Tak właśnie stwierdził ostatnio Tim Cook, czyli dyrektor generalny firmy Apple. Oczywiście najlepiej uczyć się i jednego, i drugiego.
Obecny dyrektor generalny firmy Apple, Tim Cook, twierdzi, że osoby nieanglojęzyczne, które chciałyby nauczyć się nowego języka, powinny raczej postawić na programowanie niż jako taki angielski.
Cook w mijającym tygodniu odwiedził kilka miejsc we Francji. W wywiadzie dla tamtejszego Konbini powiedział: „myślę, że gdybym był 10-letnim Francuzem, ważniejsze byłoby nauczenie się programowania niż angielskiego. Nie mówię, że ludzie nie powinni uczyć się angielskiego, ale to jest język, który możesz wykorzystać, by nawiązać kontakt z 7 miliardami ludzi. Uważam, że programowanie powinno być obecne w każdej szkole publicznej na świecie”.
Człowiek dowodzący jedną z najpotężniejszych firm na świecie zwrócił uwagę na to, że programowanie może pomóc w komunikacji, ale też zachęcić osoby do eksperymentowania i kreatywnego myślenia. Nie jest również tajemnicą, że języki programowania opierają się głównie na angielskim, więc w pewnym sensie mówimy tu o efekcie 2 w 1.
Oczywiście warto uczyć się zarówno programowania (nawet jeśli nie zamierzamy wykorzystać tej umiejętności w pracy), jak i języków obcych. Liczne badania w ostatnich latach pokazały, że pozytywnie wpływa to na rozwój i kondycję umysłu.
Źródło: Quartz. Foto: StockSnap/Pixabay (CC0)
Komentarze
21Pan Tim chyba nigdy w życiu nie programował i nie musiał szukać rozwiązań na sieci.
StackOverflow to nie wszystko - jeżeli tak uważasz to jesteś kiepskim programistą.
Poza tym sam wiem, że można jako tako ogarnąć o co chodzi używając takich środków jak translatory. Pamiętajcie, że język polski jest dość skomplikowany, więc i translatory kiepsko sobie z tym radzą. Ale już jak w przykładzie podane zostało - francuski i angielski - bez problemu.
Wiadomo, że Tim Cook użył tu bardzo dużego skrótu myślowego, ale nie ma co się od razu rzucać o to. Bo sam uważam podobnie. Dużo bardziej wartościowe z punktu widzenia zawodowego jest znać programowanie niż jakiś obcy język.