoleniowe zyskują dodatkowe możliwości edukacyjne, łącząc się z instytucjami za pośrednictwem systemów wideokonferencji. Technologia wideokonferencji umożliwia wykorzystanie możliwości szkoleniowych oraz ograniczenie kosztów. Ponadto instytucje szkoleniowe mogą łatwo udostępniać nagrane treści do wykorzystania podczas kolejnych zajęć.
- Działania badawczo-naukowe — Projektanci i badacze na całym świecie mają możliwość prowadzenia na żywo osobistych dyskusji dotyczących projektu danego produktu, omawiania podczas połączeń wideo konieczności wprowadzenia modyfikacji określonych komponentów, a także wykonywania innych czynności, które umożliwią skrócenie cyklu opracowywania produktów bez zwiększania emisji gazów cieplarnianych.
- Integracja zespołów — Rozproszone biura nie muszą oznaczać odizolowanych zespołów. Systemy wideokonferencji zapewniają członkom zespołu znajdującym się w różnych lokalizacjach możliwość spotykania się co najmniej tak często, jak byłoby to możliwe podczas pracy w tym samym biurze. Technologia pomaga udoskonalić współpracę i stworzyć koleżeńską atmosferę bez zbędnych podróży.
- Prowadzenie rekrutacji — Eliminacja konieczności podróżowania na pierwsze bezpośrednie rozmowy z kandydatami znajdującymi się w innych miastach oznacza ograniczenie kosztów i niższą emisję gazów cieplarnianych. Ponadto rozmowy kwalifikacyjne prowadzone z wykorzystaniem połączenia wideo są o wiele bardziej efektywne niż rozmowy telefoniczne, ponieważ kierownicy wyraźnie widzą mimikę twarzy kandydatów.
- Współpraca w czasie rzeczywistym — Funkcje obsługi obrazu oraz multimediów wbudowane w systemy wideokonferencji zapewniają przedsiębiorstwom możliwość obsługi dużych ilości danych multimedialnych i współpracy z wieloma lokalizacjami w czasie rzeczywistym. Nie ma potrzeby wyjeżdżania poza siedzibę firmy i w ten sposób obniżania jej wydajności.
Przykłady wykorzystania systemów wideokonferencji i telepresence w celu obniżenia emisji gazów cieplarnianych i realizacji celów biznesowych oraz dalsze informacje na temat działań, które można podjąć w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko są dostępne pod adresem www.seegreennow.com. „Firma TANDBERG jest zaangażowana w inicjatywę „Plant a Billion Trees" organizacji Nature Conservancy , aby skłonić klientów do bardziej ekologicznych działań w przyszłości.
„W trudnych dla gospodarki czasach potrzeba powstrzymania zmian klimatycznych jest w dalszym ciągu realna” — powiedział Fredrik Halvorsen, dyrektor generalny firmy TANDBERG. „Gospodarka się podniesie, lecz jeśli społeczność biznesowa na całym świecie nie podejmie natychmiastowych działań, środowisko będzie w dalszym ciągu cierpieć. Wideokonferencje to jedno z kilku rozwiązań, które mogą pomóc przedsiębiorstwom zarówno ograniczyć koszty, jak i zrealizować cele w dziedzinie ochrony środowiska”.
Firma TANDBERG zatrudnia 1400 pracowników, którzy korzystają z systemów wideokonferencji i telepresence ponad 75 000 razy miesięcznie. Taka liczba połączeń świadczy o znacznym ograniczeniu konieczności podróżowania na spotkania osobiste.
źródło: informacja prasowa
Komentarze
6Mysle ze firmy w takim przypadku mniej sie przejmuja kwestia gazow cieplarnianych, ale np. uzywajac Webex, dzieki ktorym mozna dzielic pulpit dla innych uzytkownikow, laczyc to z conferencjami telefonicznymi mozna spokojnie pracowac przy swoim biurku z kolegami z US - pomijajac oczywiscie cholerna roznice czasowa :)
Wszystko to no napewno ulatwia zycie, dramatycznie obniza koszty dla firmy a ludzie nie musza marnowac czasu na podroze... Pewnie malo kto mysli ze dzieki temu mniej CO2 zostawiaja za soba :)
dowód!
http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_the_great_global_warming_swindle_napisy_pl_video.html
handel co2 jest tylko po to aby nas okraść! ludzie nie dajcie sie nabierać! edukujcie się sami! niech waszym nauczycielem nie będzie TV!
To dobrze, że staramy się ograniczać nasze zanieczyszczenia, tylko niestety człowiek ma taka naturę że na wszystkim che zarobić... ;( A ochrona środowiska - ocieplenie globalne, może być niezłą kopalnią "złota" a przy okazji natura na tym zyska... Tacy jesteśmy... pazerni ;( a przez to niszczymy wszystko co nas otacza nawet siebie na wzajem...